Skocz do zawartości

Awaryjne otwieranie klapy bagażnika


Mariusz040

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

Mam dosyć nietypowy problem z moją beemką. Otóż coś się stało z akumulatorem. W związku z tym nie można otworzyć bagażnika. Próbowałem już podłączać akumulator pod +, który jest pod maską. Podłączałem pod alternator. Na mierniku pokazuje mi, że napięcie na samochodzie mam, ale mimo to nic nie działa. Jest jakiś sposób, aby ten bagażnik otworzyć i zobaczyć co jest akumulatorem? Może jakoś podłączyć pod zapalniczkę? Może jakiś bezpiecznik? Macie jakieś pomysły?

 

 

@ Wie ktos może jeszcze, w którym miejscu znajduje się dźwignia do rozkładania tylnej kanapy? Nigdy nie zwróciłem na to uwagi niestety.

 

Pozdrawiam

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem zasilanie pod zaciski pod maską. Teoretycznie prąd jest, bo mierzyłem, ale mimo to nic nie działa. Odkręciłem kanapę od dołu i szukam teraz dźwigni żeby otworzyć bagażnik od wewnątrz lub dźwigni do rozłożenia kanapy. Ułatwiłoby mi sporo informacja, gdzie dokładnie taka dźwignia się znajduje, bo szukanie jest po omacku jest dosyć ciężkie. W instrukcji tego niestety nie ma.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam podobny problem.

 

Odłączyłem akumulator i zamknąłem bagażnik.

Podłączanie kabli pod maską nic nie daję.(brak akumulatora, więc pewnie obwód się nie zamyka).

Tylna kanapa jest nieskładana, nie mam także dziury na narty by dostać się do bagażnika i otworzyć go od środka.

 

Są jeszcze jakieś inne sposoby bo go otworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj już nawet nie pamiętam, żebym taki temat kiedyś zakładał :) Ależ to było dawno.

 

Masz wersję EU czy USA? Pewnie nie masz rączki do awaryjnego otwierania, jeżeli masz EU. Jeżeli masz USA to ją pociągnij i tyle. Jeżeli masz za to EU to oparcie pomimo jej nierozkładalności możesz wyjąć. Wyjmij najpierw kanapę/siedzisko (dwa zatrzaski) i odkręć kilka śrób na dole, które trzymają oparcie. Po bokach od strony drzwi wyjmij boczki oparcia. Na górze masz zatrzask, a potem wyciągasz do góry. Jak już to zrobisz i odkręcisz śruby na dole to całą kanapę możesz wyjąć do góry.

Wtedy powinno udać Ci się dostać do aku przy odrobinie wysiłku.

 

Pewnie nie będzie łatwo, bo żeby z tej strony dostać się do aku to trzeba zdjąć podłogę bagażnika. Jak odchylisz część otwieralną od strony klapy bagażnika to na rogach będziesz miał dwie plastikowe nakrętki na kluczyk chyba 10. Musisz je odkręcić i wtedy cała podłoga już będzie mogła wyjść. Nie wiem jak trudne to jest w wykonaniu od tej strony, bo nigdy tak nie robiłem, ale może Ci się uda.

 

Sprawdź czy na 100% masz otwarty obwód.

Edytowane przez Mariusz040

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.