Skocz do zawartości

e39 523i Zmiana nagłośnienia a kondensator


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu zmieniłem nagłośnienie. Głośniki przód mają po 230W subwoofer około 500W no i wzmachol 1000W. Głośniki przód i gwizdki podpięte pod wzmacniacz tak jak i Subwoofer. Ostatnio spaliło mi się uzwojenie w alternatorze. Uważam, że to może być od słuchania głośno muzyki gdyż uwielbiam jak tupie po aucie bassem :) I tak się zastanawiam nad zakupem kondensatora, tylko nie mam pojęcia jaki powinien być gdyż nie znam się na tych pojemnościach (faradach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak masz wzmacniacze podłaczone pod akumulator blisko akumulatora i zastosowałeś odpowiednio gruby przewód to kondensator spokojnie możesz sobie podarować.

W bmw przeważnie każdy montuje wzmaka w bagażniku zaraz obok akumulatora.

Chyba , że masz je dalej.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód jest gruby jak palec i ma koło metra. A akumulator od basu nie dostaje w kość ? Mam Centre Futura ma 74ah albo 77ah już nie pamiętam ile dokładnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Akumulator jest sam w sobie sporym kondensatorem.

Jeśli masz możliwość to pomyśl nad skróceniem przewodu zasilania.

A co do tego czy wzmacniasz szkodzi akumulatorowi to absolutnie nie.

Kondensator zakłada się nie w celu ochrony akumulatora.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, a jak zamontuje kondensator to w jakimś stopniu pomoże, odciąży czy jest kompletnie zbędny, bo znajomek chce sprzedać za przysłowiową flaszkę kondensator Peiying 1,5Farada. 20zł nie pieniądze, a jak ma pomóc :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kondensator daje się po to żeby wyeliminować spadki napięcia z instalacji samochodu.

Jak jest konkretny sprzęt to wyciąga prąd z prędkością światła i kondensator jest wręcz niezbędny.

Jak kiedyś stroiłem wzmacniacz pod subwooferem to aż silnik schodził z obrotów-tak duże obciążenie miał :norty: .

Mi już przeszło takie coś :wink: Może za stary się zrobiłem :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kondensator ma niwelować spadki napięcia ale nie w instalacji auta ale na samym wzmacniaczu.

A poboru prądu to on nie zmienia.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale jakby nie patrzeć, duże dupnięcie basem, to i pobór prądu pójdzie w górę, więc w instalacji lekki spadek napięcia się pojawi.

Im krótszy kabel zasilający wzmacniacz i grubsza żyła, tym spadek mniejszy.

Ale tez nie ma co przesadzać i wsadzać kabli jak od spawarki. :D

Kondensator możesz założyć, ale sądzę że w tym przypadku niewiele od zmieni, w każdym razie nie zaszkodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flacha to nie pieniądz, a i pewnie razem ją wypijemy (i na jednej pewnie się nie skończy :norty: ) chyba, że gdzieś indziej ten kondensator zamontować? :roll: Tak przy okazji zapytam jakie kupić porządne głośniki na tylną półkę ? :) I jakie w e39 są głośniki na tylnej półce? W sumie jest różnica jak słucham hh to masaż pleców od basu, aż miło, a jak coś szybszego to jakby jakość spadała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co pamiętam to zarówno w drzwiach i tylnej półce siedzą głośniki 13cm. Z tyłu niestety jest bardzo ograniczone miejsce do przeróbek i zmiany seryjnego audio.Żeby porządnie zagrało, musisz dać większe głośniki,bez przerobienia półki,stosowania dystansów itp. gadżetów raczej Się nie obejdzie :cry: Więcej bankowo znajdziesz o tym w dziale Audio :cool2:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.