Skocz do zawartości

wyciek płynu wspomagania


sinio

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem ze ucieka mi płyn do wspomagania a wygląda to tak ze przy skręcaniu bardzo buczy gdy patrze na stan oleju to jest ponizej minimum doleje do pełna przejade trasę i wroce do domu i następnego dnia znów jest ponizej minimum i tak w kółko zawsze schodzi do ponizej minimum tylko dzis się pogorszylo bo w czasie jazdy musialem stanąc na poboczu i dolac i bylo ok a po przejechaniu 100km znow zaczeło lekko buczec :D rano jak wstanę to napewno poziom płynu bedzie ponizej minimum

 

 

, zauwazyłem ze nakretka jest lekko zalana płynem kolor niebieski oraz ten wężyk co idzie od zbiorniczka jest nasiąknięty płynem ale nie widac żeby cos kapało blacha pod wężykiem jest sucha

 

http://wstaw.org/m/2013/11/22/111111111111111111111111_jpg_300x300_q85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieku musisz szukać od spodu, na pewno znajdziesz, bo układ nie jest skomplikowany. Najsłabszym ogniwem w e46 przy wspomaganiu są opaski na weżach. Któraś pewnie puściła. Zakładasz nową i po problemie.

 

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 4

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie rano będę szukał oby to nic poważnego a te buczenie zauwazylem juz rok temu i to na jesien wtedy na zimnym silniku przy skrecaniu buczalo ale dolałem troche płynu i był spokoj na dlugi czas ale czasami jak bylo zimno to przez chwile nadal buczało potem całe lato nic sie nie działo i teraz na jesien znów te problemy z tym ze wycieki są duże i musze jutro z tym zrobic :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie widać mocnych wycieków ,plam pod autem a co chwile dolewasz płynu ,to gdzieś on musi być ,bo na pewno nie wyparował :mrgreen:

Tak na 100% to nie jestem pewny ,ale sam możesz to bardzo łatwo sprawdzić ściągając osłony gumowe :cool2: +

Można też przez samo ściśnięcie gumy stwierdzić czy jest tam płyn bez ich zdejmowania

KOZIOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycieki sa z tego

 

http://wstaw.org/m/2013/11/23/DSC_0357_jpg_300x300_q85.jpg

 

zaznaczone kolorem czerwonym co ciekawe nawet z tej dziurki sie leje nie wiem do czego słuzy domyślam się ze to jakis odpowietrznik z tym ze z lewej strony tego nie ma ale także są wycieki z pod tej gumy tzn jest taka sama sytuacja jak z prawej strony

 

 

czyli do wymiany maglownica inaczej przekładnia kierownicza teraz pytanie czy z wersji angielskiej spasuje czy muszę kupic europejską ??

 

 

znalazłem taką

http://allegro.pl/show_item.php?item=3690597759&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

sa na allegro jeszcze z drążkami ale jak bym kupił te i założył swoje drążki tez bedzie okej , samochod chce sprzedac na wakacje i kupic cos innego dlatego nie szukam nowej maglownicy ,, macie jakies uwagi ?????????????? :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega rybaPL ma racje szukaj czegoś w swojej okolicy,wszystkie magle bez osłon i drążków odrzucaj od razu,, czytaj '' próba ukrycia nie szczelności

Kompletne magle taż warto osobiście sprawdzić przed kupnem ,po przez zdjęcie osłon ,ma być sucho jak pieprz, ewentualnie przesmarowany smarem drążek wewnętrzny

KOZIOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.