Skocz do zawartości

e39 520i naprawa tylnego zawieszenia - wahacze, tuleje.. ?


madseason

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Banany w pół godziny na lewarku wymienisz, banalna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja robiłem przód u siebie właśnie na MS miał być Lem ale [budowa domu ] na tą chwilę zrobiłe 6700 km w 2 miesiące i złego słowa nie napiszę , do vectry c kolega założył i zrobił około 35 tkm na nich póżniej sprzedał auto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Ja zrobie test. Kupuje po 2 wahacze na stronę. Ostatnie oryginały się już skończyły. Jak nie wytrzymają 2xlat ok 50tys (producent daje do 80tus} to lecą na reklamację i nigdy więcej MS. Jeśli nie wytrzyma tych 50tys tzn ze to badziewie. Montaż na kołach z obciążeniem na soedzeniach tak jak się powinno robić by tuleje nie dostawaly po tyłku plus pełny zbiornik paliwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, nie widziałem, że tutaj też jest dyskusja o MS. W skrócie - założyłem z konieczności cztery MS na przód. Trzy nie mają luzów i jeżdżą, jeden wczoraj wymieniłem na Lemfordera, po roku i ok. 30 tys. przebiegu. Luz na sworzniu był ogromny, absolutnie niedopuszczalny. Może miałem pecha, bo 3 z 4 nadal luzów nie mają, ale mimo wszystko daje to do myślenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste na przód i ten taki gięty na tył

Przy okazji wymiany amorkow tył (pękniete mocowanie to dolne) oryginały dalej trzymały sprawdzał mechanik i mam luzy na oryginalnych wahaczach niewielkie na sworzniach. Po demontażu pewnie się rozbuja. Na szarpachach potem z ciekawości byłem i nic nie widać luzów. To jest kolejny przykład ze na skp lepiej nie sprawdzać zawieszenia tylko na odciazonych kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
Tym razem poległ prawy dolny wachacz , tu również luz jest z przejechanych kilometrów wynika że zrobiłem na tym zawiasie już 43tkm wachacze te wygięte banany chyba tak je zwą nie wykazują luzów , w między czasie zmieniałem łączniki stabilizatora i założyłem ms niestety masakra oba praktycznie w tym czasie po 8tkm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam. Panowie pomocy. Mam pierwsze bmw w swoim życiu i do wymiany cała kompletna tylna oś/belka. moje pytanie - jaka ośka pasuje do modelu e39 520i sedan 1999r? czy może pasować od 523i lub 525i sedan?

bo wydaje mi się ze kombi i diesel nie pasuje. i czy ilość koni mechanicznych ma znaczenie na oś ?


Prosze o odpowiedź. pilna sprawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podaj 7 ostatnich znaków vin i określ dokładnie co masz do wymiany i dlaczego?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GP10489. Chlop cofal powoli i najechal bokiem opony na zel-betonowy blok. Opona pękła, a os chyba sie skrzywila bo lewe tylne kolo jest skrecone w lewo. Mieszkam w niemczech i papiery z warsztatu co jest do wymiany mam w jezyku niemieckim a nie wszystko rozumiem... Dodalabym zdjecie jak to skrzywienie wyglada ale najpierw musze pokombinowac jak z telefonu wkleic tu fote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wrzuć na jakiś hosting a później bezpośredni link wklej między nawiasy po kliknięciu na przycisk "Img".

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.