Skocz do zawartości

[520i]Olej w moście-jaki wlać???


aanettkaa5

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zmuszony do wymiany oleju w moście.Okazało się,że jest go mało a nie wiem jaki był lany wcześniej więc nie mogę dolać.Na forum polecają Castrola 75W90.Niby wszystko ok.ale te oleje różnią się trochę nazwą:Castrol syntrans MULTIVEHICLE, Castrol TRANSAXLE,Castrol LONGLIFE.Nie wiem który wybrać bo te nazwy pewnie coś oznaczają.Jeśli zmieniał ktoś z was na taki olej dajcie znać który będzię odpowiedni.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby taki, ale tak na szybko wybierałem samochód, bez dokładnej wiedzy jaki masz silnik czy na pojedynczym czy podwójnym vanosie więc sprawdz jeszcze sam

Dyferencjały - tył/przód (z nieograniczonymi dyferencjałami przesuwnymi lub dyferencjałem lepkościowym) Syntrax Longlife 75W-90

Dyferencjały o ograniczonym przesuwie - wielopłytkowe/elektrohydrauliczne Zalecany Produkt specjalny

Dobry Syntrax Limited Slip 75W-140

 

http://www.castrol.com/castrol/sectionbodycopy.do?categoryId=9040701&contentId=7074467

Moja Bunia

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=322746


Czym byś wilka nie karmił, zawsze na las spogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dla mostów bez szpery można lać 75W90, dla mostów ze szperą 75W140 (jest 2 razy droższy od tego pierwszego).

Ja mam u siebie szperę więc nalałem ten drugi, ale dla bezpieczeństwa też nalej tego W140 i będzie ok.Wchodzi go litr i setkę.

Oczywiście Castrol Syntrax jak kolega wyżej napisał.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zalać taki http://ioleje.pl/produkt,64/mobil-mobilube-1-shc-75w-90-1l.html od 5 lat go stosuję i nie ma powodów do narzekań. Zachowawczo raz do roku wymieniam :wink:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wymieszasz olej w moście co roku :shock: ja nawet w Discovery tak często nie wymieniłam.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wymieszasz olej w moście co roku :shock: ja nawet w Discovery tak często nie wymieniłam.

ano tak po prostu :wink: z własnego widzi mi Się i marka pojazdu,chyba nie ma tu znaczenia

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wymieszasz olej w moście co roku :shock: ja nawet w Discovery tak często nie wymieniłam.

ano tak po prostu :wink: z własnego widzi mi Się i marka pojazdu,chyba nie ma tu znaczenia

A no tak, kto bogatemu zabroni :mrgreen:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a podpowiecie mi czy tym Castrolem Syntrax 75W90 mogę zalać skrzynie w manualu 99 rok.?Zostało mi sporo po wymianie w moście i tak się zastanawiam nad wymianą bo w skrzyni też nie jest za specjalny.Jeśli nie to jaki polecacie,ile wchodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To tak samo jak z seksem przed ślubem-ksiądz też mówi, że nie wolno :mrgreen:

Kuźwa,księdza nie posłuchałem a ASO tak-mam chyba śmiertelny grzech wobec mojej buni :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książkach piszą żeby nie wymieniać bo Niemcy żywot samochodu szacowali na 200-300 tyś.a tu masz,bunie latają dalej i mają po 300-500tyś he!Ja w moście wymieniłem i lata jak ta lala,teraz czas na skrzynie ale nie wiem jakim zalać.Muszę chyba zajrzeć czy nalepka jest jakaś na skrzyni.

Wymieniał ktoś z Was w skrzyni w manualu,czym zalaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zmieniałem u siebie w poprzednim silniku.

Zalałem mobila atf 220.

 

Do dyfra mam juz kupiony olej ale nie mam czasu na zmianę.

Zmienię przy okazji wymiany dwumasy.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem,że ATF i już więc trzeba kupić :D Skróty olei trochę są więc mylące bo ATF jak pierwsza litera mówi Automatic...No ale ok.być może nie które skrzynie manualne są zalewane ATF-em.Jak tak wymienialiście i jest ok,tzn.że będzie latać i u mnie :cool2: .Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zółta naklejka na skrzyni manualnej MTF1 i MTF2 olej PENTOSIN MTF2 SAE 75W-80 API GL 4,naklejka pomarańczowa olej ATF.

Prawda kolego, ale jak tu jestem na forum kilka dni to zauważyłem,że większość(nawet 90%) ma pomarańczową wlepkę czyli ATF,co nie zmienia faktu że trzeba sprawdzić w każdej buni indywidualnie :cool2:

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam.Po zebraniu sił :D w końcu zabrałem się za wymianę oleju w skrzyni.Skrzynia manualna.Większość mądrali na forum pisało,ze ATF bo skrzynie Getrag takim się zalewa.Podjechałem więc do mechanika i okazało się,że nalepka na skrzyni jest żółta i zalecany olej to ...MTF,he.Więc małą uwaga do tych co się mądrzą: jak nie jesteście pewni to nie wprowadzajcie w błąd ludzi...Nic się tak na prawdę nie stało ale przezorny zawsze ubezpieczony.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.