Skocz do zawartości

528i Jaki przepływomierz kupić ?


robson bobson

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer wyrzuca błąd przepływomierza, ogolnie to od jakiegoś czasu borykałem sie z falującymi obrotami, a na komputerze była cisza...tydzien temu jakos jechałem sobie dosyc wolno ( 80-90km/h) az tu nagle na piatym biegu nastapilo takie dziwne szarpnięcie i auto jakby moc straciło. Dodatkowo pasek zaczął popiskiwać. Na warsztacie zmienili mi rolkę jakąś, a na komputerze oprócz tego wyskoczyły błędy czujnika położenia wału i przepływki...Czujnik wymieniłem ( na org Siemensa), pozostała przepływka.

 

Patrze sobie na allegro i jest troche tych zamiennkow..wszyscy piszą ze to super produkt, dostosowany do modelu itd...

Roznica w cenie kolosalna bo org kosztuje 1500 zl a te zamienniki okolo 200-300 zł.

 

Skoro nie pchać sie w zamienniki, to może poszukam używki, tylko jesli używka, to czy musi mieć dokladnie te same numery czy wystarczy ze bedzie od 528i ? Jak to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Często awaria czujnika położenia wału na kompie wywołuje błąd przepływomierza.

Ten błąd daje się skasować po wymianie czujnika i nie zawsze oznacza on awarię przepływomierza.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie, błąd czujnika wałka rozrządu pojawił Się w raz błędem przepływomierza. Po samym skasowaniu błędów pojawiały Się znów razem. Po wymianie czujnika usterka rozrządu zniknęła, jednak przepływka pozostała widoczna i pomogła dopiero podmiana urządzenia i ponowna kasacja. Trochę dziwny zbieg okoliczności żeby 2 rzeczy padły za jednym podejściem :cry2:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też zawsze próbuję usunąć błędy kompem nim zacznę cokolwiek wymieniać,zresztą napisałem o tym w poprzednim poście :cool2:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.