Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jakieś spolszczenie do rheingolda , ale czy całe jest to nie wiem... bo męczę się z interfejsem :/

 

http://i1352.photobucket.com/albums/q650/NANOCSmilosz/istadpl_zpslcnvvoiq.jpg

 

Kiedyś coś czytałem o zmianie nazwy plików chyba na tym forum nawet, tutaj mam dodatkowe pliki także nazw się nie zmienia żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma żadnych dodatkowych plików do spolszczenia rheingold (każda wersja ) ma menu w języku polskim , pewnie nie masz baz danych w SQLIteDBS dlatego możesz uruchomić język polski, jedyna narazie sposów (co już wcześniej opisałem ) jest zmiana nazw plików od bazy danych ja robię to na niemieckim

zamiast

streamdataprimitive_DEDE.sqlite

xmlvalueprimitive_DEDE.sqlite

zmieniam nazwe bazy danych , tych dwóch plików w SQLIteDBs na

streamdataprimitive_PLPL.sqlite

xmlvalueprimitive_PLPL.sqlite

i to wszystko już w menu jest pl jak zmienisz w konfiguracji , ale nie jest to dobrze (do rheingold 3.41 - 3.44 wszystkie funkcje aktywne Polsko - angielska wersja )

o ile połączyć z atem i zrobić test mozna ale juz brakuje funkcji np przy adaptacjach i dlatego trzeba mieć obie opcje polską i angielska

niemiecka po zamianie nazwy jest polsko- angielską wersją

do zamykania i otwieranie aby było bez błędu bazy danych trzeba zmieniać w konfiguracji na język angielski dopiero zamknąć inaczej po uruchomieniu będą błędy bazy danych , jak n razie nie ma typowo polskie bezy danych (tych dwóch plików ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak ale jest tylko 63MB a cała baza danych ma 5GB zobacz na angielską i niemiecką czy ruską ,

ale chętnie przetestuje podaj żródło jest w każdej 3.52 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Robiłem próby z wersją 3.52.12 z polskimi plikami , oczywiście działa

nawet bez licencji na poprzedniej wersji sama ISTA 3.52.30 ale biblioteki w SQLiteDBs są z wersji 3.52.12 nie wykrywa żadnego błędu

oczywiście menu po polsku (ale można to było już dawniej zrobić) tylko że od wersji 3.45 uruchamiało się z błędem bazy i brakowało funkcji w Funkcjach serwisowych, a teraz wszystko ok część po polsku, a część po angielsku ) niestety live data też jest po angielsku, najlepsze udogodnienie to błędy ecu są po polsku i dlatego wersja 3.52.12

jest jak na razie najlepsza dla naszego języka ori instalator wymaga ispi next do instalacji ale są juz dostępne pliki co można wykorzystać z instalacji z poprzednich wersji

Jeśli ktoś na dysku nigdy nie instalował to niestety nie będzie działać to polecam zainstalować którąś ze starszych wersji (bez bazy danych SQLiteDBs) po instalacji

usunąć wszystko (nie odinstalowywać tylko usunąć delete) i na to miejsce wkleić 3.52.30 z bazą danych 3.52.12 ,

Rcleaner (usunąć rejestr ) uruchomić wpisać kod z pliku licency i powinno działać samodzielnie z EDIABAS 7.3.0

 

PS Nie trzeba instalować do ISTA D rheingolda i ISTA P najnowszego EDIABAS 7.3.0 patched można zainstalować zwykłe STANDATD TOOLS 2.12 i tylko wystarczy

skonfigurować pliki C:\EDIABAS\BIN\ EDIABAS.ini i OBD.ini tak jak jest w najnowszej wersji

dla Ediabas to STD:OBD (ENET też i REMOTE)

 

;=============================================================================

[Configuration]

;=============================================================================

Interface = STD:OBD

 

;=============================================================================

[TCP]

;=============================================================================

RemoteHost = 192.168.68.40

Port = 6801

TimeoutConnect = 2000

TimeoutReceive = 2000

TimeoutFunction = 10000

; TimeResponsePending = 5000

; DisconnectOnApiEnd = 1

; InitCmd0 = FE,04,00,03,01

; InitCmd1 = FD,05,00,03,01

 

;=============================================================================

[XEthernet]

;=============================================================================

RemoteHost = Autodetect

HeaderFormat = 0

TesterAddress = F4,F5

ControlPort = 6811

DiagnosticPort = 6801

TimeoutConnect = 20000

 

;=============================================================================

[ifhProxy]

;=============================================================================

Port = 6700

 

i dla pliku OBD.ini zmieniamy jedna wartość

jak instalujemy na STD:OBD CAM9 i odznaczamy USB serial adapter

to zmieniamy z Hradware=USB na OBD

[OBD]

Port=Com9

Hardware=OBD

RETRY=ON

i po tym każdy Ediabas 7.3.0 ze standard tools 2.12 działa z ISTA D i P (z Loaderam 4.3 też ) plusem też jest to że można zamieniać nazwy i da się na jednym windows uruchamiać też starszy DIS z ADS jak ktoś ma Win32bit i złącze RS232 lub sam dis np dla programowania po usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz czyli jednak są dodatkowe pliki do spolszczenia :D

A teraz takie pytanie mam , bo mam dosyć latania do samochodu i sprawdzania. Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie poprawności instalacji czy to rheingolda czy inpa bez podpinania do auta ? Ciągle mi sypie błędem 0003. Mam swoją inpa , ale sprawdzoną i u innych działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No widzisz czyli jednak są dodatkowe pliki do spolszczenia :D

A teraz takie pytanie mam , bo mam dosyć latania do samochodu i sprawdzania. Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie poprawności instalacji czy to rheingolda czy inpa bez podpinania do auta ? Ciągle mi sypie błędem 0003. Mam swoją inpa , ale sprawdzoną i u innych działa.

 

Tak przyznaje Ci racje są dodatkowe pliki do języka polskiego :cool2: (notabene dzięki za linka)

jak inpa działa z ediabas 7.3.0 to ista też musi (oczywiście tylko z ediaba 7.3.0 dla ISTA)

i małe sprostowanie robiłem pare prób i instalacja na goły system instalatora 3.51 i podmianka na 3.52.30 z bazą danych 3.52.12 niestety nie wyjdzie wyrzuca błędy

bazy danych ale podmianka na wersji 3.41 działa idealnie spróbuje znaleźć sposób na zainstalowanie pełnej wersji 3.52.12 z instalatora

NIE wolno również wklejać Rheingolda 3.52 do ori ścieżki C:\Prpogram Files (X86)\BMW\ISPI\TRIC\ISTA nie pozwala na uruchomienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z instalatora można po modyfikacji MSI w programie SuperOrca.Instalowałem tak3.52.12 i 3.52.32.Pozdrawiam!

Kolego Lady5 zrobiłem tak jak mówisz i nic z tego

w SuperOrca zmieniłem na

" Zainstalować ISPI Administrator klienta 1.1.808 i edytować BMW_ISPI_ISTA-APP_3.52.13.15304.msi w SuperOrca

LauncherNotFound = 0 NotCalledByLauncher = 0"

i dalej nic , żąda ista Launcher do instalacji (zainstalowałem Launcher i też nic nie daje, raczej potrzebna jest jego przeróbka )

Oczywiście u mnie wersja 3.52.30 działa z squliteDBs 3.52.12 na instalacji rheingold 3.41 ale na instalacji 3.47 i 3.51 nie działa wyrzuca błąd nie spójność wersji bazy danych oczywiście podobno wystarczy zmienić w istaGUI.confing

"PD: Jeśli nie masz to okienko ustawiamy na true, to wartości:

Kod:

ale jeszcze nie próbowałem

Jak narazie najnowszy instalator nie działa, na gołej wersji systemu windows (nigdy nie instalowany rheingold) polecam aby było mniej problemów zainstalować

wersje 3.41 uruchomić , restart komputera ,usunąć i na dysk gdzieś wkleić wersje 3.52.30 z baza danych 3.52.12 i wtedy działa

chyba że da rade zmienić dane to mozna nowszą wersje 3.47 lub nawet 3.51 (ale po wycofaniu odinstalowaniu instalatora 3.51) jak zadziała kod PUK active ??? ta druga wersja lepsza by była z powodu że 3.41 instaluje się cały 30GB a 3.46 -351 tylko sama ista bez bazy danych (ok 2 do 3 GB)

 

EDIT. Już działa nawet z instalatora 3.47 wystarczy w istaGUI.confing zmienić tak jak pisze wyżej

na (edytować w notatniku)

 

Dziwne, ale ista działa nawet po wycofaniu instalatora ???? :idea:

Edytowane przez Din76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak:Na pierwszym kompie z systemem 64 bit było pełne ISPI ( ISTA P ,Rheingold 3.47 ,Admin Client 1.1.808.3).Po modyfikacji pliku MSI w SuperOrca(otwieramy plik,InstallExecuteSequence,i zmieniamy LauncherNotFound = 0 NotCalledByLauncher = 0" ,zamykamy SuperOrca bez zapisywania i uruchamiamy instalator,po zainstalowaniu podmieniamy ISTAGUI.exe i uruchamiamy 3.52.13 Fixer,wklejamy SQLiteDBs i gotowe .) poszło bez problemu.Na drugim kompie robiłem tak samo 3.52.13 potem 3.52.16 i na końcu 3.52.32.Na trzecim kompie systemem 32 bit nie było nic .Wklejałem na niego kilka razy wersje przenośne. Zainstalowałem Admin Client 1.1.808.3,uruchomiłem RCleaner i zainstalowało 3.52.13 i na końcu uruchomił się proces wycofywania .Przy drugiej próbie poszło ale nie pamiętam w jakiej kolejności robiłem bo uruchamiałem jeszcze Fixer. Później chciałem zrobić update do 3.52.16 .Instalator usunął 3.52.13 ,zainstalował 3.52.16 i znów go zwinął na koniec :evil: .Później próbowałem na wszystkie sposoby i cały czas pod koniec było: Rollingback actie-jakoś tak.W minioną niedzielę pokombinowałem jeszcze z MSI i zainstalowało 3.52.32 :D Zmieniłem jeszcze:

QtExec_setRegistryKey32

QtExecRemoveRegistryKey32

QtExec_setRegistryKey64

QtExecRemoveRegistryKey64

IstaWixExtensionAction64bit

IstaWixExtensionAction32bit

Wszystkie dałem na 0, no i oczywiście LauncherNotFound = 0 NotCalledByLauncher = 0"

Po wszystkim podmiana ISTAGUI,exe,uruchomienie Fixer I wklejenie SQLiteDBs.

W 64 bit systemie nie zdarzyło mi się aby coś poszło nie tak ale z 32 bit jest już gorzej.

Pozdrawiam! :handshake:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie gdzie w ista jest ustawienie valvetronic ( walka mimosrodowego) chodzi i te mm, podobno jest opcja w ista zeby vvt ustawial przy rozruchu walek (zawory) od 0mm do 9,2mm. Podobno startuje od zera ale mozna przy rozruchu ustawic zeby startowal przy innym uchyleniu zaworow, Adam moze Ty wiesz gdzie jest ta funkcja? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Din właśnie widziałem wczoraj, a najlepsze jest to że nie będzie się opłacało kupować klona z chin bo :D

icom a 367 Euro

icom b 106 Euro

icom c 158 Euro

 

Chociaż i tak 90% z nas i tak będzie na kdcan jechać ( w tym ja :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wątpię że cena w naszych serwisach będą tak niskie, teraz A2 kosztuje 1100euro więc ICOM NEXT też będzie tyle kosztował ,

ponieważ kończy się wsparcie A2 za 2 lata to pewnie ceny A2 w chinach będą dużo niższe niż teraz . Ja myślę że nawet jak cena ICOM NEXT była by taka jak podajesz to i tak będą klonować tylko mniej zarabiać , może spadnie poniżej 200$ USA lub 100$ , samo wytważanie to nie jest aż tak wymagające, budowa ICOM A jest podobna do rutera a który ruter kosztuje tyle co ICOM może huawei w sklepie do 600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Din no przecież nie kłamię ;)

Może wyślij do jakiegoś zaprzyjaźnionego dilera prośbę o wycenę ( podaję numery części ) :D

 

81312360883

81312360884

81312360885

 

I wszystko będzie jasne ;) Na ETK nie znajdziesz od razu uprzedzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Din no przecież nie kłamię ;)

Może wyślij do jakiegoś zaprzyjaźnionego dilera prośbę o wycenę ( podaję numery części ) :D

 

81312360883

81312360884

81312360885

 

I wszystko będzie jasne ;) Na ETK nie znajdziesz od razu uprzedzam.

wiem że nie kłamiesz też czytam tez ten temat

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3fd34703fd07.jpg

primax podawał tez link ze zdjęciem ile ori ICOM A2 kosztuje w serwisie

ja mam ETK i ceny bez marży serwisu, a dla serwisu każdy z ICOM to konkurencja, to raczej takich prezentów nie będą robic i oddawać po kosztach

cena będzie pewnie 2x i to jest błąd ponieważ to nakręca chiński rynek, każdy by wolał kupić ori niż ten z chin, zobacz na allegro w Polsce jakie sa koszty

ICOM ponad 2tyś, 4tyś z laptopem i softem i ludzie to kupują, wiem ponieważ kontaktują się ze mną niektórzy mechanicy co sobie kupili na allegro

i nie potrafi sobie tego dysku zainstalować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatny problem mam z rheinholdem samodzielnym oglnie chodzi laczy sie z autem zczytuje dane auta , bledy kasuje je i nawet jakis test udalo mi sie zrobic.

tylko przy starcie pojawia sie komunikat ze nie moze wczytac wymaganej bazy danych.

Dzieje sie to tylko jak przed wgraniem baz sq do katalogu, ustawie jezyk polski. Jak zostawie angielski i wtedy dogram baze to jest wsio ok.

Ktoś może mial podobny problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.