Skocz do zawartości

E65 730d


mpimp

Rekomendowane odpowiedzi

Tą konkretną 730d nie jeździłem. Jednak silniki 3.0d ciągną na prawdę dobrze i płasko (płaska charakterystyka momentu) w '5'. Moment jak ciężaróweczka. Myślę, że porównanie tego auta z 725tds E38 nie ma sensu. Inna epoka silników.
Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpimp kupuj nie zastanawiaj sie. Ten silnik jest rewelka obojetnie czy w 5-ce, 7-ce czy w X5. Przy takich silnikach z takim momentem obrotowym nie jest wazny ciezar auta, bo skrzynia z oprzyrzadowaniem jest tak dobrze dobrana do kazdego z modeli ze jezdzi sie jakby tego ciezaru nie bylo.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki silniczek "mieszka" w naszym X5, mieliśmy podobne obawy a w szczególności martwił nas ewentualny brak mocy, miło jednak się rozczarowaliśmy, ten silnik świetnie sobie daje rade z X5, tak więc 7 też będzie gonił :wink: Kupuj.

Łukasz

E30 316 BAUR TC (w renowacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecem ten silnik naprawde jest znakomity jesli chodzi o osiagi i moment obrotowy silnika....

wiec dlugo nie zastanawiaj sie tylko kupuj :8)

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:

 

1. Silnik fajny - jezdzilem X5 3.0d i naprawde skoczne autko - pomimo moich obaw, co do braku mocy - wiec mysle, ze z E65 tym bardziej sobie poradzi.

 

2. Diesel do limuzyny takiej, jak E65 to jak domalowanie zarostu Mona Lis'e. :duh: Sorry, ale to takiego wozu moim zdaniem pasuje aksamitna praca jakiegos V8 a nie klekot. Wyobraz sobie jak na mrozie odpalasz cudowna siódemke a tu Zonk - kle kle kle...:?

 

Ja bym poszukal beznynki, albo 530d - E60.

 

Ot - taka refleksja.

Black - Mighty - Wonderful
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:

2. Diesel do limuzyny takiej, jak E65 to jak domalowanie zarostu Mona Lis'e. :duh: Sorry, ale to takiego wozu moim zdaniem pasuje aksamitna praca jakiegos V8 a nie klekot. Wyobraz sobie jak na mrozie odpalasz cudowna siódemke a tu Zonk - kle kle kle...:?

 

Ale... one już tak nie kle kle kle. To już nie są takie diesle, co klekoczą, jak stare beczki :) Ponadto jak się taki rozgreje, to jest nawet problem stwierdzić z zewnątrz, czy to przypadkiem nie benzyna :)

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... 2. Diesel do limuzyny takiej, jak E65 to jak domalowanie zarostu Mona Lis'e. :duh: Sorry, ale to takiego wozu moim zdaniem pasuje aksamitna praca jakiegos V8 a nie klekot. Wyobraz sobie jak na mrozie odpalasz cudowna siódemke a tu Zonk - kle kle kle...:?

 

Ja bym poszukal beznynki, albo 530d - E60.

 

Ot - taka refleksja.

Mam identyczne zdanie ;) - diesel w serii "3", "5", czy X5, to OK, ale w "7" ...

 

Ale... one już tak nie kle kle kle. To już nie są takie diesle, co klekoczą, jak stare beczki :) Ponadto jak się taki rozgreje, to jest nawet problem stwierdzić z zewnątrz, czy to przypadkiem nie benzyna :)

Ja 3.0d, czy nawet 4.0d bez najmniejszego problemu rozpoznaje, że do diesel ;) Po odpaleniu nawet ciepłego 4.0d słychać bez problemu, że to nie jest benzyna ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.