Skocz do zawartości

E46 2.0 150km automat - drgania auta


glucik93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

 

Bardzo proszę o pomoc w mojej sprawie. A więc, drgania auta występują gdy silnik jest zimny, zaraz z rana po odpaleniu czuć drgania co jakiś czas na wolnych obrotach i przy przyspieszaniu. Dodatkowo gdy silnik już osiągnie swoją temperaturę to drgania najczęściej występują przy zmianie biegu.

 

Nie mam pojęcia co to może być. Wiem tylko tyle że jak podpinałem pod komputer u znajomego to wykazało że nagrzewnica jest do wymiany, lecz nie wiem czy ma to coś wspólnego z tym problemem. Dodatkowo któryś amortyzator z przodu jest również do wymiany.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na sam początek wymień poduszki pod silnikiem i skrzynią. U mnie różnica była mega duza. Poza tym miałem takie dziwne szarpnięcie przy ruszaniu, po wymianie poduch pod skrzynia zniknęło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie w manualu poduszki silnika i skrzyni lemfordera kosztowały 370,- a wymiana 40,- przez moją współpracę z mechanikiem :wink: podejrzewam, że ok 100,- patrząc na rączki mechanika :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od wymiany poduch, jak kolega już pisał. zarówno pod silnikiem jak i pod skrzynią..

ja też od tego zacząłem w E46 i pomogło.

 

Masz diesla?

Sprawdź też dawki paliwa/korelacje...

U mnie jak 3 i 4 wtrysk niedomagały to też potrafiły przy falowaniu obrotów zatrząść budą..

 

Nie wiem jak w BMW ,ale w TDI źle ustawione dawki paliwa ( raczej przy pompie VP a nie przy CR ) też potrafiły telepać całym motorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Te pod skrzynią kosztują grosze, więc nie ma co się zastanawiać. Główny koszt to te dwie pod silnikiem. Ja za poduszki płaciłem, coś koło 320zł z wymianą za Lemfordera, tylko że po dużych znizkach w Intercarsie. Jeśli chodzi o drgania to pierwsze co to poduchy, szczególnie że bez wyjęcia ich nie ma szans oceny stanu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak mam automat. Z tego co wszyscy piszą to że niby są słabej wytrzymałości. Mój ma teraz przejechane 225 000 na blacie. Kupiłem trzy lata temu jak miał allegrowe 180 000:) Olej wymieniałem na początku ponieważ skrzynia się pociła pod filtrem. Programowałem też soft ponieważ rano nie chciał jechać. Teraz jezdzi już super. Tak na 50% przebieg nie jest oryginalny. Bardziej mi na 300 000 wygląda, ale to tylko moje domysły. Nigdy tego nie sprawdzałem. Ważne że jeździ extra i srodek wygląda spoko. Podejrzewam że bez chiptuningu przy 320NM pojezdzi długo, przy zwiększeniu mocy może rzeczywiście nie wytrzymać. W sumie też bym się chętnie dowiedział jakie inni mają doświadczenia z naprawami i żywotnością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie no moja tez ma książkę i niby też się wszystko zgadza, ale takie ksiązki gotowe to za grosze można kupic:) Ze spalaniem to tak ci nie powiem. Ale przy takiej temperaturze po mieście przejade na zbiorniku 600- 650km, czyli koło 10 litrów, krótkie trasy koło 7km. Spalanie na kompie też mam 7 do 8, zależy jak jezdze. Komputer oszukuje. Teraz przez swieta duzo jezdziłem za miastem, to na zbiorniku ponad 1050 zrobiłem. Prędkość tak do 120-140km/h. W tym przypadku komputer mniej oszukuje. Pokazywał że 5,0 spala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.