Skocz do zawartości

czulosc czujnika swiatel dziennych


adisan82

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj u mnie już mijania włączył koło 18 już.. A jeszcze było dość widno..

 

To i tak masz super. Ja po robocie jechałem koło 17:00 i mi już automat przełączył. Żadnego tunelu, wiaduktu, czy chmur. Ładna słoneczna pogoda. Przede mną jechała Insignia i Merc E klasa i widziałem, że u nich było ok (tył się nie świecił).


Warto wydać 50 zł za odkodowanie tego stopniowania czułości czujnika zmierzchu?

www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odblokowałem w piątek opcję zarządzania wrażliwością czujnika zmierzchu - między zegarami na manetce BC. W samochodzie bez iDrive'a naturalnie. Opcja pojawia się jako dodatkowa tam gdzie sterujemy sposobem ryglowania drzwi, ilości kierunkowskazów, czy też światłami welcome lights. Mówię o tym znaczku fajki (okejki).


Po przełączeniu z 3 kwadracików (czyli szybkie przełączanie świateł z DRL na mijania) na 1 kwadracik (późne przełączanie świateł), stwierdzam że jest różnica i to nawet widoczna. Automat już tak szybko nie przełącza z DRL na mijania. Powiedziałbym, że teraz robi to dużo później w ciągu dnia, kiedy zaczyna się szarówka robić.


W samochodach bez iDrivea opcja dostępna w rocznikach coś od 2007 wzwyż (info od gościa, który mi to ogarniał). Przez pierwsze dwa lata produkcji 3-er był inny producent zegarów i BC i nie było opcji zarządzania czujnikiem zmierzchu. Dotyczy to bankowo e90 (końcówka 2004 ?) i częściowo e91 (początek 2006). e92 i e93 jako późniejsze samochody, być może mają taką opcję od początku produkcji.

www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale o co kaman? :? To w czymś przeszkadza, żarówki się szybciej zużywają, paliwa więcej spalacie czy jak? Nie rozumiem tej forumowej histerii potrzeby jak najdłuższej jazdy na ringach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.