Skocz do zawartości

[5xx]Wymiana uszczelki przedniej szyby


jaco30

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.chce się podzielić doświadczeniem z wymiana wlasnie tej uszczelki a mianowicie da się bez problemu bez wycinania szyby. dziś zakupiłem w serwisie BMW W RZESZOWIE wlasnie takawa uszczelke za 115 zl .wymiana zajela dosłownie 20 min z browarkiem w reku.robimy tak szczypcami powoli wyciągamy stara uszczelke tak aby nie uszkodzić szyby .wychodzi bez problemu następnie oczyszczamy szczeliny odkurzaczem lub powietrzem w sprayu .nowa spryskalem silikonem i dopasowałem do gornych rogow szyby następnie boki i po robocie .możemy sobie pomoc szpachelka plastikowa aby nie uszkodzić gumy na nowej uszczelce ale raczej wchodzi na wcisk palcami.proste i wreszcie cisza w aucie pozdrawiam :D

Czemu ja musze poprawiać te tytuły,chyba zaczne nagradzać.Jeżeli będziemy tytułować pobieżnie to w szukarce nie znajdzie się nic w przyszłości lub zamiast wymiany uszczelki szyby będzie sam Diabeł wie co :!:

viewtopic.php?f=72&t=117890 ---ot takie coś .POzdr. Dani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo sie ciesze ze udalo Ci sie wymienic uszczelke z taka latwoscia, ale czym spowodowana byla ta wymiana ??

 

Ja w mojej 528 mam chyba dosc solidny preciek z dachu lub z luki w dachu, a mianowicie gdy zaczyna padac dosc mocno deszcz z lewej i prawej strony szyby miejsca w ktorym sa kurtyny, czuc wilgoc a niekiedy nawet i pare kropel poleci.

 

Jesli ktos wie gdzie tkwi problem prosze o pomoc.

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sama uszczelka nie wyeliminuje przecieku.

Szyba siada na klej do karoserii, i jak tam jest niedokładnie osadzone to nawet nowa uszczelka nie pomoże.

Prawdopodobnie będziesz musiał wyciąć szybę (cholernie trudne żeby jej nie uszkodzić) i wkleić ją jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.