Skocz do zawartości

[E46] PDC nie działa, ciekawy przypadek


przemek530d

Rekomendowane odpowiedzi

witam

pacjent e46 polift, pewnego dnia zaniemógł mi czujnik cofania, objawy standard czyli wrzucam wsteczny i piszczy sygnalizując niesprawność systemu,

diagnoza na ucho - jeden czujnik zupełnie nie cyka, drugi baaardzo cicho, kupiłem dwa nowe czujniki zamiennik nr 6 989 067 i lipton,

wrzucając wsteczny nie ma sygnału że system niesprawny, tyle że przeszkód z tyłu nie widzi,

wszystkie radośnie cykają,

 

auto podpięte pod carsoft, moduł pdc sprawny, bez błędów, inpy nie mam jeszcze

 

miał ktoś taki problem ??

jakiekolwiek pomysły ?

życie jest za krótkie, żeby jeździć dieslem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kup czujniki oryginały, bardzo możliwe że system się nie dogaduje z zamiennikami mimo to nie pokazuje błędów. /częsty przypadek np. z czujnikami ABS, poziomu oleju itd, itp./

 

Jeszcze jedno, jak kiedyś montowałem PDC ktoś mi podpowiedział że czujników są dwa rodzaje, bardzo możliwe że jak w wielu przypadkach tak i tu zamienniki są uniwersalne i nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czujników jest kilka rodzajów, pomijając e46 przedlift i polift, numery były sprawdzane z bmwinfo.pl oraz odczytane z starych czujników i się pokrywają,

 

To nie ma znaczenia, czujniki zamienniki po prostu nie działają prawidłowo. Przerabiałem zamiennik czujnik oleju i nie działa /polecany przez sklep z forum/ , na forum masz dziesiątki postów na temat czujników ABS-u które też nie działają mimo dobierania 'po numerach', o zamiennikach PDC też było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumie, tylko czy jest sposób żeby to zweryfikować, jeszcze przed kupnem/założeniem oryginałów ??

 

bo wolabym się nie przekonać że z ori też nie bangla ...

życie jest za krótkie, żeby jeździć dieslem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.