Skocz do zawartości

pytanie o spalanie w 320d z 2006 automat


kris-krak

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie wszystko napisałem w tytule jednak chciałem sie troche usprawiedliwić że zakładam taki błachy temat ale troche byłem zaskoczony jak tak przez przypadek zobaczylem spalani i wyszło że 11l/100km . Troche dużo chyba co myślicie -automat może troche więcej ale żeby 11 po mieście to troche sporo.

Jak miałem A3 też w automacie to 8l/100km nie przekraczlo po miescie z kimą i dynamiczną jazdą .A teraz raczej spokojnie staram sie jezdzić a tu taki wynik :shock:

Moze jestem w błędzie i to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, mi po mieście (zależy też jakim) potrafi spalić z 12l/100km. Normalnie to poniżej 10 nie schodzi, tym bardziej w takich temperaturach.

Na wszelki wypadek sprawdź czy masz sprawne termostaty. Temperaturę silnika znajdziesz w ukrytym menu pod pozycją 7.

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam manual 320d po chipie na 190 KM/400Nm i w miescie Łodź, (cała rozkopana) nie przekracza 8-8,5 litrów MAX

mieszane mam koło 7-7,5 l

a w trasie 3 osoby cały zapakowany ok 1000 km:

utrzymując 130 km/h 5,8 l

utrzymując 150km/h 6,3 l

utrzymując 170km/h - 6,5 l

na wszystkich trasach od czasu do czasu małe pościgi jak są chętni,

każda trasa oddzielnie mierzona w 95 % autostrada

trasa do 90 km/h 5 osób super oszczednie 4,9 l

 

Wszystko mierzone pod korek i kalkulatorek wskazania na komputerze zawsze ok 0,2-0,3 mniej niż realnie.

 

Myśle, że automat powinien mieć góra litr więcej, dla mnie 12l to za dużo nawet jak na e60 330d, no chyba że spód podłoga i hamulec noga.

Sprzedam/zamienię listwy czarne mat e90

Kupię listwy e90 chromowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy jakie odcinki pokonujesz.Jezeli jezdzisz krotkie trasy to bedzie duzo palil.Wiem po sobie...tez mieszkam w Łodzi,jak jezdze do pracy-okolo 4 km silnik zimny temp okolo 0 stopni, rano, scisle centrum to pali mi nawet 13 litrow.Jezeli skasuje komputer na cieplym silniku to na tej samej trasie spali mi 9 litrow/100km,trasa to 5,5-6,5l.Diesel musi sie nagrzac a to zajmuje troche czasu.Co innego gdy pali ci tyle na cieplym silniku wtedy chyba cos nie tak, chociaz zalezy to rowniez od korków.Zrob test-po nagrzaniu silnika to jest po ok 5-6 km skasuj komputer i wtedy zobacz jakie jest spalanie.Inną sprawą jest nagrzewanie wnętrza.Ja na przyklad dojezdzajac do pracy nie wlaczam ogrzewania w ogóle i wtedy mam spalanie 10l,gdy ogrzewanie właczone od poczatku to 13l,gdyż silnik wolniej się nagrzewa bo oddaje ciepło na nagrzanie wnętrza.Mówimy oczywiscie o dojezdzie do pracy 4km.Mam nadzieje, że pomogłem.Nie przejmuj się wypowiedziami innych ,że pewnie masz cos zepsute bo im w mieście pali 7 litrów.Miasto miastu nie równe a trasa trasie.pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, mi po mieście (zależy też jakim) potrafi spalić z 12l/100km. Normalnie to poniżej 10 nie schodzi, tym bardziej w takich temperaturach.

Na wszelki wypadek sprawdź czy masz sprawne termostaty. Temperaturę silnika znajdziesz w ukrytym menu pod pozycją 7.

Jak dostać sie do tego menu ? Strasznie mieli kiepski pomysł z tą temperaturą że ją tak zakamuflowali :mad2:

 

Bardzo Wszystki dziękuję za odpowiedz :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Warszawie w mega korkach pali w lato 10 w zime 11.

M47 pali praktycznie tyle samo co N43 :shock:

Pala tyle samo i psuja sie tak samo :mad2: czyli wszystko gra :norty:

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe tak czy inaczej to straszne żeby tak trzeba było kombinować żeby choć o litr spalanie zmniejszyc .Jak to kupowalem to bylem przekonany że 10 to max w koncu to diesel myślałem.....

A tak przy okażji moja mama jeżdzi do tej pory moim pierwszym autem Toyotą Corollą i to jest fenomen auto jest poprostu idealnie utrzymane zapala na dotyk przy -30C pali nie wiecej jak 6l/100km i sie nie psuje. Trzeba tylko olej zmieniać.

Dziś już sie takich aut nie robi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak....bmw jest w porownaniu z toyota 20 lat do przodu w redukcji kosztow.

wlasnie padl mi dyfer w e93 po 80 tys km.

juz wiadomo dlaczego rodzina qaundtow glowny udzialowiec bmw zarobila na 2 mln sztuk bmw 4 tys euro na kazdej sztuce. :mrgreen:

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba coś za dużo jednak pali :)

 

 

przy 100+ i tak gibasz na 6 biegu a w trasie różnica automat/manual się prawie zaciera , ja śimgając 320d po chipie na 193 konie, przy jeździe miedzy 110-140 kręciłem się w okolicy do 6l/100, jak jechał bym 100 non stop to średnia pewnie nie przekroczyła by 5.2-5.3.

 

JA ogólnie jak cisnąłem grubo w trasie non stop to żeby przekroczyć 7 to już naprawdę musiałem się starać, no chyba że non stop zapięte 180+ na tempomacie....

 

 

Jak przy 100 ci pali 6.9...... to mi przy 100 3.0 benzyna pali około 7.5......

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie, może przepływka, może turbo nie pompuje jak trzeba, może wtrysk/wtryski leją, zrób inpą testy live data i zobacz jakie są odczyty, trzeba posprawdzać wsio pod kompem.

 

Ja uzywlame filtrów różnych, przeważnie knechta raz bosh był bodaj, ale nie wpływało to nagle ze mi paliła 2l więcej ...., filtr paliwa manna, ale tutaj bym nie szukał raczej problemu, jak filtry powietrza są czyste to jest ok, z filtrem paliwa ktoś iał cyrki ale MANN jest sprawdzony i jest ok.

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie, może przepływka, może turbo nie pompuje jak trzeba, może wtrysk/wtryski leją, zrób inpą testy live data i zobacz jakie są odczyty, trzeba posprawdzać wsio pod kompem.

 

Mozesz mi poleciac jakis zestaw do diagnozy - mam na mysli kabel i programik sa takie zestawy na allegro ale nie jestem pewny który bedzie sie nadawal .

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jakis czas temu założyłem tem tamat wiec czuje że powinienem dodac moje obecne odkrycie :

DO tej por twierdziłem że moje autko pali 11 litrów po mieście .... żeczywiście tak było .

Ostatnio przeleciałem kraków- warszawka i spowrotem i od kilku dni utrzymuje mi sie spalanie na poziomie 7.0l .

Na trasie było jakies 6.5l . Teraz jak krece sie po miescie wzrosło do 7 l i tyle.

I tak sobie mysle :

1- cos sie przetkało

2- moze cos wypaliło

3- czary;-)

W sumie to jestem zadowolony z takiego obrotu rzeczy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.