Skocz do zawartości

pytanie o spalanie w 320d z 2006 automat


kris-krak

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ostatnio wyszlo na trasie tempomat ustawiony na 160km/h czasami bylo i 190 przejechane prawue 700km spalanie wyszlo 6.3l. Bmw e90 320d 163 km automat
Kolega pytał o spalanie w mieście bo na trasie to wiadomo że mniej i można się chwalić wynikami ale ile Ci łyknie po mieście :?: U mnie spalanie do pracy i z powrotem ok 20 km dziennie było 11,2 potem 9,6 a teraz tak 8,7 i niżej już nie zejdę bo się chyba nie da albo nie umiem jeździć jeszcze automatem bo całe życie miałem manualną skrzynie (to mój pierwszy automat) :oops: A te 9l na setke to i tak nie jest jeszcze źle a radość z jazdy bezcenna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jeszcze dodajcie na jakich oponach jeździcie? bo między 16 a 19 jest spora różnica... :)

 

edit: u mnie silnik n47 i napęd x-drive - średnie spalanie na kołach 18" z około roku czasu 7,15l (na podstawie aplikacji Dziennik Tankowań)

Edytowane przez kulfon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To warto to jeszcze zweryfikować z rzeczywistością i proponuję wtedy siedzieć :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jezdze na 17 a spalanie na krotkich odcinkach podjazdy do pracy 4km w jedna strone, na zakupy itp 7.4l na kompie

 

Ewidentnie masz coś zepsute, za mało ci pali. Zresztą jak już wiele razy pisałem uwielbiam tematy o spalaniu, gdzie wartości dochodzą do tak małych granic, że producent tego nie przewidział. Z tego co pamiętam to BMW przy tym silniku w automacie w mieście przy nagrzanym silniku podaje ponad 8 litrów na 100 km. A twój nagrzany max do 60 stopni po 4km pali 7. Pozazdrościć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To wyzeruj spalanie, zrób te 4 km, zgaś, znowu odpal i kolejne 4 km, wtedy podaj spalanie. Ale i tak rzeczywiste byłoby dopiero gdybyś zalał do pełna, zrobił tak chociaż 100km i znowu do pełna. Albo może lepiej nie wiedzieć..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżo po wymianie termostatów 2.0d 163KM po chipie na 190:

 

Miasto (wawa): 9-11.5 l/100 w zależności od tego czy stoję w korkach czy nie.

 

Trasa - jeszcze do sprawdzenia bo ostatnim razem trasę robiłem przez wymianą termo gdzie temperatura nie przekraczała 82st i spalanie przy 130-160 wyszło lekko ponad 8 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.