Skocz do zawartości

jak nowy w środku-duży przebig??


djNaneK

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pierdziele skończcie już z tym przebiegiem 500tys km , wytłumaczyłem koledze dlaczego tak pokazało i tyle a Wy tu ciągniecie jakieś głupie wywody na temat przebiegu tego auta :mad2:

Nie denerwuj się dziqusku też im to napisałem ale oni chcą sobie popisać :mrgreen:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja napisze tak.

Są dwa rodzaje sprowadzanych aut np. z Niemiec..

1) Samochody po wypadkach (mały przebieg)

2)Samochody odpicowane (kosmiczny przebieg)

Moim zdaniem okazje nie istnieją nie ma głupich nikt nie sprzeda dobrego samochodu za okazyjną cenę.

auto kupiłem okazyjnie bo jest uszkodzone dlatego miało niską cene :) do wymiany chłodnice pas przedni zderzak błotnik i jedna lampa. :)

dzisiaj dostałem historie samochodu i przebieg 95 tys. jest potwierdzony przez BMW i wszystko sie zgadza wegług książki serwisowej.

dowiedziałem sie ze miał wymieniane przednie drzwi w 2010 roku też w ASO, pozatym regularne serwisy wymiany:)

posprawdzam to co napisaliście w najbliższym czasie i bedzie wszystko jasne :)

Sprzedam do e90: Nerka prawa przed lift, lekko uszkodzony błotnik przed lift, Zderzak po lift z otworami na spryski

do e46: mała szybka drzwi tylnych, klamka polift,

http://olx.pl/oferta/nerka-grill-bmw-e90-prawa-CID5-ID5ZuhN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie małe pytanko. nie robiłem nigdy przeglądów w żadnym ASO.

Czy np w niemczech jak ktoś jedzie na przegląd do ASO to oni spisują w ksiażke serwisową stan licznika z tego co pokazuje wyświetlacz w samochodzie czy podpinają sie kompem i tam sprawdzają ? :)

Sprzedam do e90: Nerka prawa przed lift, lekko uszkodzony błotnik przed lift, Zderzak po lift z otworami na spryski

do e46: mała szybka drzwi tylnych, klamka polift,

http://olx.pl/oferta/nerka-grill-bmw-e90-prawa-CID5-ID5ZuhN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik nie wytrzyma 500 tys, jego zywotnosc jest szacowana na 350-400 tys przy zalozeniu idealnych warunkow pracy (super olej paliwo itd.) Inne elementy osprzetu musialy by byc nawet po 3-4 razy wymienione. Auto powinno miec slady widoczne wszedzie ze bylo uzytkowane, silnik powineniem miec ktoras z kolei turbine czy chociazby tlumik, uszczelki etc.

Przy tak duzym przebiegu koszt napraw byl;by wyzszy od ceny auta 200+%- zaden niemiec a nawet turek nie pozwoliby sobie na wymiany ktore nie maja absolutnie uzasadnenia ekonomicznego!

Pozatym jesli juz by tak sie zdazylo byl by to ewenement- zupelnie jak z handlarzem i tekstem:

"Panie niemiec plakal jak sprzedawal,...gonil do granicy z Polska...." Ale suma sumarum szukanie dziury w calym to strata czasu, a potwierdzebnie przebiegu przez BMW to wiecej niz polowa sukcesu.....

 

Zrob i uzytkuj, jak cos wyjdzie to wyjdzie, a jesli ma serio 500tys+ Zglos to do BMW bo morze to jakis unikat i odsprzedaz im lub zamienisz na nowy....

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usredniajac rocznie 60 tys, 5 tys miesiecznie, dziennie 167km......7 dni w tygodniu, 365 w roku orzez 9 lat:) minus extra rok rejestracji

czyli 65k rocznie czyli powinien minimum dwie zmiany oleju na rok miec, a raczej 3 zeby silnik nie dostal po pupie.

Wiec co 4 miesiace nowy olej i filtry.....

Elemnty mechaniczne sie zuzywaja, lozyska kol rowniez, opony etc.

 

To bardzo bardzo malo prawdopodne, jednakze nei niemozliwe zeby wytrzymalo autko.

Ale perfekcyjne wnetrze daje do myslenia.

 

Uwazam ze to auo nie ma takeigo przebiegu i ze serwis mowi prawde, dziekuje pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zgadza sie, wlasnie o to hodzi jak sie jezdzi bo autostradach.

Ale auto raz ze stoi rozwalone(nie jezdzi) i interwaly sa po kilka tysiecy doslownie...

 

:mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to ze to ewenementy takie silniki ktore tyle wtrzymuja a jeszcze wiekse takei ktore nie maja zadnych powaznych wymian i maja praiwe nowa tapicerke.....

 

 

Zal to czytać...

 

 

Znajomy w e90 m47 który pracuje jako przedstawiciel w DE ma najechane 520 tyś i jakoś nie wymieniał silnika, RAZ turbina, RAZ kpl dwumasa, wtryski nadal ori, a co ciekawe oleje wymienane co ok. 30 tyś tak jak zaleca BMW i jakoś jeździ i ma się dobrze - jeździłem tym i przyspieszenie, moc były takie same jak w mojej ex 320d z przelotem ok 170 tk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy w e90 m47 który pracuje jako przedstawiciel w DE ma najechane 520 tyś i jakoś nie wymieniał silnika, RAZ turbina, RAZ kpl dwumasa, wtryski nadal ori, a co ciekawe oleje wymienane co ok. 30 tyś tak jak zaleca BMW i jakoś jeździ i ma się dobrze - jeździłem tym i przyspieszenie, moc były takie same jak w mojej ex 320d z przelotem ok 170 tk...

następnym razem pstryknij fotkę stanu licznika ;)

 

na liczniku oczywiście < 200k.

no własnie więc daleko do 350 a gdzie do 500tyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy w e90 m47 który pracuje jako przedstawiciel w DE ma najechane 520 tyś i jakoś nie wymieniał silnika, RAZ turbina, RAZ kpl dwumasa, wtryski nadal ori, a co ciekawe oleje wymienane co ok. 30 tyś tak jak zaleca BMW i jakoś jeździ i ma się dobrze - jeździłem tym i przyspieszenie, moc były takie same jak w mojej ex 320d z przelotem ok 170 tk...

następnym razem pstryknij fotkę stanu licznika ;)

 

na liczniku oczywiście < 200k.

no własnie więc daleko do 350 a gdzie do 500tyś :)

 

Nie ma problemu, pstryknę foto :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko fajnei pieknie ladnie.....a moze nie mowmy o tym co kto gdzies ma....ja mam znajomego co ma np samolot i robi trase Londyn-Sydneyi ma "nalatane " grubo ponad 15 mln Km......

 

Nie przytaczam nierwaidomo czego tylko mowie grzecznie ze przez jakosc serwisu, paliwa i ogolnego mniemania w Polsce auto z takim przebiegiem(od nowosci w POLSCE) to bedzie ewenement, i bedzie problem znalezc....

 

Nie chce sie wdawac w dyskusje ktora do nieczego nie prowadzi, nie znamy konkretnych danych auta opisanego w poscie, nie znamy faktycznego stanu podzespolow i nikt nie ma pewnosci ze wszystko jest ori, jest za to ladny wyglad i nie zniszczone auto w srodku ktore pozwala sadzic ze takiego Extremalnego przebiegu nie ma....

 

Swoja droga pracuje w Angli i w wiele korporacjach auta sluzbowe ponad 200k mil(okolo 320 k Km) to dosc czesta sprawa, ale ich fotele maski czy swiatla mowia odrazu jaki maja przebieg.

 

Nie uwazam ze nei ma aut z takim przebiegiem, ale uwazam ze nei ma co zawyzac czy zanizac, przeciez wszystkie auta na alledrogo(prawie wszystkie) z dojczlandow to auta do 200k....a sami wiemy ze Niemcy cisna 100-120k rocznie..... wiec co sie oszukiwac....

 

Inna sprawa ze mi nie chodzi o to w tej dyskusji zeby kogos napietnowac czy sie wywyzszac, chodzi mi o to ze ja mam takie spojrzenie na temat i sprawe, tego sie trzymam i swoja (nie czyjas) opinie na dany temat wyrazam, a jesli sie komus nie podoba prosze o poparcie twardymi dowodami i bedzie supcio i wszyscy happy.

 

Kolega od postu od dawna sie nie odezwal a rozmowa potyczyla sie swoimnieco zawistnym torem a szkoda bo pozytku nikomu nie da ani problemy czy pyutania nie rozwiaza, wszak mamy pomco a nie zaszkodzic.

 

reasumujac dziekuje za wytrwalosc w czytaniu i pozdrawiam.

 

:D :8) :8) :8) :8) :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem 2 dni 3 letnią BMW 525 z 2006 roku, która miała przebieg ok 520tkm (proszę nie podważać przebiegu, bo sam dostałem oczopląsu jak zobaczyłem licznik). Siedząc w środku dałem jej przebieg z 200tkm ponieważ fotel kierowcy - naleśniki był troszkę wysiedziały. Znajomy (importer aut dostawczych) powiedział, że jak będzie sprzedawać zrobi kierownice, wymieni boczek drzwi oraz wymieni fotel. Za jakiś czas wystawił swoje autko na portalach internetowych z przebiegiem 180tyś. Auto sprzedał po 2 dniach.

Nie da się ukryć, że jego auto to był ewenement którego nie spotkałem nigdy wcześniej.

Zadam teraz pytanie - jeśli auto było serwisowane i w 100% sprawne nie specjalnie zniszczone oraz nie bite z przebiegiem 500tkm czy byś je kupił?

99% polaków powie że nie.

Fakt jest taki, że to auto było mniej zniszczone niż nie jedno auto 10 letnie z połową jego przebiegu i posłuży jeszcze trochę innemu.

I z tego powodu mamy w polsce większość aut z przebiegami od 120 do 180tkm :)

Są też rodzynki - sam mam od nowości mercedesa 9 letniego z przebiegiem 150tkm, ale ja go nie chce komuś podarować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko fajnei pieknie ladnie.....a moze nie mowmy o tym co kto gdzies ma....ja mam znajomego co ma np samolot i robi trase Londyn-Sydneyi ma "nalatane " grubo ponad 15 mln Km......

 

Jeździłem tym samochodem wiem jaki ma przebieg i nie jest nie wiadomo kogo zasłyszana historia. Tyle w tej kwestii.

 

 

Nie przytaczam nierwaidomo czego tylko mowie grzecznie ze przez jakosc serwisu, paliwa i ogolnego mniemania w Polsce auto z takim przebiegiem(od nowosci w POLSCE) to bedzie ewenement, i bedzie problem znalezc....

 

 

A co to oznacza ogólne mniemanie względem awaryjności/sprzedawalności itd ? Jak mam większe mniemanie w UK to mi nie padnie :norty: :norty: ? Akurat jakość serwisów BMW jest taka sama wszędzie, czyli marna, wytyczne serwisu dokładnie takie same, paliwa owszem trochę gorszej jakości, choć ostatnio jest to tylko wymówka dla producenta/importera/serwisów itd. Padł wtrysk? to na pewno przez to paliwo...

 

p.s no właśnie przytaczasz nie wiadomo ''co''.

 

 

Inna sprawa ze mi nie chodzi o to w tej dyskusji zeby kogos napietnowac czy sie wywyzszac, chodzi mi o to ze ja mam takie spojrzenie na temat i sprawe, tego sie trzymam i swoja (nie czyjas) opinie na dany temat wyrazam, a jesli sie komus nie podoba prosze o poparcie twardymi dowodami i bedzie supcio i wszyscy happy.

 

 

Masz takie spojrzenie? A zaczynasz od z du** wziętych argumentach, że jak ma 350-400 to już koniec dla tego silnika, to raczej Ty podaj twarde dowody, skąd masz takie info?

Edytowane przez qwertykk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam swoje autko od ponad 4lat, robie średnio 15k km rocznie wiec wychodzenie z zalozenia, ze skoro diesel to pewnie 100k km rocznie to nie regula.
Ja tez przekroczylem 4 lata i jestem lepszy. :D Wczoraj wymienialem olej, filtry od kwietnia 2012 roku. Sprawdzilem kartkę, przebieg......13 tys. :D PS. Nie jestem niedzielnym kierowca, w niedziele nie siadam za kolko bo pije browara wiec nie jade tez do koscioła :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem 2 dni 3 letnią BMW 525 z 2006 roku, która miała przebieg ok 520tkm (proszę nie podważać przebiegu, bo sam dostałem oczopląsu jak zobaczyłem licznik). Siedząc w środku dałem jej przebieg z 200tkm ponieważ fotel kierowcy - naleśniki był troszkę wysiedziały. Znajomy (importer aut dostawczych) powiedział, że jak będzie sprzedawać zrobi kierownice, wymieni boczek drzwi oraz wymieni fotel. Za jakiś czas wystawił swoje autko na portalach internetowych z przebiegiem 180tyś. Auto sprzedał po 2 dniach.

Niezły skurwyyysyn z twojego znajomego ciekawe czy sam chciałby takiego kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeździłem 2 dni 3 letnią BMW 525 z 2006 roku, która miała przebieg ok 520tkm (proszę nie podważać przebiegu, bo sam dostałem oczopląsu jak zobaczyłem licznik). Siedząc w środku dałem jej przebieg z 200tkm ponieważ fotel kierowcy - naleśniki był troszkę wysiedziały. Znajomy (importer aut dostawczych) powiedział, że jak będzie sprzedawać zrobi kierownice, wymieni boczek drzwi oraz wymieni fotel. Za jakiś czas wystawił swoje autko na portalach internetowych z przebiegiem 180tyś. Auto sprzedał po 2 dniach.

Niezły [bAD] z twojego znajomego ciekawe czy sam chciałby takiego kupić...

 

Polski rynek aut uzywanych to patologia.

Ludzie chca za 30-50 tys PLN kupic 3-5 letnie auta ktore nowe kosztuja 200-300 tys.PLN

A jak jest popyt to ZAWSZE znajdzie sie podaz - w ten czy inny sposob.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcą. Nikt nie robi prezentu w postaci sprzedaży dobrego auta z niskim przebiegiem za małą kwotę. Większość handlujących spełnia marzenia o młodym aucie z symbolicznym przebiegiem i bogatym wyposażeniem za "bardzo okazyjne" pieniądze ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przykład dlaczego potem na allegro czy otomoto są perełki z lat 2006 -2008 po 30 .000 zł . a z roczników 2008 - 2010 po 37.000 - 45.000 .

Takie przelatane auta są tańsze o wiele za granicą i jak jeszcze gdzieś uszkodzona karoseria , brak przegladów itp. Rodacy kupują ,kręcą , malują i frajer kupuje taką perełkę z 2008 r . za 36.500 zł . z przebiegiem 145.000 i pełną książką serwisową z błyszczącym lakierem i środkiem jak nowym w M pakiecie co nigdy nie jechał na lawecie . :lol:

 

Prawda ,że czytając te parametry niejeden już chciałby zobaczyć to cudo na zdjęciach ? :mrgreen:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dane na temat zywotnosci silnikow w jednej z serwisowek BMW czytalem, widzialem.....szkoda ze nei zrobilem foto bo to ksiazka i dane ktore nie sa dostepne publicznie....

 

To ze auto wytrzyma ponad pol miliona kilometrow to mnei nei dziwi, ale dziw mnei i bedzie ewenementem jesli w tym aucie nic sie nie popsuje i niczego jak np turbo, uszczelki i inne nie ekspluatacyjne(postrzegane jako nie. de facto) sie nie wymieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.