Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

zainstalowałem sobie Rheingold 3.41 wg instrukcji:

 

1.)install "Standard_Tools_Setup 2.12" ,

2.)install BMWRheingoldISTA3.msi ,

3.)then copy contents of "Rheingold v3.41"(License XML und RheingoldCoreFramework.dll) to X:\rheingold\TesterGUI\bin\Release\

Program start: C:\Program Files (x86)\Rheingold\TesterGUI\bin\Release\ISTAGUI.exe (Dekstop skrot na pulpit)

 

Niestety pojawia się błąd licencji:

License warning!

Unfortunately your local copy is not activated yet. It's necessary to activate your local installation via an authenticated license. Please follow the steps in the next dialogs.

 

Próbowałem wkleić serial z pliku license (otworzyłem za pomocą notatnika) jednak bez skutku.

 

Miałem włączony internet podczas instalacji. Czytałem gdzieś, że są kłopoty na XP z licencją.

System XP SP3

Kabel K-DCAN

 

Dzięki za pomoc.

 

Delete your installed Rheingold.

Then start RCleanerV4.1.exe from https://mega.nz/#!bdkRkTCK!YF2ULmarIhSEwVZO84HxAgyNo3xI--UtkMfzSClBkrY , then reboot your laptop and install rheingold again.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawdz ten klucz i daj znać

 

PD94bWwgdmVyc2lvbj0iMS4wIj8+DQo8TGljZW5zZUluZm8geG1sbnM6eHNpPSJodHRwOi8vd3d3LnczLm9yZy8yMDAxL1hNTFNjaGVtYS1pbnN0YW5jZSIgeG1sbnM6eHNkPSJodHRwOi8vd3d3LnczLm9yZy8yMDAxL1hNTFNjaGVtYSIgeG1sbnM9Imh0dHA6Ly90ZW1wdXJpLm9yZy9MaWNlbnNlSW5mby54c2QiPg0KICA8TmFtZT5CTVcgR3JvdXAgSVNJRFIxPC9OYW1lPg0KICA8RW1haWw+UmhlaW5nb2xkQGxpc3QuYm13LmNvbTwvRW1haWw+DQogIDxFeHBpcmF0aW9uPjIwMTctMDEtMDFUMDA6MDA6MDA8L0V4cGlyYXRpb24+DQogIDxDb21tZW50IC8+DQogIDxDb21wdXRlck5hbWU+SVNJRC4qPC9Db21wdXRlck5hbWU+DQogIDxVc2VyTmFtZT4uKjwvVXNlck5hbWU+DQogIDxBdmFpbGFibGVCcmFuZFR5cGVzPio8L0F2YWlsYWJsZUJyYW5kVHlwZXM+DQogIDxBdmFpbGFibGVMYW5ndWFnZXM+KjwvQXZhaWxhYmxlTGFuZ3VhZ2VzPg0KICA8QXZhaWxhYmxlT3BlcmF0aW9uTW9kZXM+KjwvQXZhaWxhYmxlT3BlcmF0aW9uTW9kZXM+DQogIDxEaXN0cmlidXRpb25QYXJ0bmVyTnVtYmVyPio8L0Rpc3RyaWJ1dGlvblBhcnRuZXJOdW1iZXI+DQogIDxDb21wdXRlckNoYXJhY3RlcmlzdGljcz5DYWVUK3NiclJBSnVqSXhSTlk0OWxaa0F5bDA9PC9Db21wdXRlckNoYXJhY3RlcmlzdGljcz4NCiAgPExpY2Vuc2VLZXk+Z28rbm0wU3pwazl4b1Q5SXlLdGRuNElTMnhlWE9DK1ZEZHp4VlMwV3JVeWl6UmMyUndydlU2aC9kTjRmc0Jhazg4aHQvUUZmZzArT0ZVK1ppaXErNGJiSFg1WG1kVEVFelRiYmNXUVI5dWxtNTlzWFIwMGVaREMyQmIyZUYvclJVSEVmckZNdXJNekQxREd5N2hXSmFSME9ZY0FYMWgrV01QTGhkZldDUW44PTwvTGljZW5zZUtleT4NCiAgPExpY2Vuc2VTZXJ2ZXJVUkwgeHNpOm5pbD0idHJ1ZSIgLz4NCiAgPExpY2Vuc2VUeXBlPm9mZmxpbmU8L0xpY2Vuc2VUeXBlPg0KICA8U3ViTGljZW5zZXM+DQogICAgPFBhY2thZ2VOYW1lPlN5bnRoZXRpY0VudjwvUGFja2FnZU5hbWU+DQogICAgPFBhY2thZ2VFeHBpcmU+MjAxNy0wMS0wMVQwMDowMDowMDwvUGFja2FnZUV4cGlyZT4NCiAgPC9TdWJMaWNlbnNlcz4NCjwvTGljZW5zZUluZm8+

 

Dzięki Panowie za pomoc.

Pomógł mi powyższy kod. Nie musiałem reinstalować Rheingold i używać rcleanera.

Czy w 3.41 można kodować proste rzeczy jak start/stop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

zainstalowałem sobie Rheingold 3.41 wg instrukcji:

 

1.)install "Standard_Tools_Setup 2.12" ,

2.)install BMWRheingoldISTA3.msi ,

3.)then copy contents of "Rheingold v3.41"(License XML und RheingoldCoreFramework.dll) to X:\rheingold\TesterGUI\bin\Release\

Program start: C:\Program Files (x86)\Rheingold\TesterGUI\bin\Release\ISTAGUI.exe (Dekstop skrot na pulpit)

 

Niestety pojawia się błąd licencji:

License warning!

Unfortunately your local copy is not activated yet. It's necessary to activate your local installation via an authenticated license. Please follow the steps in the next dialogs.

 

Próbowałem wkleić serial z pliku license (otworzyłem za pomocą notatnika) jednak bez skutku.

 

Miałem włączony internet podczas instalacji. Czytałem gdzieś, że są kłopoty na XP z licencją.

System XP SP3

Kabel K-DCAN

 

Dzięki za pomoc.

 

Delete your installed Rheingold.

Then start RCleanerV4.1.exe from https://mega.nz/#!bdkRkTCK!YF2ULmarIhSEwVZO84HxAgyNo3xI--UtkMfzSClBkrY , then reboot your laptop and install rheingold again.

Nie trzeba usuwać rheingolda , wystarczy uruchomić RCleaner, usunie rejestr , restart , uruchomienie rheingolda wpisanie licencji

przynajmniej tak ja robiłem przy instalacji 3.41 na windows 7 32bit i przy 3.51 instalacja z ori instalatora msi , Rcleaner > restart komputera > uruchomienie nie wersji msi tylko z wypakowanej ze zmienionymi plikami (wewnątrz była licency.txt) wpisałem do okna po uruchomieniu ista d kopiowanej licencji i działa

 

Ps kolego temsky740 jesteś na polskim forum więc pisz po Polsku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

zainstalowałem sobie Rheingold 3.41 wg instrukcji:

 

1.)install "Standard_Tools_Setup 2.12" ,

2.)install BMWRheingoldISTA3.msi ,

3.)then copy contents of "Rheingold v3.41"(License XML und RheingoldCoreFramework.dll) to X:\rheingold\TesterGUI\bin\Release\

Program start: C:\Program Files (x86)\Rheingold\TesterGUI\bin\Release\ISTAGUI.exe (Dekstop skrot na pulpit)

 

Niestety pojawia się błąd licencji:

License warning!

Unfortunately your local copy is not activated yet. It's necessary to activate your local installation via an authenticated license. Please follow the steps in the next dialogs.

 

Próbowałem wkleić serial z pliku license (otworzyłem za pomocą notatnika) jednak bez skutku.

 

Miałem włączony internet podczas instalacji. Czytałem gdzieś, że są kłopoty na XP z licencją.

System XP SP3

Kabel K-DCAN

 

Dzięki za pomoc.

 

Ps kolego temsky740 jesteś na polskim forum więc pisz po Polsku ...

Tylko przez Google Translate :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

dzisiaj pobawiłem się pierwszy raz 3.41.

Więc jako żółtodziób mam kilka pytań.

 

1. Chciałem sobie porobić testy przepływki ale nie było żadnego przycisku typu run, test, itp. Podwójne kliknięcie też nie przynosiło rezultatu.

http://s9.postimg.org/7gcunhyij/0018.jpghttp://s9.postimg.org/50b19ngfv/0029.jpg

 

2. Czy do wersji 3.41 można jakoś dograć kodowanie? Męczy mnie laika korzystanie z NCS. Co prawda udało mi się wył. start/stop poprzez zmianę MSA_MEMORY.

 

3. Czy jest gdzieś wartość oczekiwana dla przepływu masy powietrza tak jak w INPA?

http://s15.postimg.org/jjijj4onb/0015.jpg

 

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak kolega wcześniej pisał, wciskasz na start search a później na ABL tylko błędy musisz wcześniej zczytac tylko w tej pozycji robi się adaptację a w opisie jest napisane że robi się to tylko w wypadku nowej przeplywki.

 

Co do kodowania to nie mam istu P ale tam można chyba tylko programowć (aktualizacja sterowników chyba)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie że warto, zawsze są nowsze informacje jeśli coś się zmieniło w międzyczasie ale poza tym nie ma to różnicy oprócz nowszych modeli.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do naszych starych strucli np e46 czy już nawet e60 jedynie co to jakieś nowe funkcje w programie będą dochodzić, a bazy z aktualizacjami to już marne szanse.

Właśnie ogarniam ista/p póki co winrar zaśpiewał mi 4,30h na wypakowanie wszystkiego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą , ale wg mnie tak, z tym że łatwiej się koduje bo wybierasz z listy. Najlepiej odpalać w trybie expert mode bo tam możesz wybrać sobie sterowniki które chcesz zaktualizować. W normalnym trybie program chce aktualizować wszystko po kolei sam. Ponoć nie można po kadcan multimediów robić ( poczytaj coś o most ) bo uwalisz. Ista chodzi na emulatorze icoma który zwie się loader.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,5h wypakowywania, ale ruszyła ista/p. Póki co ta zostaje u mnie, a jedynie będę obserwował co się zmienia. No chyba że "zmienię pracę wezmę kredyt" i kupie sobie nóweczke m4 :norty: :whistle:

 

http://i1352.photobucket.com/albums/q650/NANOCSmilosz/istap57_zpseihnpqf7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie kończenia pobierania, dzieki za linka.

 

1. Mam już zainstalowanego Rheingold 3.41, nową wersję po prostu po rozpakowaniu odpalamy z folderu GUI?

2. Masz instrukcję lub wiesz jak zainstalować od początku do końca ISTA-P (jest w paczce trochę dodatków, np. SQLiteDBs).

 

Mam kabel k-dcan.

 

http://s14.postimg.org/hcariy3nh/image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.tak

2. Sq są do rheingolda , istap jest kompletna.

 

 

1a. Nie do końca. Na Win7 gdzie nigdy nic nie istalowałem Rheingold D zadziałał bez problemów po instalacji wpierw ediabas 7.3.0.

1b. Na XP gdzie miałem uprzednio zainstalowaną wersję 3.41 niestety nie działa nawet po jej usunięciu i zastosowania Rcleanera.

Chyba będzie trzeba zrobić formata i wrócić na lapku do win7 i wtedy od nowa postawić najnowszą wersję.

 

http://s3.postimg.org/xfmr088lr/0031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.