Skocz do zawartości

środki do czyszczenia wtryskow


brudi700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Tu masz temat o tym samym:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=218087

 

Stosowałem różne ale takie powyżej 20 zł za flaszkę. Najtańszy był STP, byl też liquim moly no i ten forte ostatnio. Nie zauważyłem żadnej różnicy. Sprawdzalem korekcje na wtryskach i są identyko jak były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie ... lepiej zalac zbiornik 98 Pb niz lac ten syfik. To moze problemow narobic slyszalem o przypadkach gdzie taki srodek rozpuscil syf w zbiorniku pompa to wciagnela i dopiero sie problemy narobily. To moze byc dobre do starszych samochodow.
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem samochód ponad 4 lata temu to korekcje na dwóch wtryskach miałem w okolicach 2,5 i utrzymywało się to przez kilka miesięcy. Potem regularnie co kilka baków zalewałem jakieś cudo do czyszczenia wtrysków (z tych do 20 zł :) ). Już po kilku miesiącach od pierwszego zalewania korekcje spadły na nich do poziomu 0,5. I utrzymują się do tej pory.

Wniosek taki, że u mnie musiały być lekko zasyfione i coś to jednak pomogło. Samochód diagnozuje regularnie profilaktycznie, więc na bieżąco wiem co się dzieje. Nic innego nie było robione co miało by mieć wpływ na korekcje wtrysków. Paliwo w 90% przypadków lane na tej samej stacji.

Na mechaniczne zużycie nic to nie pomoże, ale paliwo u nas jakie jest, każdy wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku postanowiłem wyczyścić profilaktycznie pompę wtryskową VP44 i wtryski, ale środki zalewane do baku to coś co mnie nie interesowało, bo wydawały mi się za słabe ;). Znalazłem preparat firmy liquil moly, ale przeznaczony do maszyny "jet clean tronic" więc jest za mocny, aby lać go do baku, bo mógłby wypłukać cały bak pięknie i w najgorszym wypadku zatkać filtr paliwa. Przeprowadziłem to w inny sposób, bo takiej maszynki nie posiadam, a usługa pewnie też do tanich nie należy ;). Opiąłem filtr paliwa i założyłem kawałek wężyka z przewodu zasilającego na przewód powrotu do baku, spowodowało to, że paliwo pompowane przez pompkę w baku wracało od razu do baku. Do filtra paliwa podpiąłem dłuższe przewody paliwowe i włożyłem do puszki z preparatem, która stała na ziemi. Wtedy drżącą ręką odpaliłem auto i obserwowałem co się dzieje :D Auto pracowało na 500ml ponad 30min nie mierzyłem dokładnie, może było to nawet 45min, albo godzina. Od czasu do czasu gazowałem autem, aby przyspieszyć spalanie tego preparatu. Po wszystkim wymieniłem filtr paliwa i uruchomiłem auto na normalnym paliwie. Spostrzeżenia, to na pewno łagodniejsza/cichsza praca na biegu jałowym, może trochę łagodniejsza praca podczas jazdy(silnik troszkę ciszej klekocze pod maską :P) Na pewno świadomość, wyczyszczenia dawała największą satysfakcję, bo żadnych efektów ubocznych nie zauważyłem, a od tego czasu minęło już prawie pół roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Diesel System Cleaner firmy Pro-Tec.

używałeś tego środka?? jakie efekty??

Używam raz w roku. Korekcja wtrysków po zastosowaniu ulega zawsze poprawie. Teraz mam lepszy dostęp do oprogramowania diagnostycznego to może to jakoś będę dokumentował, bo planuje częściej to wlewać. Tankuje na Shell, więc tam niby paliwo lepsze i bardziej czyste. Dla ludzi tankujących gdzie popadnie zalecał bym z 2 razy do roku chociaż wlać to do baku. Wiadomo, ktoś powie, że on jeździł X lat nic nie lał i chodziło. Ze wszystkim tak można powiedzieć. Ocieplać domu też nie trzeba, bo przeżyć się da!! :D

W tym roku postanowiłem wyczyścić profilaktycznie...

Dla mniej wprawionych forumowiczów w mechanice nie polecał bym tego. Ja np. nie czuje się na tyle żeby coś takiego robić. Jeśli bym chciał zrobić coś takiego to pojechał bym do firmy co taką maszynę ma, a nie wydaje mi się żeby usługa samego płukania przekroczyła 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.