Skocz do zawartości

BAD BOY E36 323i ///M COUPE-BYŁY CICHEGO


CICHY525

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 386
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zaje***** się ten twój BadBoy prezentuje ! Sam szukałem Coupe 323i ale sprawdziłem ile by mnie ubezpieczenie kosztowało.. i musiałem zrezygnować..

 

Mnie tez ostatnio zaskoczyła moja Bunia, na szczęście było wystarczająco szeroko i noc. wyglądało to chyba jak " gwiazdy tańczą na lodzie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zaskoczyła mnie i to przy niewielkiej prędkości, w mieście przy zmianie z 2 na 3- dostała strzał ze sprzęgła i..........prawie obróciło.

Ale dobrze jest :D

 

Wracam do.............. :mrgreen:

Sorry za jakość zdjęć, bo grzebię wieczorami i zdjęcia są robione z lampą co wypacza kolorystykę i rzeczywisty wygląd.

Dziś nie będę pisał wierszem :mrgreen: bo wstałem do pracy o 2,45 i dopiero przed chwilką wróciłem z garażu.

:arrow: Na wstępie przyszło troszkę stolarki :D

Skompletowałem również fabryczne instrukcje od 323i (podobno jeszcze jedna której nie mam do mnie przyjedzie :D ), zawitały również chromowane przełączniki szyb (do kompletu klameczek).

Zbiorcze.Drewno%252Cksi%25C4%2585%25C5%25BCki%2520BMW..jpg

:arrow: Niedługo później Hubert dosłał mi jeszcze parę gratów.

Mam ori nie używaną miseczkę w zapas :D Muszę jeszcze wspawać pręt do podparcia wykładziny bagażnika, bo wcześniej był jakiś meloman i założył tam subwoofer i wyciął ten pręt :(

Zbiorcze.Podszybie%252Cmiska%2520schowek..jpg

:arrow: W końcu zmotywowałem się chociaż siły brakowało żeby wziąć się do roboty.

Znowu rozebrałem środek, ale wiedziałem co i jak więc poszło sprawnie.

Najpierw pojawiły się guziczki, następnie wziąłem się za dźwignię ręcznego z czym miałem nieco kłopotu. O ile wszelkie rączki plastikowe czy skórzane można ściągnąć ręką tak z rączką drewnianą już tego nie zrobimy ponieważ jest wklejona.

No i tu pojawiły się małe schody. Nie mogłem przełożyć całego mechanizmu ponieważ stolarka jest od angola i ma odwrotnie wszelkie mocowania. Łby nitów wajchy z rączką skórzaną zostały zeszlifowane szlifierką.Mogłem wtedy przełożyć całe ramię do reszty mechanizmu, a w same nity ładnie pasują śrubki czwórki i można było skręcić. Wyszło to estetycznie i wszystko działa jak trzeba :wink: .

Zbiorcze.Drewno%2520BMW1.jpg

Powędrowała też półeczka konsoli z drewna, listewka deski i obie popielniczki z wkładami chromowanymi :D

No i to z czego jestem bardzo zadowolony- schowek na kasety w fenomenalnym stanie. Mój był bez całego środka i miał urwaną jedną zawiasę klapki.

Zbiorcze.Drewno%2520BMW2..jpg

:arrow: Dziś zabrałem się za wymianę wężyka od spryskiwaczy- pękł przy zawiasie podczas otwierania maski, był twardy(i zresztą nadal jest) twardy jak drut.

Kupiłem w sklepie mot. wężyk do spryskiwaczy- gumowy i mięciutki. Potrzeba go 2,5 metra jakby ktoś wymieniał. Kosztuje grosze i warto go nawet od tak wymienić(9 zł za 1m). Zrobiłem fotkę starego sztywnego :norty: i w dwóch częściach.

Irytowała mnie również dziura w masce i podbitce. Zawitała tam lampka :cool2: Póki co jeszcze nie czynna, ale jest :mrgreen: .

Zabrałem się również za wymianę rzeczy która miała postać podszybia. Podszybie też warto zdjąć od czasu do czasu- wymiotłem stamtąd łopatkę ziemi, liści i czego bądź. Jutro wymyję jeszcze do czysta, a dlatego dopiero jutro ponieważ miałem malutki wykwit rudej przy trzpieniu od wycieraczki. I zostało to wyczyszczone i nałożona 0,5cm warstwa farby hamerite. Niestety żeby wyjąć podszybie trzeba ruszyć (przesunąć do przodu) maskę na zawiasach bo nie wyjdzie w żaden sposób.

No i tak już zostało bo siły mnie opuściły i zimno nastało :(

Zbiorcze.Podszybie%252C%2520w%25C4%2599%25C5%25BCyk..jpg

Dajemy radę :cool2:

PS.Znaleziska poniemieckie :wink:

DSC_0915.jpg

Był jeszcze kapsel po piwie :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten Twoj BAD:)

Duzo pracy widac poswiecasz o kasie nie ma co wspominac bo cos o tym wiem.

Widze cale drewno mi z allegro wykupiles.:)

Caly urok konsoli psuja te tandetne pokretła musisz pomyslec na wstawieniem climatronika:)

A jak z siedzeniami? masz juz jakies ladne jasne sporty upatrzone?

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Widze cale drewno mi z allegro wykupiles.:)
:cool2: :cool2: :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dziękuję koledzy za słowa uznania. Staram się, a jak coś robię to chcę żeby było dobrze.Części nawet jeżeli są używane to biorę takie z pierwszego sortu gdzie nie noszą one oznak użytkowania i są praktycznie jak nowe.

Drewno wpadło bo brak mi było po poprzednim aucie, no i chciałem żeby jakoś wnętrze się rozweseliło.

W środku zostają do zrobienia 3 rzeczy: 1.Kiera do obszycia, 2.Podłokietnik do obszycia, 3.Stołki do wymiany.

Co do siedzeń to na pewno wleci tapicerka zgodna z VIN(biały sport)

Jednak środek póki co odkładam na dalszy plan, bo powinny nie długo wlecieć nowe heble i wydech.

PS.Co do klimatronika to nie chcę przerabiać fabryki dlatego pokrętła zostają, a klima co prawda manualna ale jest :wink:

Pozdrawiam.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Na razie znów przerwa w pracach i nie wiem kiedy będę mógł z powrotem wziąć się za grzebanie. Ale nowe graty już są zamówione :D

Za dużo rzeczy zwaliło mi się na raz i znowu dostałem od życia po łbie. I wczoraj serducho zaczęło szwankować :?

DSC_0878.jpg

Na razie jest jak jest, a jest...............do du***y :cry:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dziękuje koledzy :cool2:

A co tam................jadziem dalej :mrgreen:

Był bym jeszcze bardziej chory, a tak powolutku wracam do siebie :wink: .

Dziś w końcu wewnątrz nastała cisza.Skończył się rezonans przyprawiający o ból głowy-ostatnio naprawdę już jazda była nie do zniesienia.

Bad dostał nowy tłumik :dance:

Znaczy nowy......nie nowy bo nowe zamienniki w/g opinni tych co je zakładali są nic nie warte dlatego wleciał oryginał(droższy niż zamiennik).

Jak zwykle paka od Huberta i dzisiaj montaż :cool2: .

Zbiorcze.T%25C5%2582umik%2520BMW.jpg

Ale mój stary był zaje....fajny :mrgreen:

Dorobione jest też nowe mocowanie rury wchodzącej w rurę od tłumika-stara "flansza" pękła. Nowy jest też jeden wieszak, stary się wziął i urwał.

Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że tłumik posiada oryginalną końcówkę wydechu :D (nr BMW 82119401211) i to w kolorze czarnym :cool2:

Ejstem :wink: zadowolony.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie chciałem.

A to ze względu, że musiał bym podcinać zderzak, a nie chciałem tego robić zwłaszcza, że to oryginalny Mpak, zależy mi też na oryginalności auta.

A tak pojedyncza spłaszczona rurka akurat jest pod to wycięcie.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze faktycznie.

Patrz nigdy nie przygladalem sie temu. U mnie jednak jest znacznie szersza.

Co fakt to fakt.. o oryginalne czesci ciezko wiec nie ma co ich od tak ciąć.

Zwracam honor.

A jakies nowe fajne kolo na lato wkladasz?

Ja przy swojej majsterkuje gdy mam wolny czas... obecnie stoi na kolkach.

Fele juz mam prawie gotowe.. prawie bo wczoraj oddalem srubki do chromowania i nie mam jak felg zlozyc:)

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja przy swojej majsterkuje gdy mam wolny czas...

No ja też.

Tylko ostatnio mi słabo idzie bo brak właśnie tego czasu i zdrówko jakoś ostatnio przysiadło :( .

Jeszcze prawego boczka na drzwi nie założyłem :mad2:

o oryginalne części ciężko wiec nie ma co ich od tak ciąć.

Dokładnie.

A ja nie chcę odbiegać od oryginału, bo za jakiś czas takie bez przeróbek będzie można policzyć na palcach ręki.

Dlatego staram się uzupełniać rzeczy które dla większości osób są mało ważne np. pojemnik na kasety, miska w koło, trójkąt ori, apteczka z przeterminowanym środkiem :mrgreen: itd.

Zależy mi bardzo na takich drobiazgach.

Z tego co nie powinno być to założyłem tylko stolarkę bo po poprzedniej E39 brakowało mi tego poprostu.

A jakies nowe fajne kolo na lato wkladasz?

Na lato to pewnie nie bo chce ogarnąć ważniejsze rzeczy, ale prędzej czy później będzie styling 24 czyli Motorsporty :cool2:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorsporty sa fajne mialem kiedys w swoim is'ie tyle ze 7,5''

8 i 8,5'' zdecydowanie lepiej wyglada

tak sobie przegladalem cala galerie BAD'A i zastanowil mnie Twoj licznik...

Masz juz wersje fl... czyli liczniki powinienes miec wyskalowany do 240 i skala paliwa tez powinna byc inna 0, 1/2, i 1/1

Nie zaciekawilo Cie to?

 

Latwo sprawdzic bo na liczniku od tylu jest nr vin i rok produkcji:)

Edytowane przez Hejner1993
E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. I wczoraj serducho zaczęło szwankować :?

 

Coś poważnego?

 

Tak z ciekawości. Ile taki nowy tłumik oryginalny kosztuje i ile używany w bdb stanie bo pewnie taki dorwałeś.

Zamienniki są aż tak tandetne? Rdzewieją czy co się dzieje? Ja mam jeszcze oryginał i pewnie za kilka lat zacznie układ się sypać to dobrze coś o tym wiedzieć. A jeszcze mam lpg to tym bardziej. A układ jest w całości jeszcze nigdy nic przy tym robione nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tylko ori w używce, zamienniki to gówno chyba że EBERSPRACHER czyli to samo co ori ale tylko na zamówienie i niewiele taniej niż ori, nie spotkałem jeszcze E39 z wydechem do wymiany ale może kiedyś......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Masz juz wersje fl...Nie zaciekawilo Cie to?

Zaciekawiło. To jest wersja niby po fl, ale fl nie wchodził od razu. Data prod. 1995-06-13 rejestrowana po raz pierwszy '96.

Wygląda na to, że wszystko jest po fl oprócz zegarów i kierunków w błotnikach-tych małych.

Coś poważnego?

Za dużo wszystkiego na raz. Cały tryb życia, niepowodzenia życiowe, brak odpoczynku snu było po 4 godziny czasem mniej i po prostu zaczęło niedomagać.

Zamienniki są aż tak tandetne? Rdzewieją czy co się dzieje?

Dokładnie to co napisałeś. Dzwonią, grzechoczą i po 2 latach jest na nich jedna wielka rdza. Co do wydechu w E39 to jest bardzo dobry.Ja sprzedałem swoją jeszcze z oryginalnym i też się tam nic nie działo, jedynie katalizator zaczął dzwonić dlatego był usunięty.

Ile taki nowy tłumik oryginalny kosztuje i ile używany w bdb stanie bo pewnie taki dorwałeś.

Oryginał jest niedostępny od ręki jest tylko na zamówienie i kosztuje bagatela lekko ponad tysiaka :wink: .Zamienniki nowe na allegro po 230-270. Za używany z przesyłką dałem 300.

chyba że EBERSPRACHER czyli to samo co ori

Coś mi się wydaje, że na tym co zakładałem mam właśnie wybitą tą nazwę nad znaczkiem BMW.

takie same rejestracje, kojarzę z miasta - ładny kolor :cool2:

Dziękuję i pozdrawiam.

Twoja była rejestrowana z miesiąc-dwa przed moją. Ja z braku czasu bujałem się z miesiąc z kwitami i formalnościami do rejestracji.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.