Skocz do zawartości

Tempomat nie przyspiesza BMW E90


barabusgt

Rekomendowane odpowiedzi

witam, wczoraj na trasie okazało się że nie działa tempomat który na pewno był sprawny.

chodzi o to że odpycham manetke w celu załączenia tempomatu, wyskakuje na liczniku wskaźnik ustawionej prędkości ale tempomat nie zalancza się, co innego w drugą stronę, jak pociągnie manetke do siebie to auto hamuje... zwalnia ale nadal nie blokuje się w ustawionej prędkości. .. co to to może być? jakiś miesiąc temu miałem aktualizowane auto, możliwe że coś nie wskoczyło jak nalezy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@barabusgt,

Wyświetla się coś na zegarach? Sprawdzałeś bezpieczniki?

@Phonemania,

można dokodować sobie wyświetlanie prędkości załączania tempomatu i nie potrzeba do tego robić upgrade'u softu.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędów nie widać, na małym wyświetlaczu normalnie wyświetla się ustawiona prędkość tempomatu i ewentualne zmiany plus minus... nie sprawdzałem bezpieczników

 

można by powiedzieć że działa w połowie. ... hamuje ale nie przyspiesza z manetki, nie da się załączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wygląda na brak komunikacji.

Możliwe, że ma to związek z aktualizacją, chociaż prawdopodobnie problem powinieneś zauważyć od razu.

Podłącz pod komputer, może jakiś błąd się zapisał i będzie łatwiej diagnozować.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ma tempomat aktualozacja raczej nie wplynela aczkolwiek objaw faktycznie ciekawy - z reguly jest tak ze albo dziala albo nie bez wybiorczego trybu. Zacznij od psikniecoem powietrzem sprezonym w wejscie manetki w pajaka moze jakoegos paprocha albo srodel czyszczacy zalapal. W razie gdyby nic nie dalo podjedz do serwisu gdzie bylismy ostatnio to gostek sprawdzi bledy ewentualnie ja szykuje powoli kolejne grupowe w wlkp i tam sie spotkamy to zerkne co i jak :norty:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyszło ze wcześniej nie było okazji użycia tempomatu, a ostatnio to go używałem jak na wakacje latem jechałem :D także nie twierdzę że to wina aktualizacji, w kazdym razie nie działa jak nalezy, nie jest to pilna sprawa, poczekam na grupowe kodowanie w Pzn :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.