Skocz do zawartości

Opony zimowe-FULDA czy SEMPERIT?Proszę o radę.


aanettkaa5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam możliwość zakupu po dobrej cenie zimowych opon FULDA KRISTAL i SEMPERIT.Proszę o radę tych,którzy właśnie na takich oponach jeżdżą zimą?Jak się zachowują na śniegu i błocie oraz mokrej nawierzchni.Czytałem na forach opinnię to delikatnie mówiąc nie są najlepsze :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem styczność u teścia w aucie z semperitami - tragedia. Lepiej dołoż i kup coś porządnego, przecież nowe opony kupuje się na kilka sezonów, więc co to za oszczędność 200 zł na komplecie. Szczególnie do BMW, jednak tylny napęd i jakaś tam moc wymaga dobrych opon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem fuldy z przodu, mimo, że miały jeszcze 4 mm bieżnika nadawały się tylko do śmieci, wybrzuszenia się pojawiły po bokach, mimo, że były dodatkowo wzmacniane, zrobiły się głośne i wprowadzały kierownicę w wibracje.

Teraz mam Hankooka, niby też śrenia półka, ale znajomi polecali i póki co sprawują się znakomicie. (piszę o letnich, na zimę mam Continental i wszystko jest ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też polecam continentale. W gruncie rzeczy nie wiele drozsze od duzo gorszych opon, ale jak świat światem ludzie i tak bedą na tym oszczędzać. Co ciekawe tylko pozornie. Zauważyłem że opony z gornej pólki wolniej się zużywają, Mozna na nich jeden sezon więcej zrobić. Nie wspomne że jak ktoś średnio jeździ to ze 3 sezony spokojnie przelata, można oszczedzić pwoiedzmy 300 zł na komplecie co daje stówę na rok. Zaden pieniadz w porównaniu z bezpieczeństwem i komfortem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Fulda i jeszcze się nigdy nie zakopałem w śniegu :cool2:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś sam tak odwalilem, kupiłem nowe opony średniej półki, może nawet poniżej sredniej, na początku jak pierwszy raz kupiłem auto. Też byłem mega hiper zadowolony jak to ludzie piszą w opiniach o oponach np na ceneo, którzy na niczym lepszym nie jeździli. Do czasu aż nie przejechałem się na oponach z wyższej półki (Continental TS 830P). Bluzgałem 20 minut, bo dołozyłbym raptem 250 zł i miał coś kilka razy lepszego. Przelatalem na nich sezon i sprzedalem w diabły tracąc na nich 500 zł. Od tamtej pory nie oszczedzam na rzeczach które kupuje na dłuższy czas, wole wydać więcej i być zadowolonym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Polecam dunlopy.

A siostra ma dębice frigo i powiem , że na eksremalny snieg nie sa wcale gorsze.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na śniegu to każda nowa zimówka w miare dobrze idzie. Zalezy kto gdzie mieszka, jak ktoś mieszka w mieście i jeździ po trasach to bardziej liczy się jak opona zachowuje się na mokrym, a tu tańsze zimówki leżą i kwiczą. Każdy bierze pod uwagę jakieś ekstremalne zaspy a w gruncie rzeczy częściej w zime jeździ się po mokrym niż po śniegu, chyba że ktoś mieszka w jakiejś wiosce w górach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi Ci o Fulde Kristall 1, 2 czy 3?

 

Ja osobiście 2 sezon jeżdżę na Kristall Montero 3 i jestem bardzo zadowolony. Auto trzyma się jak trzeba, nigdy się nie zakopałem, wyjazd w góry na narty czy jazda po nieodśnieżonych wiejskich drogach to nie problem. Auto 90% czasu użytkowane w mieście. W poślizg niezamierzony na nich puki co nie wpadłem, chyba, że specjalnie z wyłączną elektroniką ale to co innego :norty:

Wcześniej były jakieś Micheliny i inne podobne ale w innych pojazdach i jakoś dziwnym trafem już 2 raz w wypadku zimówek wybrałem Fuldę.

 

Podsumowując jeśli chodziło Ci o nowe Fuldy Kristall Montero 3 to szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja śmigam teraz 3 sezon na Fulda Kristal Rotego, i uważam że opony są genialne.

Świetnie się prowadzi, czy w śniegu, czy na mokrym, czy w błocie pośniegowym.

Ale są one trochę głośne, przynajmniej wg mnie.

Zdarzyło mi się stanąć pod kilkoma stromymi podjazdami, ale zawsze auto ruszało bez problemów.

Wg mnie to jest opona na max 4-5 sezonów, więcej będzie ciężko przejechać - dość miękka guma szybko się zużywa.

Raz uwaliłem w krawężnik, i musiałem na chwilę przełożyć nokiany na tył, bo felga z fuldą poszła do prostowania (opona cała) i powiem że tragedia, fulda prowadzi się o niebo lepiej, po zmianie na nokiany czułem się jakbym miał letnie na tyle :roll:

Ja mam rozmiar 225/60/R15, bieżnik taki jak tutaj: http://www.ceneo.pl/113631

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW mam Pirelli Sottozero i szczerze polecam. Na mocnym śniegu w górach - nigdy nie stanąłem.

Szybkie przeloty autostradą przy śniegu, deszczu - auto cały czas pod kontrolą.

Na suchym też dobrze się auto trzyma.

Rozmiar 205/60/16.

 

W poprzednim aucie miałem 15' GoodYeary Ultra Grip 7 - polecam jak wyżej.

 

Semperity Speedgrip 15' własnie kupiłem do auta Żony, używane, ale z kupą mięcha.

Na suchym i mokrym prowadzenie bardzo dobre. Auto pod kontrolą, nie zaskakuje w zakrętach ani podczas hamowania.

Na śniegu jeszcze nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

 

Obie podane marki należą do grupy tzw. pośrednich - ze średniej półki. Wspominany Continental należy do najwyższej półki wraz z Michelin, Pirelli, Dunlop, Bridgestone, Nokian.... Nie ma podanych konkretnych modeli, jednak można je znaleźć i porównać zarówno cenowo jaki i pod względem osiągów klikając pod link: wyszukaj opony zimowe.

 

Pozdrawiamy,

 

Rezulteo :)

Wszystkie opony do BMW i najnowsze informacje ze świata opon na http://www.rezulteo-opony.pl


Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze https://twitter.com/rezulteo_opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i padło na SEMPERIT 205/65/15.Mam już założone na samochodzie.Jak na razie super.W prawdzie nie ma jeszcze śniegu ale w deszczu bez zastrzeżeń.Poza tym są ciche w porównaniu do tego co miałem wcześniej-GOODYEAR--nigdy więcej!

Uważam temat za zamknięty,dzięki wszystkim za rady.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.