Skocz do zawartości

manetka tempomatu - doposażenie


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Już kiedyś zakładałem podobny temat i postanowiłem w końcu wziąć się za ten tempomat ale nadal mam pewne wątpliwości. Czy komputer w aucie jest na tyle mądry, że jak wsadze taką manetkę: http://allegro.pl/bps-manetka-tempomat-bmw-e60-e61-e63-e64-6924104-i3737564599.html to będzie mi wywalał jakieś błędy etc po dobrogramowaniu? Czy koniecznie numer manetki i rok produkcji musi być zgodny? znalezienie takiej manetki pasującej graniczy z cudem... Jedyne co znalazłem to całe przełączniki zespolone jedyne co to różniło się ostatnią cyfrą numeru części u mnie jest 0 a tam było 3 + była automatyczna wycieraczka a ja nie mam. Na prawde az tak skomplikowane to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz ... najlepiej kup sobie caly "kombajn" wraz z tasma i prawie po klopocie :) ... zostanie ci tylko zakodowanie tego np u kolegi dziquska tak jak ja zrobilem i jestem zachwycony :) powiem ci szczerze ze odkad mam tempomat skorzystalem tylko z niego pare razy :)

ale jak chcesz miec tempomat to sie nie zniechecaj i dzialaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...Czy komputer w aucie jest na tyle mądry...

Nie jest.

...Jedyne co znalazłem to całe przełączniki zespolone...

I tego się trzymaj. Szukaj pająka dedykowanego pod twoje auto.

Zadne pojedyncze manetki. Żadne pająki z manetkami od automatycznych wycieraczek, jeżeli nie masz ich fabrycznie czy tym bardziej z manetkami z wycieraczkami szyby tylnej, od touringa.

Na prawde az tak skomplikowane to jest?

Nie jest trudne. Znajdź dedykowanego pająka. Przełóż, zakoduj i się ciesz.

TUTAJ masz podobny temat, z którego korzystałem kiedy sam dokładałem tempomat u siebie.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Musisz w module kombi we wpisie setz_an_dauer ( czy jakoś tak bo z głowy pisze ) zmienić wert na 02 i tyle

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli posdumowując:

 

Kupuję całego pająka gdzie wszystkie manetki odpowiadają moim, programuje i wszystko hula jak ta lala? Co do taśmy airbag'a to da się przełożyć od starego do nowego? widziałem pająki od E90 które niby miały te same manetki ale były bez taśm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czyli wyjmuje mojego starego pajaka, kupuje to: http://allegro.pl/bmw-e90-przelacznik-pajak-tasma-tempomat-i3747302761.html programuje i dziala jak ta lala?

Nie kupuj pająków na pałę. Sprawdź jaki nr powinien mieć pająk z tempomatem dedykowany do twojego auta i takiego szukaj.

Jeżeli nie wiesz jak sprawdzić jaki powinien być nr nowego pająka to wklej tutaj swój VIN.

Jeżeli chodzi o taśmę to możesz użyć swojej starej taśmy.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wg mnie obecnie masz pająk o numerze 61319123032.

Potrzebujesz znaleźć pająk o numerze 61319123040, jeżeli nie masz czujnika deszczu, a tak wnioskuję po wcześniejszych postach.

TUTAJ masz podane wszystkie numery pająków mogących występować w twoim aucie.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Obecność multifunkcji lub jej brak nie ma znaczenia dla numeru pająka.

W przypadku twojego auta na różnicę w numerach tych części ma wpływ obecność lub nie czujnika deszczu.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym jeszcze jedno pytanie. Czy moge doposażyć programowo pierw w tempomat a dopiero po pewnym czasie wsadzić odpowiednie przełączniki zespolone czy musi być raczej ejdno po drugim? Chodzi mi o to, że chyba wczęsniej będę u elektryka niż myślałem i nie wiem czy jak doposaże przed wmontowaniem to czy nie będzie wywalał błedów itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, gdzie jest napisany numer czesci żebym mógł zobaczyć czy pasuje (z tylu na obudowie?)? Czy może to jest tak ze przełączniki z tempomatem bez czujniki deszczu maja każda ten sam numer?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Odpowiedziałem Ci na PW, ale napiszę również w temacie.

Numery pająków o tej samej funkcjonalności mogą być różne.

Wynika to z roku produkcji auta/pająka.

Przy każdorazowej zmianie okresu, w którym pająk montowany był do auta, następuje zmiana jego numeru części i stąd pająki pasujące do twojego auta mogą mieć różne numery.

Numer, który podałem na poprzedniej stronie to najnowsza rewizja pająka.

Inforrmacja o numerze pająka jest na naklejce umieszczonej na jego spodzie. Tak jak to pokazano np. TUTAJ. Skrajne zdjęcie z prawej strony.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.