Skocz do zawartości

webasto


brudi700

Rekomendowane odpowiedzi

W T90 np. audi nie ma mozliwosci zmiany trybu dzialania pilota ( w innych T90 pewnie rowniez, instrukcje opisuja zmiane tego trybu tylko dla t80 i t91). Mozna funkcje przewietrzania ustawić na samym piecu.

mi przez przypadek udało mi się to ustawić ale nie wiem jak. a mianowicie, zielona dioda migająca na pilocie jest to przewietrzanie auta a gdy się świeci czerwona jest to funkcja dogrzewania :) tyle wiem bo przez przypadek tak ustawiłem. i własnie nie wiem jaka jest kombinacja przycisków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w T90 migajaca zielona dioda oznacza odebranie od sterownika informacji zwrotnej o nawiazaniu komunikacji i wlaczeniu pieca. Czerwona miga przy wylaczeniu pieca.

ja już obczaiłem, u mnie jest tak. jeśli uruchomię tryb wietrzenia przyciskiem "on" to zapala się zielona dioda i jeśli jest już odebrany sygnał i nawiewy działają to ta zielona dioda co 2 sekundy mryga. i tak samo jest jak uruchomię tryb dogrzewania auta. tylko ze wtedy dioda się świeci na czerwony kolor :) ale mimo to instrukcja dalej by mi się przydała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest pies pogrzebany. Tylko ori t90 ma mozliwosc zmiany trybu pracy pieca.

 

Sprawdzanie trybu działania

Jedniocześnie nacisnąć i przytrzymać wciśnięte przyciski

"ON" oraz "OFF".

Dioda świetlna świeci kolorem:

czerwonym = tryb grzewczy

zielonym = tryb wentylacji

Dioda świetlna wygasa:

przy zwolnieniu przycisków lub

po uypływie 10 sekund

 

Zmiana trybu działania

Nacisnąć równocześnie dwukrotnie w okresie jednej

sekundy przyciski "ON"- oraz "OFF".

Przy drugim naciśnięciu dioda świetlna zmienia kolor i

świeci aż do zwolnienia przycisków.

Wraz ze zwolnieniem przyciski następuje zapis nowej

opcji funkcji ogrzewania w pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie ze nie uruchamia się w trybie grzania bo chodzi tylko sam wentylator a nie piec. ogólnie to nie wiedziałem czy te webasto u mnie działa bo nie mogłem go uruchomić. a co się okazało pilota miałem skopanego, na płytce się coś tam odlutowało. naprawiłem to i jest gitara. nawet nie wiedziałem ze ma taki dobry zasięg i działa nawet przez ściany :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zle zadalem pytanie.

 

Czy jestes pewny, ze te dwa tryby dzialaja u Ciebie w samochodzie? Tzn. czy w trybie wietrzenia dziala tylko wentylator w srodku a w trybie grzania uruchamiany jest jednoczesnie piec i grzeje plyn chlodzacy?

 

Przy uszkodzeniu pieca wentylator w srodku bedzie startowal i w tym momecie nie jest to tryb wietrzenia tylko usterka pieca w trybie grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w takim razie jeśli to jest usterka do dlaczego gdy jest tryb wietrzenia to świeci się na pilocie zielona dioda?? a gdy przejdę w tryb grzania to jest czerwona i wszystko ładnie mi chodzi temperaturę trzyma itp. mi się wydaje ze w trybie wietrzenia chodzi sam wentylator bo nawet nie słychać pompki żeby paliwo pobierała. chociaż mogę się mylić bo się na tym nie znam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj pilot ma faktycznie opcje mziany trybow pracy. Poderzewam jednak, ze piec podpiety jest w taki sposob, ze nie rozpoznaje tej zmiany. Wiec zawsze startuje w trybie grzania. Moge sie mylic bo nie widzialem Twojego samochodu. Dlatego wazne, zebys sie upewnil, ze po zmianie na tryb grzania startuje normalnie piec i zaczyna grzac plyn chlodzacy a w trybie wietrzenia dziala tylko wentylator w kabinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na to wychodzi ze jest wszystko tak jak powinno być :) ogólnie to problem miałem z ogarnięciem tego pilota bo nie wiedziałem o co kaman. ale już wszystko ogarnięte, wiem co i jak. noi mogę powiedzieć tylko tyle ze jestem zadowolony z posiadania websto. fajna sprawa, siedząc w domu wciskając przycisk auto ci się nagrzewa w chłodne dni :) a zasięg ma naprawdę dobry z tego co wyczytałem to 1000m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 m to maksymalny zasieg. Realny zalezy od zabudowan, ilosci scian itd. Wentylator w kabinie startuje od razu po wlaczeniu pieca czy po osiegnieciu odpowiedniej temp. przez plyn chlodzacy?

ale chodzi ci o tryb grzania?? jeśli tak to wentylator się z tego co pamiętam włącza dopiero jak jest osiągnięta pewna temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w książce której mam od bmw jest napisane ze auto posiada webasto. być możne masz racje. chociaż jak napisałem wcześniej to nie pamiętam jak jest z tym nawiewem czy od razu się uruchamia czy po chwili. później to obadam i napisze jak już będę wiedział :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.