Skocz do zawartości

e60 LCI jaki żarnik do lampy


makaron87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie jaki żarnik muszę kupić do swojej bumy bo się przepalił jeden. Normalnie bym wyją przepalony i już bym wiedział ale wiązało by się to z koniecznością wymontowywania lampy wiec wole to robić raz przy montażu :) D2S czy inny? polecacie jakieś? może sprawdzony sprzedawca z allegro?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci ze moje stare świeciły juz na fioletowo - nic nie było widac w nocy, kupiłem o brawie 5000K świecą fajnie ale ja nie lubie zbyt mocnego niebieskiego światła, nie jestem przyzwyczajony do xenonów tylko do zwykłej zarówki, białej barwy wiec chce zakupić zarniki o barwe 4100K - 4300K, juz nawet mam upatrzone..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Wyslij na pw linki do tych co kupiles

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci ze moje stare świeciły juz na fioletowo - nic nie było widac w nocy, kupiłem o brawie 5000K świecą fajnie ale ja nie lubie zbyt mocnego niebieskiego światła, nie jestem przyzwyczajony do xenonów tylko do zwykłej zarówki, białej barwy wiec chce zakupić zarniki o barwe 4100K - 4300K, juz nawet mam upatrzone..

 

moim zdaniem xenony o barwie 4100K - 4300K swieca nienaturalnie, te bardziej niebieskie 6000K sa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz porównanie jak świecą żarówki 4300 a 5000K:

http://www.hidplanet.com/forums/showthread.php?49309-Osram-CBI-vs-SVS-Output-Comparison-Pics

 

Sam mam teraz Philipsy CM i jak jest sucho jest świetnie, deszcz i mgła trochę gorzej. Ogólnie 4300K przypominają kolorem dobre klasyczne żarówki, 4800 i wyżej to już biało niebieskie światło. Jednakże największą wydajność ( produkowaną ilość światła) posiadają palniki o temperaturze barwowej 4100-4300K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kolego, dokładnie tak jak piszesz, ze na suche dni jest spoko, ale kiedy przychodzi deszcz kolor odbija się od nawierzchni i widać tylko albo trawe albo snieg na poboczu.. Wydaje mi sie ze 4300K świecą lepiej w deszczowe dni..

 

Nawet na porównaniu według mnie te "żółciejsze" wypadły lepiej w teście..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pospieszylem bo już kupiłem, dziś motuje. 4300k zawsze będzie lepiej rozswietlac drogę w każdych warunkach niż 6000k i więcej. Im wyższa barwa ty mniej lumenów czyli słabsze światło. Albo coś praktycznego albo wygląd :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po montażu. Miałem dwa rożne palniki w lampach. Philipsa xenstart który się przepalił i osram osram xenarc. Kupiłem tu http://allegro.pl/zarnik-hid-xenon-d1s-35w-palnik-ksenon-zarowka-i3807062875.html . Oryginalnych albo pseldo oryginalnych nie ma sensu kupować, moim zdaniem. Przekonałem się już na e39 gdzie kupiłem 7 lat temu philipsy po 250zł szt. i świeciły na żółto co mnie nie zadowalało i kupiłem szybko własnie te i starczyły mi na 2 do 3 lat gdzie jeden z żarników z drugiego kompletu dopiero teraz się przepalił :) Najpierw jedna zmieniłem i powiem ze daje jaśniejsze światło niż osram xenarc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że świeciły na zółto to dlatego zależało jaką barwe wybrałeś... Typowy polak.. Stać Cie bmw a nie stać Cie na żarówki do lamp? Trzeba było kupić zwykłe H7 dać do elektryka zeby wyciągnął Ci przetwornice to byś mial jeszcze taniej i byś zarobił bo byś sprzedał przetwornice..

 

A potem problemy że lustra z lamp schodzą, ludzie chcą polerować, regenerować lampy, że przetwornice siadają i kończąc na opiniach ze w BMW wszystko sie w sumie psuje, to kupujcie tak jak fabryka wydała a nie golicie te auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.