Skocz do zawartości

S50b30 Swap e30 elektryka


Marcin330D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu posiadam silnik s50b30 razem ze skrzynią i komputerem. Co z nim zrobić? Pierwsza myśl: tylko do e30 włożyć :mrgreen: i tak tez robimy (e30 sedan 1990r 1.6) i powoli kompletujemy części niezbędne do swapa jak np. zawieszenie od compakta e36 itp. nie martwię sie kwestią mechaniczną tylko elektryczną. Do silnika jak pisałem wyżej posiadam jedynie komputer i zastanawiam się co będę potrzebować z karoserii e36 a co mi wystarczy z e30 np. gdzie podpiąć lambdy z wydechu e36, stacyjka, wskaźniki, itp itd. Jakie sygnały potrzebuje s50 aby dał się uruchomić. Temat problemu elektrycznego przy swapie jest dość chudy nawet na innych forach. Proszę o odpowiedź.

 

ps.

Postaram się wrzucic foty jak wyglada e30 silnik itp. będę selektywnie wrzucać foty ze swapa.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Marcin330D
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

SIlnik KOMPLETNY, wiązka, komputery, najlepiej też sprzęgło i skrzynię.

 

Do tego miska z m50, trzeba przerobi trochę smok i pobawic siez pompą oleju.

 

Elektryka będzie banałem jeśli wyjmiesz z e36 silnik tak jak napisałem, bo bez wiązki to mozesz robic SWAPA rok i moze odpalisz, silniki zawsze z wiązką się wyciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
później wrzucę schemat podłączenia elektrycznego przy swapie. U mnie odchodzi problem Immobilajzera ponieważ silnik pochodzi z przed 1995r czyli pierwszego wypustu i jest bez immo.
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.