Skocz do zawartości

Dywaniki gumowe na zime do e9x


razorjack

Rekomendowane odpowiedzi

ORYGINALNE !! Są ładne, estetyczne, spełniają swoją funkcję i zostały zaprojektowane specjalnie pod twoje wycięcia.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie szkoda Wam czasu na wertowanie internetu w poszukiwaniu dywaników?

 

Ja w zeszłym tygodniu zakupiłem komplet oryginalnych za 300 zł. Wyglądają dobrze, pasuję idealnie, choć muszę przyznać, że z początku je... ups pardon pachniały plastikami jak tyfus.

 

Jednocześnie muszę przyznać, że jakość akcesoriów się trochę obniżyła.

 

W oryginalnych dywanikach (gumowych) w jedynce po dwóch sezonach troszkę ta wkładka materiałowa się ściera. Zaś gumowe maty do e39 i e36 ważyły chyba po 5 kg każda ;), ale za to sprawiały wrażenie niezniszczalnych - w e36 gumowe maty po 13 latach wyglądały prawie jak nowe, podobnie maty z e39 po 9 latach użytkowania :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewając temat, dzisiaj zamawiałem oryginalne dywaniki do drugiej E92 bo nie miałem tam, kosztują około 230pln po rabacie! Więc Petexy i inne srexy według mnie się nie opłacają, bo jak wiemy jakość wykonania i WYGLĄD to zupełnie inna liga.

 

Witam

KoKoS możesz zdradzić gdzie zamawiałeś te dywaniki ....z rabatem :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem w Bawaria Motors Katowice. A rabat to kwestia indywidualna :wink: Jak coś to mogę sprawdzić ile teraz kosztują na mój rabat. Jak coś to PW.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Chłopaki jestem tu nowy, ale czytając posty zastanawiałem się czemu nikt nie zastanowił się kto robi dywaniki gumowe ORI dla BMW... Wtedy wybór byłby prostszy, a z tego co dowiedziałem się od znajomego który pracował w BMW, to właściciel Petex min. zaczynał od robienia serii akcesoriów dla BMW pod koniec lat 70-tych ;)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same jak w linku, smigam już teraz 2gi sezon zimowy i jest ok. W E46 miałem tego samego producenta i też było okej.

Szkoda welurów na taką pogodę ;).

 

Petex robi dla BMW ;)

 

 

Klagosz... gdyby fota byłą większa :D byłoby znacznie lepiej, co prawda problemów ze wzrokiem nie mam ale.. :D

 

A druga sprawa jak gumowy dywanik może niszczyć buty? Tzn co niszczy? Bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić :lol:

 

Pzdr.

 

 

Napisane na pierwszej stronie :norty: :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dywanikach gumowych najgorsze jest to, że są z reguły słabiutko spasowane. Osobiście nie polecam produktów REZAW-PLAST - tandeta, dopasowana, ale chyba nie do tego auta (e90/e91) co trzeba - nie wiem, jak w e46 pasowały. Kupiłem, jako pół-środek, bo nie było ori i na chwile obecną zostały :duh: Jedyny plus to wysokie burty, które jednak czasem potrafią się przydać.

PETEX jest ok, ale jedynie do RWD - xDrive ma inaczej ukształtowaną podłogę i przy tunelu guma już podnosi się do góry - lipa.

Jest jeszcze RIGUM, który można dociąć do odpowiedniej podłogi, ale jak z ich spasowaniem nie mam pojęcia.

Jeśli chodzi o wykonanie i spasowanie to jednak tylko i wyłącznie oryginalne BMW - do xD są inne kierowcy, do RWD inne i jest ok. Nie wiem tylko, czy ten welur, który jest pod piętą, kiedy nasiąknie zdrowo, nie moczy i syfi buta :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem dywaniki polskiej produkcji :

http://allegro.pl/bmw-e90-e91-2006-dywaniki-gumowe-fg-i2903481239.html

Przyznam, nastawiony również byłem na zakup dywaników Petexa ale mając możliwość porównania ( ta firma również je ma w ofercie) wybrałem nasze krajowe - Petexa były zdecydowanie bardziej... delikatne:) . Dopasowanie idealne, wykonanie i rodzaj materiału bardzo dobre - brak zapachu gumy, grubość odpowiednia i sensowne wzmocnienia. Przy okazji kupiłem też ochronną wykładzinę do bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed jesienią kupiłem tutaj http://www.motoryzacyjny.pl/index.php?kontakt komplet plus bagażnik i jestem bardzo zadowolony. Gumy wg mnie są dobrze spasowane i wyglądają całkiem nieźle, oczywiście nie tak dobrze jak oryginalne welurowe które wrócą do auta na wiosnę :).
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." - Albert Einstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zamówiłem w ASO ori dywaniki gumowe - komplet :

Odberałem, nie sprawdziłem, nie oglądałem (uwierzyłem na słowo) - wrzuciłem do bagażnika.... przyjeżdżam pod dom - przyglądam się a tu inny wzór z przodu i inny z tyłu :mad2:

 

z przodu:

http://realoem.com/bmw/diagrams/t/f/451.png

 

z tyłu:

http://bmwcentrum.pl/img/products/44/1_max.jpg

 

20130211_007.jpg

 

Musze to wymienić - tylko teraz nie wiem , które są lepsze :?:

U niektórych z Was widziałem opcje nr 2 , testował ktoś te z pierwszego obrazka ?

Edytowane przez radaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przymierzałem, jeszcze bo nie chciałem niczego rozrywać, żeby nie było ewentualnych problemów przy zamianie.

ten model to jakiś niby allweather- czyli rozumiem ,że całoroczne. W sklepach internetowych ciężko z dostępnością.

(Te bardziejszarawe) są wyraźnie grubsze , z twardszej mieszanki gumowej

20130211_008.jpg

 

na odwrocie jest coś takiego - znaczek produkcji 10.2012 sugeruje, że to faktycznie może być do f30

20130211_004.jpg

20130211_006.jpg

z kolei na fakturze mam inne numery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj rano w ASO, zdecydowałem się na ten nowszy wzór a'la F30 - jednak to są maty w 100% dedykowane do e9X :)

Te ciemniejsze - to już wycofany wzór i są z nim problemy - nie mieli go na magazynie.

Marcin - faktycznie - ten pasek welurowy mi się bardzo spodobał :cool2: - ale sama guma w tym modelu dywaników jest sporo cieńsza i przypuszczam, że krócej by wytrzymała ( te nowsze są conajmniej 2 razy grubsze i w zasadzie to do mnie przemówiło najbardziej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra wiadomość, że pasują bo są ładniejsze niż te "z paskiem". Z chęcią bym zamienił na nowy model, ale moje są jeszcze w idealnym stanie poza tym nie widzę ich jeszcze w kolorze BEŻ w katalogu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w ASO ori dywaniki gumowe - komplet :

Odberałem, nie sprawdziłem, nie oglądałem (uwierzyłem na słowo) - wrzuciłem do bagażnika.... przyjeżdżam pod dom - przyglądam się a tu inny wzór z przodu i inny z tyłu :mad2:

 

z przodu:

http://realoem.com/bmw/diagrams/t/f/451.png

 

z tyłu:

http://bmwcentrum.pl/img/products/44/1_max.jpg

 

20130211_007.jpg

 

Musze to wymienić - tylko teraz nie wiem , które są lepsze :?:

U niektórych z Was widziałem opcje nr 2 , testował ktoś te z pierwszego obrazka ?

 

A te pierwsze dywaniki to nie są przypadkiem bardziej na lato niż teraźniejsze ciapy? :wink: Nie wiem, jak są dokładnie wykonane, ale nie widać na fotkach burt, a rowki odprowadzające też jakieś pod kurz niż wodę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.