Skocz do zawartości

zawieszenie przód


mlod125

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem, wymieniłem gorne wahacze w mojej e 39 na trw bo ponoć stare miały luzy na tulejach i sworzniu, ok zrobione, mechanicy sprawdzili dolne, zero luzu, koncowki i drązki mam nowe lemforder, łączniki sprawdzali i też nie ma luzu, a tłucze dalej na nierównosciach głuche stuki , czyli jak bylo przed wymiana tak dalej to samo, nie wiem gdzie szukac jeszcze przyczyny może ktoś podpowie, chyba ze kupie dolne jeszcze wahacze i zmienie, łączniki mam juz kupione lemforder ale nie zmienione bo niby stare mam ok, mechanik się przejechał po wymianie górnych wahaczy i mowi sam ze sie cos tłucze heh ale co to juz nie wie bo luzów ponoć nie ma ,podejrzewa ze to na amorach, tylko jak wymienie amory i znowu bedzie tukło to porażka będzie, jak to sprawdzic może ktos podpowie? bo szkoda wymieniać to co jest dobre metodą prób i błędów , pozdrawiam :mad2: ,

 

 

viewtopic.php?f=72&t=117890

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To samo co u mnie, wahacze nowe, łączniki i gumy stabilizatora, przekładnia po regeneracji z nową listwą, drążki kierownicze i końcówki też nowe.

Do tego teraz nowe łożyska, krzyżak kolumny...

Ogólnie kupa kasy wywalona w auto, a stuka dalej.

Zastanawiam się też czy to aby nie amortyzator.

Tłucze mi ewidentnie lewa strona, ale kurde, nie będę za koleją wymieniał jedno po drugim.

Luzów nikt nigdzie nie znalazł, sprawność amorków ok 65%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Możliwe, ale tego nie ma jak sprawdzić.

Spotkałem się raz ze stukającym amortyzatorem który miał sprawność ok 60%, ale to raz jedyny.

Wyszło właśnie po wymianie, i to było wymieniane na zasadzie wszystko po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie kiedyś na testerze amortyzator pokazał 55%.

Po wymontowaniu okazał się zupełną padliną bez jakiejkolwiek sprawności.

W rękach bez żadnych oporów go poruszałem na całą długość skoku.

Testery pokazują bzdury.

 

A autor nic nie wspominał o maglownicy. Też potrafi ładnie stukać.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.