Skocz do zawartości

528i sedan piasta/łożysko przód


radzikj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu przy mocniejszych skrętach w prawo słychać jakby coś ocierało w lewym przednim kole. Czuć to również na kierownicy, dziwne luzy jakby koło miało zaraz odpaść. Czy to wina łożyska piasty? Czy może przyczyny szukać gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podnieś auto na podnośniku, złap koło na godzinie 6 i 12 i poruszaj, jak wyczuwasz luz, to albo wahacz, albo łożysko.

Jak złapiesz na 3 i 9 to powinieneś sprawdzić drążki kierownicze i końcówki.

Jak jest luz, to poproś kogoś niech zaglądnie pod spód który element wybiło.

A jak nie, to śmigaj na stacje kontroli pojazdów i dawaj dziada na szarpaki, tam powinno wyjść co gryzie twoją furę. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
skręcając w prawo mocniej obciążasz lewe przednie koło.

...a obciążone zużyte łożysko zaczyna wydawać dziwne dźwięki. :mrgreen:

 

Jako ciekawostkę dodam, że mi zaczęło szumieć na dwie strony, raz z jednej, raz z drugiej, normalnie aż mnie roztrzęsło jak pomyślałem że 2 łożyska do wymiany, a tu wyszło że rozleciały się osłony tarcz hamulcowych, i przy skręcaniu szurały po tarczy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

...a obciążone zużyte łożysko zaczyna wydawać dziwne dźwięki. :mrgreen:

 

u mnie było całkowicie odwrotnie. Jeśli odciążałem prawą stronę to zaczynało prawe przednie huczeć przy jeździe na wprost lekko huczało a przy skręcie przestawało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że u mnie nie jest to tylko hałasująca osłona ;p bo oprócz hałasów i dźwięków obcierania opony o coś są bicia na kierownicy :/

 

Sprawdzając wcześniej koło nie zauważyłem luzów... ruszając kierownicą też nie czuć aż takich luzów jak są przy maksymalnym skręcie.

 

A co najlepsze w tym jest, że jak pojeżdżę dłużej to dźwięki i te objawy powoli ustają... W ogóle zastanawiam się czy te moje objawy mogą pochodzić od krzywej tarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.