Skocz do zawartości

BAD BOY E36 323i ///M COUPE-BYŁY CICHEGO


CICHY525

Rekomendowane odpowiedzi

Co do organizacji to mam podobne zdanie choć zagościłem na zlocie w Toruniu po raz pierwszy.

Fajnie było pogadać... wypić co nieco... I ja nigdzie nie uciekłem... :P Przecież powiedziałem żebyś wpadał na grillowanko do nas:)

 

PS naprawdę bardzo miły widok...

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 386
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Miałem przyjść, ale spotkałem chłopaków z Konina i się zagadaliśmy :D Do tego jeszcze spotkałem się ze szkolnym kolegą którego nie widziałem 15 lat. Później jak poszedłem to już waszych aut nie było :(

Organizacja była...

Miejsca postojowe też powinny być zorganizowane jakimiś rzędami, a nie tak gdzie kto sobie postawił tak stało. Ochrona kierowała wszystkich na tą łąkę, a tam wyszło że nie ma gdzie postawić i nawet zawrócić bo przejazd był zastawiony.

Kiedyś za wjazdówkę to przynajmniej jakieś gadżety dawali, chociaż i tak w tym roku zabłysnęli zapachem na gumce :mrgreen: bo w zeszłym roku wjazd był droższy, a nie dawali nic.

Stoiska z jedzeniem zwinęły się o 17.30 na jednym były tylko albo aż resztki karkówki bez chleba za 13 zł. No nieporozumienie jakieś :? .

 

Co do Bada to tak bardzo chciałem pomierzyć jej pegazy, ale... :(

Nie było sensu wjeżdżać na hamownię ponieważ autko zaczęło ciężko odpalać i zrobiło się słabe.

Dziś został zdiagnozowany problem-czujnik wałka rozrządu.

Dzięki Krys za .... wiadomo, no i mogłeś sobie przypomnieć jak to było kiedy BMW się jeździło :D

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co. Weź nic nie mów lepiej bo ja raniutko do roboty, a spać teraz nie mogę przez Twoje autko :mrgreen: Ogarniesz czujnik to jeszcze raz się przejadę (jeżeli oczywiście pozwolisz). Pzdr. i czekam na telefon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello :)

 

Ładnie nasze 18-stki wyszły na zdjęciu :D . Ja w tym roku nie zrobiłem ani jednej foty, dobrze, że ktoś je udokumentował.

 

Przeglądając zdjęcia na stronie Majówki natrafiłem na fotkę z powietrza. Twój Bad się załapał (o ile mnie jeszcze wzrok nie myli), zaznaczyłem go na fioletowo :)

 

http://fotoo.pl//out.php?i=790416_10290710-738671899486959-6451691525687562047-n.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

No niestety nie mój.

Albo stety bo ta ma zaklejony szyber jakąś taśmą :mrgreen: Moja miała chorągiewki i w tylnej szybie wielką zlotową flagę.

Skoro wasze stały w tym miejscu co zaznaczyłeś to moja stała pod stoiskiem Dido.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderatorzy

Wracamy do fotek garażowych :mrgreen:

Jutro będę grzebał, a dziś musiałem zdjąć co nieco bo bym nie wytrzymał :wink: . Jednak trochę roboty będzie, myślałem że prościej będzie.

Jej jak tam ogólnie jest ciasno. :?

DSC_1076.jpg

Nabyłem jeszcze trochę oktanów,bo panuje tam tak głęboka rezerwa, że nie chcę ruszać auta nawet na centymetr :mrgreen: Jakoś tak wyszło :think:

DSC_1077.jpg

Dalszy ciąg jutro :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tak jak obiecałem, dziś ciąg dalszy.

Żeby nie powielać tego co napisałem w temacie o wymianie czujnika to załączam link do tematu viewtopic.php?f=15&t=162688&start=60#p1863990

Złożone wszystko do kupy

26.jpg

A tak przy okazji poprawiłem co nieco po niemieckich mechanikach artystach. Jestem ciekaw co za szkop naprawiał ten samochód wcześniej. Nosz k.... ręce opadają!!! :evil:

Dlatego, że jest tam ciasno to wymontowałem kilka rzeczy które nie były w planie, ale....

Okazało się, że na przewodzie od odmy nie było o-ringu (na dole pod kolektorem) i tak sobie luźno latała :doh:

22.jpg

Dobrze, że mam sporo różnych rzeczy dlatego o-ring jest dobrany z tych które miałem i jest teraz jak być powinno :cool2: .

Pojawiła się również opaska mocująca przewód chłodzenia do alternatora.

24.jpg

25.jpg

Wymieniona jest też podkładka pod śrubą w chłodnicy gdzie pociekał mi leciutko płyn, bo Helmut o zapewne wysokim IQ założył bakielitową :duh: zamiast aluminiowej która kosztuje 2 zł i to w serwisie BMW.

28.jpg

Pojeździłem trochę i jest suchutko.Nawet się układ nie zapowietrzył tak sprawnie to zrobiłem :wink: .

I małe tankowanko :D

27.jpg

 

A to dla....100% kobietki która daje mi siłę w tym wszystkim.

Gif3.gif

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

No właśnie też tak... myślę. To auto nawet nie jest weekendowe bo stało teraz nie jeżdżone 1,5 m-ca.

Od czasu kiedy zawitała pod dom zrobiłem 1200 km :D

Za jakieś 12 powiedzmy że auto zmieniło by właściciela-nie pytać czy za 10 bo odpowiedź brzmi NIE, zwłaszcza że nie zależy mi na sprzedaży.Niech sobie stoi :wink: . Ale jak ktoś chętny to zawsze można porozmawiać.

Cała historia od kiedy mam auto jest w galerii, czyli same naprawy :mrgreen: to co zostało do zrobienia żeby mieć auto w stanie tip-top też tu jest opisane i widoczne.

Ech... ciągnie mnie żeby posiadać zabytkowe auto :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Ponad 5000 wejść :D . Tenkju :modlitwa:

Zajrzałem dziś do...tam gdzie stoi "Ostatni mohikanin" :D czyt. kontynuator ginących tradycji.

DSC_1132.jpg

DSC_11271.jpg

Troszkę zakurzył się bidulek :mrgreen:

PS.Przyszły mi graty.

DSC_1130.jpg

Pozdrawiam.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tyle czasu i serca wkladasz w ten samochod... zobaczysz, bedziesz plakac jak go sprzedasz :cry2: :wink:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Bo to moja pasja, coś co lubię i sprawia mi to radość.

Od czasu kiedy przeczytałem Pinokia :mrgreen: następna moja lektura to....cała historia.

http://images35.fotosik.pl/1756/1df2c2f07cd8c008med.jpg

Ajj.

Zobaczymy jak wyjdzie :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze po zdjeciach ze w tym samym czasie to samo nam sie sypie;D 2 tygodnie temu tez wymienialem ta gume;)tyle ze nie na oryginal ale tez cos z górnej półki.

Ja swoja za miesiac jak wróce z Chorwacji też wystawiam na allegro. Jak pójdzie to ktoś bedzie sie cieszył a ja mam na oku juz cos innego. a jak nie to bede dalej inwestowal i dalej jezdzil.

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ta guma już od dawna jest w opłakanym stanie, normalnie jeździ ale jej czas dobiega końca. Miałem to zrobić jak wymieniałem sprzęgło, ale nie było akurat nigdzie w sklepie i byłem zmuszony założyć z powrotem tą "purchawę".

Opinia jest, że zamienniki się szybko zrywają,a zwłaszcza przy tak mocnych silnikach jak my mamy.

Przy okazji, że środek pod spodem będzie rozebrany to założę jeszcze nowe linki ręcznego(którego jeszcze nie mam :wink: ).

Czemu sprzedajesz? Jakieś inne BMW kupujesz, czy na inną markę się przerzucasz? Twoja czarna ładna jest :cool2:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mi nie zerwało tylko się rozłazi.Do tego jeszcze puszczał uszczelniacz na skrzyni (jest wymieniony) i całe to spuchło od oleju.Czuć delikatne drgania podobne do tych co niewyważone koła powodują.Ogólnie to jest dość trwały element. Wzrokowo oceń czy jest ok. jak tak to nie ma potrzeby wymiany.

Jak by Ci gumę rozerwało to byś dalej nawet centymetra nie pojechał :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to idzie BMW? Bede Marce Wierny.

Zostaje przy tym samym modelu i nawet przy tej samej pojemnosci i kolorze. Jest okazja wziac z niemca w cabrio naprawde w rewelacyjnym stanie od jednego wlasciciela 107 tys przebiegu do konca ksiazka serwisowa. Kupie hardtopa i bede mial coupe na zime i cabrio na lato.

Nie mam parcia na sprzedanie ale jak trafi sie chetny to w dobre rece oddam. Napewno po zakupie nikt na mnie zlego slowa nie powie dlatego tez za psie pieniadze jej nie oddam.

 

U mnie z tej gumy az kort wylazl to wymienilem. a co do recznego to powiem Ci ze u mnie jest jeszcze silny wiec narazie nie dotykam.

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tak jak miało być :wink:

"Bad" trafił do garażu kolegi, a to ze względu na większe możliwości.Zdjęcia wyszły bardzo nieciekawie-nie wiem dlaczego, zawsze wychodziły dość dobrze :( Wrzucę jednak to co mam :cool2:

Bad%2520Boy%2520%252859%2529.jpg

No i się zaczęło :wink:

:arrow: Na pierwszy ogień poszedł łącznik wału-ta guma łącząca skrzynię i wał napędowy. Zaczęliśmy od tego ponieważ silnik musiał wystygnąć.

Łącznik był już w bardzo kiepskim stanie i zdecydowanie już nadszedł jego koniec. Jest założony nowy-zdjęcia z montażu, jedno przedstawia stary który był.

%25C5%2581%25C4%2585cznik%2520wa%25C5%2582u%2520%25282%2529.jpg

:arrow: Następnie zwalone zostały tylne koła i przegląd stoperów. Z jednej strony jestem zadowolony bo...okazało się, że tarcze które myślałem to śmietnik okazały się być w całkiem niezłej formie.Zużycie ich jest dokładnie w połowie wg. tego co podaje producent-czyli dobrze jest :cool2: Do tego tarcze które są założone to tarcze oryginalne ze znaczkiem BMW!!! :cool2: Nowe linki hamulca ręcznego idą z powrotem do sklepu bo stare są w bardzo dobrej kondycji- mianowicie chodzą jak dziecko za rękę i do baru :mrgreen:

No i pojawiło się...............pół ręcznego :mrgreen: Dlaczego pół? :mrgreen:

Ano dlatego, że pomimo zapewnień kolegi w ciemno, że dobrze będzie :mrgreen: to po zdjęciu tarczo-bębna naszym oczom ukazało się....wielkie nic!!! :mrgreen: Ktoś nie wiadomo dlaczego wybebeszył zawartość bębna z lewej strony :? !

Z prawej zaś strony spodziewaliśny się podobnego widoku jednak było wszystko na miejscu tylko bardzo skorodowane i nieruchome. No więc zostało zdemontowane, oczyszczone i rozruszane.Po ponownym złożeniu i wyregulowaniu jest ręczny, znaczy się pół :D

PS.Fajne te tablice rejestracyjne.

Hamulec%2520r%25C4%2599czny.jpg

:arrow: Następna operacja została przeprowadzona na otwartym sercu :wink:

Po wystudzeniu i odwróceniu "Bada" po raz już chyba 4 został spuszczony płyn z układu :cry2: jak tu kur*** nie bluźnić na układ chłodzenia jaki zafundowało nam BMW!!! :nienie:

Na przewodzie gumowym po rozgrzaniu pojawiał się płyn. Była maleńka dziurka praktycznie nie do dostrzeżenia jednak po rozgrzaniu wydobywał się płyn jakby dziurka była zrobiona szpilką. Poza tym wygodniej było dojść do czujnika wału który skończył swój żywot chyba w jednym czasie z czujnikiem wałka rozrządu. Oczywiście czujnik wału tak samo jak czujnik wałka to VDO- jest widoczny na fotach kilka wypowiedzi wyżej.

Po wymianie czujnika, auto pali od szczała :mrgreen: i....JEST MOC!!! :twisted:

Jest też nowy wąż :cool2:

Czujnik%2520wa%25C5%2582u.jpg

:arrow: To tyle z dzisiejszych zmagań.

Na koniec mała przejażdżka, tankowanie i....MOKRY "BAD" :mrgreen:

Bad%2520Boy.jpg

Pomimo mało atrakcyjnej pogody dzień był bardzo przyjemny i miło upłynął.

Pozdrawiam wszystkich.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Witam.

Skoro "Bad" złapał oddech w płuca i rwie się do jazdy, a muszę przyznać że kopyto ma- to...czemu nie?

Więc jeździmy :D :D :D Jak ja kocham te WRRRRRRRUUUMMMM w przedziale 2500-3500 tys obrotów :mrgreen:

Skoro wczoraj się zabrudził więc dzisiaj było obowiązkowe moczenie :D

Bad%2520Boy%2520%252860%2529.jpg

Bad%2520Boy%2520%252861%2529.jpg

Bad%2520Boy%2520%252863%2529.jpg

Bad%2520Boy%2520%252862%2529.jpg

Błyszczy! :P

Mogła by tylko trochę mniej konsumować :mrgreen:

Miłego dnia wszystkim życzę :cool2: .

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.