Skocz do zawartości

e46 m57 - pytanko o uszczelkę pokrywy głowicy


s3booo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktoś się może orientuje jakiej firmy była seryjnie montowana uszczelka pokrywy głowicy/zaworów? Ori w ASO kosztuje około 170zl, znalazłem na necie uszczelke firmy Reinz i kosztuje 80-90 zł. Tej samej firmy założyłem uszczelki pod kolektor ssący i jest ok. Kupić tego reinza czy jednak ori?

Z góry dzięki za info

Pzdr

Wszystko należy sprowadzać do najprostszej postaci ale... nie bardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym sugerował Elring :P , mając w ręku uszczelki np. kolektora OEM, VICTOR R oraz Elring ....... to ta trzecia firma była była bardziej podobna do OEM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprawdź w TIS, czy gdzieś przypadkiem nie powinno być pasty uszczelniającej na rogach albo przy przetłoczeniach. I nie mówię o silikonie.

 

O, miałem rację. Tutaj masz pogląd na to, o czym mówiłem.

 

http://i107.photobucket.com/albums/m310/carl00s/pokrywam57_zps96aed947.jpg

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanko. Mam uszczelke pod obudowę, nowe podkładki miedziane pod wtryski no i załatwiam tą masę uszczelniającą . Czy coś jeszcze warto odrazu wymienić przy zrzucaniu pokrywy głowicy? Jakieś podkładki, gumy itp?

 

carlOs - czy tą masę trzeba gdzieś też dać pod kolektor ssący czy same nowe uszczelki wystarczą ? Ja wymieniłem tylko uszczelki.

Wszystko należy sprowadzać do najprostszej postaci ale... nie bardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/9062376-masa-uszczelniajaca-drei-bond-1209

 

Ale ja zamiast tego używam Elring Dirko - wiadomo, cena czyni cuda.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak w waszych silnikach ale ja jak wymienialem to uszczelka pokrywy ,uszczelki gniazd swiec i uszczelki pod kazda srube.

O widzisz przypomniałes mi, gdzieś właśnie czytałem, że dobrze jest wymienić te podkładki(gumy) pod śrubami. W takim razie zamawiam.

 

Dzięks

Wszystko należy sprowadzać do najprostszej postaci ale... nie bardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

W mojej e46 316ti valvetronik cieknie olej, prawdopodonie uszczelka pokrywy zaworów. Jaka kupic? Gdzie szukac po za ASO? Ponad 200zł za kawałek gumy to troche nie halo?! Znajomy mechanik wymieniał swemu szwagrowi i on kupił za 80zł, i mói że to i tak drogo, to z kąd te ceny? Którędy moze jeszcze lecieć, ogólnie jeszcze widzę przy korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którym miejscu pusciła ci uszczelka pokrywy? tzn w którym miejscu pokazał się olej? Mam właśnie problem z wyciekiem i nie wiem czy to własnie uszczelka pokrywy
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to widać najbardziej koło korka itak na 1/2 pokrywy, oraz troszkę na szerokości, ale najwięcej tak koło korka.

A tak po za tym duzo jest zabudowanego i więcej nie widze. Bez kanału lub podnośnika nawet nie mam szans sprawdzenia jak pod autem, ale micha raczej sucha, bo by było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie u mnie micha mokra i tak jak mówisz ciężko coś dojrzeć u mnie wygląda to tak może też miałeś taki objaw? http://moto.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=241084
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiam na uszczelkę michy albo korka spustowego oleju.

U mnie bardziej przy korku i wyzej.

Macie jakieś namiary, podajćie adres strony internetowej, gdzie można obczaić ile co kosztuje (Inter Carsu strona nie działa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zapytaj tutaj;

http://czescidobmw.pl/

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, dzisiaj lookłem pod maskę. Zdjąłem obudowę i troszkę koncepcja wycieku oleju się zmieniła, mianowicie podejżane są 2 rzeczy, korek oleju i obok niego takie coś z czujnikiem (rzeczy nr 7 i 12 http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_3179-pokrywa-glowicy/vFW51387 ).

Na uszczelce korka oleju był jakiś twardy syf, który ją niestety już uszkodził (jest ślad po nim). Olej znajdował się na obudowie silnika z zewnątrz i wewnątrz podejzewam że tamtędy leciał olej.

Drugi podejzany to ten nr 7, tam tez sporo było oleju z brudem, możliwe że to z korka bo jest blisko niego, a może od jego uszczelki.

Popatrzyłem na uszczelkę od przodu/narożnik (tam niby mogło lecieć z uszczlki pokrywy) ale nie wygląda na to bo od przodu jest sucha a narożnik to tak jak by powierzchowne. Liczę na korek plus ta uszczlka na elemencie nr7.

 

Qrde dodał bym zdjęcia ale nie umię a Imageshack już mam nie aktualne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.