Skocz do zawartości

M47TU2 e60 jak odkręcić KOŁO PASOWE


sqs_dziki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Jak juz robisz to wymien simmerring (pierscien uszczelniajacy)

U mnie po 3tkm zaczelo sie lac i rozkraczylem sie w polowie drogi na autostradzie.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodą z zapinaniem biegu możesz narobić sobie kłopotu jak jest dowalona.Odpuść sobie,kup klucz do wału,albo pneumatyk elektryczny solidny oczywiście po demontażu przodu.Albo daj do warsztatu gdzie mają odpowiedni sprzęt.

 

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz robisz to wymien simmerring (pierscien uszczelniajacy)

U mnie po 3tkm zaczelo sie lac i rozkraczylem sie w polowie drogi na autostradzie.

 

 

Powiedz która to cześć

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NC31&mospid=48801&btnr=11_3313&hg=11&fg=18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodą z zapinaniem biegu możesz narobić sobie kłopotu jak jest dowalona.Odpuść sobie,kup klucz do wału,albo pneumatyk elektryczny solidny oczywiście po demontażu przodu.Albo daj do warsztatu gdzie mają odpowiedni sprzęt.

 

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

W ostateczności jak pneumat nie ruszy palnik na propan butan, ogrzewasz śrubę od koła pasowego i powinna odpuścić, ze śrubami centralnymi czasem bywa problem :cool2: zimerring nr 4 https://www.bmwautoparts.net/pl/katalog/czesci/11_3308/0/48801/L/0/0/0/0/obudowa-skrzyni-acuchowej-dolna-113308 poszukaj w intercars co robi to corrteco :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności jak pneumat nie ruszy palnik na propan butan, ogrzewasz śrubę od koła pasowego i powinna odpuścić, ze śrubami centralnymi czasem bywa problem :cool2: zimerring nr 4 https://www.bmwautoparts.net/pl/katalog/czesci/11_3308/0/48801/L/0/0/0/0/obudowa-skrzyni-acuchowej-dolna-113308 poszukaj w intercars co robi to corrteco :-)

 

Jeśli wyciągnę koło to ta uszczelkę wymienię bez problemu? Nie bedzie mi tamtędy uciekał olej podczas wymiany? (Wczoraj zalalem nowy :wink: )

 

W ogóle praktykuje sie wymianę tej uszczelki z kołem pasowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w skrzyni łańcuchowej będzie olej to Ci wyleci co do wymiany koła z uszczelką to zalezy w jakim jest stanie tzn czy nie przepuszcza nie spotkałem się żeby wymieniać to razem, szybciej już jak wymieniasz rozrzad i zdejmujesz dolną obudowé z wału krbowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to juz musi kazdy sam wiedziec czy chce wymieniac czy nie. :D Ja po moich wspomnieniach napewno bede wymieniac za kazdym razem :mrgreen: (Musialem jezdzic przez 4 dni Reno Megan :cry2: )

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz musi kazdy sam wiedziec czy chce wymieniac czy nie. :D Ja po moich wspomnieniach napewno bede wymieniac za kazdym razem :mrgreen: (Musialem jezdzic przez 4 dni Reno Megan :cry2: )
pytanie co ile te koło wymieniasz, bo dwa spokojnie silnik przeżyją łącznie z uszczelniaczami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja wymienialem przy 100tKm i podobno w moim modelu tylko tyle wytrzymuje to kolo a ze nie chce sie znowu rozkraczyc na autostradzie przez taka uszczelke ktora kosztuje 60 PLN a robocizna wychodzi wiecej niz czesc bo znowu trzeba wszystko rozebrac to juz zawsze ja bede wymieciac. :mrgreen:

 

Co do wyciekow, ja tez nie mialem. Bylo suchutko do czasu :)

Ale jak juz pisalem, kazdy musi sam wiedziec. Jak nie jezdzisz w dlugie trasy to masz zawsze mozliwosc kontrolowania tego i w razie potrzeby wymiany. Mnie sie zawsze takie cos w trasie dzieje. Ale teraz tez wiem ze trzeba na to zwrocic uwage czy nie cieknie, wczesniej nie wiedzialem :)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.