Skocz do zawartości

E36 M43 316i felgi/opony


niksta

Rekomendowane odpowiedzi

Moje nowe autko ma niestety tylko 102 wierzchowce kupilem go na zimowkach mam na nich oponki pirelli winter 195/55 r15 niestety to nie sa opony na zime...sa zbyt szerokie i niskie jak przezezdzam przez oblodzony prog zwalniajacy to potrafi tak przewalic ze az szkoda mi auta.

Pytanie jest nastepujące nie ma takich opon na tabliczce znamionowej w drzwiach. Czy ja moge jezdzic na takich oponach? grozi mi cos za to?

 

Mam na lato kupione nowe oponki i fele stalowe :( 6,5jx15h2 +continental ContiEcoContact II 185/65 to napewno jest zgodne z Tabliczka znamionowa mam tez niestety dwie bo dwie ukradli gdzies na granic felgi orginalne od bmw 7jx15H2 + dwie opony Bridgestone Turanza er 30

oplaca mi sie takie fele z takimi butami (oczywiscie jak uda mi sie dokupic takie felgi // Jest szansa?)zakladac na silniczek 1600??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalna szerokosc opony do 316 jesli jest to 15' to 205/60 bo 185 to chyba bardziej do golfa pasuje :] Zreszta tak tez jest na tej tabliczce obok drzwi napisane, z tym 185 to chyba im własnie o zimowe opony chodziło, ja uwazam ze na lato to jest za mało, z kolei 225 to za duzo bo wiadomo silnik nie grzeszy nadmiarem mocy (chociaz jak na 1,6 to mozna by powiedziec z drugiej strony ze jest zadziwiajacy, mało ktory 1,6 produkowany w tamtych latach takimi osiagami moze sie pochwalic.) Własnie te continentale ktore mowisz ze masz, planuje zakupic, w rozmiarze 205/60/15 sa nowe po 289 zł :)

Once you get locked in to a serious drug collection the tendency is to push it as far as

you can...

http://www.motostat.pl/user_images/2680/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.