Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

Super :cool2:

Nie , no naprawdę . Ile już napisano o te programy - milion stron. Nie obrażaj się.

 

Przeczytalem caly temat 65 stron. Z tego co znalazlem to mam dwie rzeczy

1. zapomnialem odblokowac archiwum przez rozpakowaniem - czy jest to konieczne?

2. Czy musze odinstalowac w control panel rheingold 3.41?

Odblokowanie jest bardzo ważne ,zainstaluj vcredist z pliku Tools oraz sprawdź czy w Tej wersji nie trzeba podmienić pliku ISTAGUI .config.exe.Jak coś to służę pomocą przez TeamViewer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam pytanko do obeznanych.Czy wersje 3.55 (bezinstalacyjna, trzeba tylko wypakowac) mozna wrzucic na pendrajwa?

Czyli na dysku c bedzie inpa ze standard tool 2.12. a ista na penie.Bedzie dzialac?

Pytanko nr 2

Czy wywalanie błedu w ista 3.55 moze byc spowodowane zbyt slabym prockiem

Tzn na lapku core 2 duo 1.6 i 2 gb ram bład jest natomiast na lapku 2x2.4 Ghz i 4 gb ram błedu nie ma.

Dzieki.

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

może być na pendrive

dla 3.55 błąd procesora to tylko informacja ze od 4.01 nie będzie działać

ale żadnego błędu database (bazy danych) nie może być nie ma nic wspólnego z procesorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161116/7d9d49ecd79e81a6b17b0a403edeb131.jpg

 

Mówie o takim błędzie.

Zamknięcie krzyzykiem pozwala normalnie uzytkowac program.

Co ciekawe wypakowuje identycznie to samo na nowszego laptopa i bledu w ista nie ma..

Od razu mówie ze archiwum bez blokad itp

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

tak, wszystko poinstalowane jak babcia przykazala, wszystko z folderu Redist.

Nazwa kompa to Admin i w jednym i drugim przypadku wiec nie to jest przyczyną.Sprawdzilem tez na innym dziadkowym Ibm i tez jest błąd taki sam. A na Hp G7 elegancko smiga..Nie wiem juz o co kaman..

Niby w niczym to nie przeszkadza ale wnerwia..

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie ma większych problemów z licencjami?

 

Część dystrybuowanych kluczy do rejestru w sekcji z opisem licencji ma:

2017-01-01T00:00:00

Może to jest przyczyna, że wielu osobom przestała działać ISTA (przynajmniej 3.41) po Nowym Roku?

 

EDIT:

Requesty do BMW i zwracane licencje są zakodowane w BASE64. Można je odczytać np. tutaj:

https://www.base64decode.org/

Widać, że wielu osobom pokończyły się licencje, bo były ważne do 2017-01-01.

 

Prawdopodobnie to jest też przyczyna, dlaczego te same instalacje działają na 64-bit, a nie chcą chodzić na 32-bit lub WinXP. Obstawiam, że klucze są wydawane do konkretnych wersji Windows - w requestach i licencjach jest zakodowany wpis "" i pewnie klucz zwrócony w jest przypisany do tej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

mozna edytować ale raczej nie dasz rady

to klucz w kluczu (służy do szyfrowania danych, programy zwierają ten element aby sprawdzić poprawność klucza)

zaczyna sie od openSSL generuje klucz i dane z pliku konfiguracyjnego

plik konfiguracyjny zawiera rożne informacje w tym datę ważności wtedy generuje certyfikat,

przez opcje encode base64 nie da rady

ale ktoś może spróbować ,

wpisać klucz z ista > do decode z linku kolegi > klikamy decode , skopiować do pliku w notatniku

w pliku zmienić datę , skopiować dane

odznaczamy encode wpisujemy dane do ramki i klikamy encode

kopiujemy zapis i wklejamy do rheingold

Wersja 3.55 nie ma takiego błędu to jedna z najlepszych wersji dla starszych i słabszych komputerów

od wersji 4.02 już nie jest tworzona dla starszych w F seri na enet działa ok widzi zapłon ale dla e serii nawet icom jest denerwujące

wyłączanie zapłonu i wyciąganie kluczyka a potem nawet nie poinformuje włącz zapłon robi test i nie widzi modułów po zapłonie kl15

trzeba się cofać i robić ponowny test

najlepszą wersja jest 4.01.xx działa z ediabas na zwykłym interfejsie i z icom dla serii e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie tego

 

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

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, u mnie tez przestalo dzialac zaraz na poczatku tego roku. Czy to mozna edytowac zeby zmienic date wygasniecia licencji?

Myślę że jak ktoś chce pozostać przy wersji 3.41 to wystarczy ustawić datę na kompie (wstecz) i będzie działało.Z Rheingold nigdy tego nie próbowałem ale z innymi programami(VCDS) dla których wygasła licencja robiłem tak i działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy w Rheingoldzie da się zresetować np.wskazania przepływomierza czy wtryskiwaczy do wartości fabrycznych? Czy muszę coś później kodować czy zrobić reset adaptacji i auto nauczy się od nowa wszystkiego? Jeśli da się to gdzie tego szukać? Chodzi mi o wszystkie bezpieczne resety tak abym mógł normalnie jeździć:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, u mnie tez przestalo dzialac zaraz na poczatku tego roku. Czy to mozna edytowac zeby zmienic date wygasniecia licencji?

Myślę że jak ktoś chce pozostać przy wersji 3.41 to wystarczy ustawić datę na kompie (wstecz) i będzie działało.Z Rheingold nigdy tego nie próbowałem ale z innymi programami(VCDS) dla których wygasła licencja robiłem tak i działało.

 

Tak, ten sposob dziala ale potem jest problem z innymi programami i nawet sie google chrom otwiera to sypie bledami odnosnie daty itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc 

Sluchajccie chlopaki.... potrzebuje Waszej pomocy jako fachowcow:) sciagnalem od Mlodzika iste 3.52 z bazami w jezyku polskim (menu). Na moim komputerze zainstalowalem ja i nie bylo zadnych problemow z bazami danych. 

Koledze obiecalem ze tez mu zainstaluje i wczoraj wyniknal problem... 

wyskoczyl mii nastepujacy blad "the connenction to one of the required databases could not be established".  (wszystko na zasadzie wypakowania plikow)

Wynika z tego ze ktorejs bazy danych brakuje... ale jak moze brakowac skoro u sibie zainstalowalem ta sama wersje i wszystko sie poprawnie wlaczylo? 

Czy brakuje jakiegos "ekstra" skladnika ktorego wymaga ISTA? (zainstalowalem wszystko tak jak u siebie i wszystkie vredisty ktore byly dolaczone do wersji 4.01)

 

Dodatkowo zrobilem taki myk... w posiadaniu mam iste 4.01. I sprobowalem uruchomic ja na kolegi laptopie i jak sie okazalo ona po rozpakowaniu od razu bezproblemowo wystartowala. Co ciekawe dorzucilem jej pliiki spolszczajace do katalogu z bazami z wersji 3.52 i poprawnie je rozpoznalo ale po wlaczeniu wyskakuje informacja o dacie baz danych na "14 wrzesien 2014" (Rozpakowujac wersje 4.01 nie usunalem z dysku C wersji 3.52 - w jakis sposob one obie sie w dziwny sposob tak jakby skompilowaly...) 

TEraz pytanie czy pliki spolszczajace z wersji 3.52 sa kompatybilne z ISTA 4.01? czy bedize to w przyszlosci dzialac bezproblemowo i nie bedzie wywalo bledow zgodnosci lub jakichs innych? 

Chyba ze macie jakies spolszczenia ktore sa 100% pewne do wersji 4.01?:)

 

Jeszcze jedno pytanko:)

Przywrocilem windowsa do poprzedniego stanu z kopii zapasowej i jesli uda mi sie zainstalowac wersje 3.52 z plikami polskimi to w przyszlosci bede mogl np doinstalowac wersje ISTY P w wersji 3.59 ? 

Bo np z tego co widze tto ISTA D i ISTA P przychodza w dublecie (np. ista d 4.01.21 + ista p 3.59. 

Czy tylko w takiej konfiguracji sa kompatybilne? czy jednak iste moge sobie zainstalowac jaka mi pasuje a pozniej dorzucam dowolna iste P ? 

 

Dzieki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Po konsultacji z kolegą nerwus będziemy robić listę osób które zajmują się diagnostyka, kodowaniem, programowaniem w temacie Diagnoza - szukam/oferuje

Piszcie do mnie na PW w tym formacie:

 

Kod pocztowy - Czym się zajmujecie - Jakie modele

XX-XXX Kodowanie/Diagnostyka/Programowanie Exx/Fxx/Gxx

 

Oczywiście format ustawiacie wedle własnych umiejętności ;) myślę że pełne wersje Carly for BMW też można do tego zaliczyć z racji możliwości tego programu po wykupieniu pełnego pakietu w połączeniu z ich złączem.

 

Na pierwszej str. będzie zrobiona lista w kolejności kodów pocztowych łącznie z waszym nickiem na forum.

 

Mapa kodów pocztowych wygląda następująco:

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/20170221_211214_zpsemfyixfx.png

Myślę że będzie to duże ułatwienie w poszukiwaniu pomocy.

 

Inne kraje jak Polska będą również uwzględniane.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Wracając do mojego pomysłu z listą osób zajmujących się kodowaniem to niestety zarząd forum się nie zgodził. Przykro mi.

Jeśli ktoś będzie kogoś szukać pisać PW

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wracając do mojego pomysłu z listą osób zajmujących się kodowaniem to niestety zarząd forum się nie zgodził. Przykro mi.

Jeśli ktoś będzie kogoś szukać pisać PW

viewtopic.php?f=48&t=110554&start=1020#p2342804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Jakiś czas temu pisałem że do serii E nie trzeba ista P w najnowszym wydaniu czyli ponad 3.60

że wystarczy 3.54 niestety nie jest to do końca prawda np do CAS3 po tej dacie jest jeszcze nowszy soft,

zmienili sposób szyfrowania danych co powinno trochę utrudnić życie złodziejom samochodów .

 

Edit. Niestety są przypadki zniszczenia CAS 3 przy programowaniu najnowszą wersji oprogramowania CAS3 w ISTA P (od 3,55 do 3.59)

jak również WINKFPT plikami z tych wersji ISTA P , zalecam ostrożność i pozostanie na poziomie ISTA P 3.54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !!

Koledzy zakupiłem w Chinach BMW ICOM A3 Posiadam motocykla R1200RT i chciałem się połączyć z jego kompem.

Mam specjalny kabel dla motocykli

Gdzie znajdę do pobrania działającą wersję ISTA pod ten interfejs - najlepiej spolszczenie

Dziękuję i liczę na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.