Skocz do zawartości

E60 525d Wibracje po wymianie poduszek silnika


qwertykk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

problem następujący: wymieniłem obie poduszki silnika (obie nowe) jedna miała luz, druga była już w bardzo złym stanie. Po wymianie mam problem z wibracjami, delikatnym warkotem, przy nagłym wciśnięciu gazu (na max) szczególnie wyczuwalne przy ok. 2 tyś obr i więcej i na 2 biegu (choć na każdym innym też da się to wyczuć) wpada w rezonans kierownica, głośnik, nawet pedały, nie jest to może problem z którym nie da się nie jeździć, ale jest bardzo wyczuwalny i denerwujący. Dodam kilka faktów: mechanik sprawdzał montaż poduszek wszystko wydaje się ok, wymieniłem łącznik od wydechu bo trochę latał zero zmian - dodam, że auto było sprawdzone na podnośniku i w ogóle ten objaw nie występował, żadnych wibracji itp. sprawdzony wał wszystko ok, przy wciśnięciu gazu na 70-80% nie ma problemu. Auto wcześniej nie miało żadnych wibracji przy przyspieszaniu. Dwumas i sprzęgło wymienione jakieś 30-40 tyś km temu więc odpada, zresztą objaw pojawił się odrazu po wymianie poduszek. Jestem umówiony na czwartek przyszły dopiero na podmianę starych poduszek i obserwację.

 

Ktoś może pomóc? Silnik m57 525d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Sprawdź koło pasowe i pasek klimatyzacji jak się zachowuje przy 2000 ob./min

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

problem rozwiązany, mechanik obstawiał podporę wału, dwumasę (która zresztą była wymieniana niedawno) a nawet skrzynię :mad2: po 2 dniach testów przekręcaniu starych poduszek itd okazało się, że nowe poduchy silnika usztywniły układ napędowy, a niestety wcześniej ktoś źle/słabo przykręcił skrzynię i poduchę skrzyni, które wpadały w wibracje/rezonans. Po dokręceniu spasowaniu na nowo, żadnych wibracji :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.