Skocz do zawartości

BAD BOY E36 323i ///M COUPE-BYŁY CICHEGO


CICHY525

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
Witaj Paweł, my się nie znamy, ale muszę powiedzieć, że z wielką przyjemnością śledzę Twoje tematy....

Witam.Dziękuję serdecznie za aż taką opinię :D Nie spodziewałem się tego :modlitwa: .

Jest to dla mnie jeszcze bardziej budujące i zachęcające do dalszych prac.

Robię to z pasji, a nie po to żeby tylko zrobić i...już. W każdą pracę angażuję się emocjonalnie i naprawy czy wymiany nie polegają na tym żeby nakupić różnych rzeczy za kupę pieniędzy, założyć by się tylko pochwalić. Już przeglądałem galerie takich aut(akurat na innych forach) gdzie och i ach bo wydał kupę pieniędzy i założył, ale według mnie nie na tym rzecz polega.

Kierownicę obszywał mi Setek-ten sam tapicer który robił mi skóry w E39-ogarnął wszystko w 2 dni. Ale takie rzeczy robi każdy tapicer samochodowy. Kiedyś szycie wzorem M było swego rodzaju rarytasem, teraz raczej to normalne bo każdy jak niesie kierownicę od BMW to życzy sobie szycie 3 nićmi.Więc tapicerowie rozgryźli szef i się nauczyli :wink:

Kojarzy mi się jednoznacznie z E36 M3 z pierwszych lat produkcji, a to chyba skojarzenie z tych lepszych

No właśnie to kierownica która zaistniała jako pierwsza w kultowym M3. Cenie za oryginalność, już w zasadzie jest rzadkością, no i ma swój charakter :D .

 

 

No to...

Skoro zostałem tak mocno wychwalony to...ciąg dalszy poprawek-trochę nie po kolei będzie :wink: .

:arrow: Robią się dalej siedzenia.

Siedzisko tylnej...w trakcie.

DSCN0669.JPG

DSCN0671.JPG

Siedzisko jest już ukończone, ale nie może powędrować jeszcze do samochodu. Został mi prawy fotel z którym będzie sporo pracy.

DSCN0766.JPG

:arrow: Tak jak wcześniej już kolega częściowo odgadł co było zrobione- ale tylko częściowo bo zobaczył, że leży poduszka, a reszcie gratów się już nie przyjrzał :wink: :twisted2:

Kierownica w trakcie...

DSCN0662.JPG

DSCN0663.JPG

Przyjechała już z powrotem :D

DSCN0672.JPG

No i...

...

:mrgreen:

Podłokietnik :cool2:

DSCN0658.JPG

Pojechał i przyjechał razem z kierownicą. Został jednak potraktowany farbą i lakierem bo okazało się że biel bieli nie równa :? Ale teraz jest ok. no i nie będzie się tak brudził.

DSCN0710.JPG

Montaż :cool2:

Pod%25C5%2582okietnik.%2520%252819%2529.JPG

Ale to jeszcze nie koniec :D :roll2:

No i...

:arrow: Wyleciał syf z Norauto. Czyli półka dostała roletę szyby OEM :cool2:

I o to chodziło. Tak to wyszło. Gdyby ktoś się zastanawiał dlaczego rozebrałem roletę na czynniki pierwsze to...musiałem bo przyszła uszkodzona :(

P%25C3%25B3%25C5%2582ka%2520i%2520roleta.%2520%252819%2529.JPG

P%25C3%25B3%25C5%2582ka%2520i%2520roleta.%2520%252837%2529.JPG

Jak pewnie zauważyliście oparcie kanapy już jest na miejscu :dance:

P%25C3%25B3%25C5%2582ka%2520i%2520roleta.%2520%252836%2529.JPG

:arrow: Jakby ktoś miał chęć się zabrać za roletkę i podłokietnik to wspomogę filmikiem :norty:

Dodam, że ważą się losy folii przyciemniającej szybę tylną i szyby boczne i prawdopodobnie zostanie usunięta.

Pozdrawiam wszystkich. W szczególności pozdrawiam i dziękuję mojej mamie za wszelką pomoc i Asię za zrozumienie i wsparcie :cool2:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 386
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy
Mają delikatny połysk, ale za tydzień go nie będzie. Tak samo było z siedzeniem kierowcy. Ten połysk który widzisz to jest lampa aparatu. Robię po pracy, albo przed jak mam czas, w garażu też ciemność widzę :mrgreen: .
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Cześć.

Masz na myśli maskownice otworków zagłówków?

Też miałem szare i nadal je mam więc nie problem zmienić, ale zdecydowałem się na czarne bo w przednich fotelach mam czarne. Nie wiem skąd te rozbieżności kolorystyczne. natomiast maskownic głośników nie zmieniałem, są takie jakie były.

Ale ta oryginalna roleta jest świetna :D

PS.Byś pokazał E38 :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede kontynuował chyba galerie w dziale e36, bo dział e38 to masakra.. chyba że złożę podanie o modernatora i sam ten dział ogarne.

Nie ma nawet pogody zeby jakies foto zrobic..

Dzisiaj bylem na stacji diagnostycznej bo cos stukac zaczelo jutro ogarniac bede.

Fajnie sie prezentuje te coupe.. Kiedys sobie jeszcze takie kupie;)

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Bede kontynuował chyba galerie w dziale e36, bo dział e38 to masakra..

Może i tak, ale robienie galerii E38 w dziale E36 to takie...co najmniej dziwne :mrgreen:

Nie przejmuj się w dziale E46 jest tak samo :8) .

Fajnie sie prezentuje te coupe.. Kiedyś sobie jeszcze takie kupie ;)

Też mi się podoba. Chociaż kupując je z takim całym śmietnikiem którym była to pierwsza myśl była- wsadzam gaz i tłukę codziennie do roboty. Jednak po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw wyszło, że to całkiem ciekawe auto może nie jakieś mega bogate, ale w oryginalnym M co rzadko się zdarza bo teraz to prawie wszystkie M tyle, że w większości to M by Allegro i do tego jest również przyzwoita wersja silnikowa bez swapów itp.

No i...SIĘ ZACZĘŁO :D :D :D

Tak wrzucam w galerii wszystko po kolei, no i jakoś to tak leci. Tym razem zrobiłem listę która się cały czas powiększa i muszę przyznać, że prezentuje się imponująco :mrgreen: . Ważne jest dla mnie również to, że to co robię to mnie cieszy i pasjonuje jest akceptowalne przez rodzinę i najbliższych- nie jestem krytykowany, wyśmiewany tylko dodatkowo mam wsparcie.

Pojawił się i :wink:

1.Klamka drzwi prawych.

2.płyn chłodzący PRESTONE.

3.Obudowa termostatu FEBI.

4.Termostat WAHLER.

5.Uszczelka pokrywy zaworów ELRING.

6.Świece zapłonowe DENSO.

7.Pasek wielorowkowy GATES.

8.Pasek klimatyzacji SANOK.

9.Olej w silniku VALVOLINE 5W40.

10.Olej w skrzyni biegów MOBIL ATF 220.

11.Olej tylny most CASTROL SYNTRAX 70W140.

12.Olej wspomagania kierownicy MOBIL ATF 220.

13.Wykładzina bagażnika + paski.

14.Trójkąt ostrzegawczy OEM BMW.

15.Klucz do kół OEM BMW.

16.Popielniczka tylna.

17.Nakładki na pasy(muszelki).

18.Osłona wentylatora chłodnicy.

19.Osłona pasa przedniego/wlot powietrza chłodzenia alternatora.

20.Siłowniki maski MAGNET MARELLI.

21.Wygłuszenie maski.

22.Książki serwisowe BMW(niemieckie)

23.Kierunkowskazy przednie L i P.

24.Naprawa lamp i wymiana wszystkich żarówek na nowe PHILIPS.

25.Centralny zamek +syrena+nacięcie kluczyków.

26.Apteczka OEM BMW.

27.Gałka zmiany biegów M3.

28.Filtr kabinowy.

29.Głośniki + antenka dachowa.

30.Klamki wewnętrzne chromowane.

31.Uzupełnienie piórnika narzędzi OEM BMW.

32.Kompletne sprzęgło (dwumasa+docisk+tarcza+łożysko)

33.Komplet drewna.

34.Chromowane przyciski szyb.

35.Schowek na kasety.

36.Wężyk spryskiwaczy i mocowanie na siłowniku.

37.Podszybie.

38.Tłumik OEM BMW.

39.Wyposażenie koła zapasowego(miska+mocowania).Lakierowanie bagażnika i koła zapasowego.

40.Siedzenia komplet i naprawa boczków drzwiowych.

41.Ramki zegarów.

42.Czujniki impulsów wału i wałka.

43.Łącznik elastyczny wału napędowego.

44.Przekaźniki ABSu.

45.Lampka schowka.

46.Listwa zapłonowa.

47.Wloty (filtra powietrza i alternatora) guma przepływomierza.

48.Listwa zderzaka OEM BMW.

49.Hamulce kompletne przód+tył+ręczny.

50.Radio OEM BMW.

51.Wlot powietrza zderzaka.

52.Bumerangi.

53.Latarka OEM BMW.

54.Osłony kielichów MOTORSPORT M3.

55.Emulator maty.

56.Uszczelki podstawy filtra oleju+uszczelka napinacza.

57.Renowacja siedzeń.

58.Obszycie kierownicy.

59.Obszycie podłokietnika.

60.Roleta OEM BMW.

61. Już jest :mrgreen:

 

Kto szuka ten znajdzie , a cierpliwość będzie nagrodzona.

DSCN0809.JPG

Ale zarąbiście wygląda korek wlewu z tą oryginalną naklejką.

DSCN0812.JPG

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś się odezwać bo mam korki-zaślepki śrub i lampkę oświetlenia komory silnika a tak pewnie przepłaciłeś.Śledzę temat kiedy mogę aż miło popatrzeć.Pozdrawiam.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Skoro tak słabo w galerii się dzieję to ja dorzucę trochę :D

Dziś miało być więcej, ale...o tym później.

Na swoim miejscu zagościła ori lampka alarmu. Jest teraz jak być powinno i nie straszy już ta niebieska.

Musiałem trochę zmodyfikować bo nie miałem kostki więc zrobiłem inaczej :mrgreen:

Dioda%2520alarmu..JPG

Dioda..JPG

Potem przyszła paczka :wink:

Lusterko.%2520%25282%2529.JPG

Było

Lusterko..JPG

Jest

Lusterko.%2520%25283%2529.JPG

Miałem zabrać się za lampkę w masce, ale zabrałem się za to co chodziło mi już od jakiegoś czasu po głowie. Zeszło mi z tym pół dnia.Ale się narobiłem :( A ile się nawygibywałem i uderzyłem wielokrotnie :evil: :cry2:

To co było, a już nie ma i nigdy nie będzie. Tyle pozostało.

Folia.%2520%25286%2529.JPG

Zrywanie szło dobrze.

Folia..JPG

Folia.%2520%25283%2529.JPG

Cały klej jednak zostawał na szybie. Na początku próbowałem wszystkiego- szmatki, chusteczki itd. Ostatecznie okazała się najlepsza gąbeczka do zmywania naczyń ponieważ długo utrzymywała aceton i o to chodziło bo z chusteczek, ręczników...po prostu szybko odparowywało.

Folia.%2520%25285%2529.JPG

W końcu po paru godzinach się udało. Nie widzę żadnych plusów posiadania nienaturalnie przyciemnionych szyb. W końcu widać fajne wnętrze i super efekt dają oryginalne zielonkawe szyby :D

To tak...sukces po kolei.

Folia.%2520%25284%2529.JPG

Folia.%2520%25287%2529.JPG

Folia.%2520%25289%2529.JPG

Folia.%2520%25288%2529.JPG

Folia.%2520%25282%2529.JPG

Kanapa z tyłu już w komplecie :D

Tak to wygląda.

DSCN0911.JPG

Na razie tyle. za prawy fotel planuję zabrać się po świętach. Zobaczymy :wink:

dobry m pak nie musi być orginalnie w vinie, ważne by był na orginalnych częsciach :D

Skoro tak uważasz :wink: :8) .

Ładna lista-mogłeś jeszcze ceny pisać-ale zawzięty jesteś na to auto widzę :cool2:

Dziękuję :D

Może lepiej nie pisać cen :mrgreen:

Nie zawzięty.Robię to dla przyjemności.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej nie pisać cen :mrgreen:

Nie zawzięty.Robię to dla przyjemności.

Tak trzymaj a jak się coś lubi to nie liczy się moneta

Bardzo dobrze postąpiłeś z tą folią teraz znacznie lepiej wygląda

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o wiele lepiej bez foli.

Ja w swojej coupe umyślnie nie przyciemniałem szyb. Rzadko spotyka się teraz ładne coupe w dodatku z ładnym jasnym wnętrzem. Zazwyczaj jest ładne coupe a w srodku szczur boczek wygryzł albo sufit na głowe leci.

Jest ładne wnętrze to nie ma co ukrywać.

W sumie w swojej e38 ostatnio przyciemniłem wszystkie szyby... ( nie żeby coś z wnętrzem było nie tak) No ale to inna bajka. Powoli przygotowuję się do majówki.

Sprawy finansowe trochę ograniczają i nie dopnę wszystkiego na ostatni guzik tak jak bym chciał. Po świętach pogoda może się zmieni polerkę trzeba zrobić.

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy

"To było nocą gdy księżyc..."nic nie świecił :mrgreen:

"Wiem, że na pewno nie będzie..."

No dobrze bez żartów :mrgreen: zdradzę co się dzieje bo długo się nie odzywałem(jak na mnie) :wink:

Pojawiła się podwójna szprycha :D :norty: -M-Doppelspeiche

Styling 24, ale przedliftowy bo ma w sobie więcej charakteru, chociaż o maleńki włos były by 22 czyli stokrotki,które mi się szalenie spodobały :wink: . Niestety...nie dogadałem się :?

Felgi%2520%25284%2529.JPG

Ach.Jaki ten bagażnik jest pojemny :mrgreen:

"Zły chłopiec" jednak nadal stoi na "St 32" bo...tak.

Na razie tak musi być i o tym dlaczego dowiecie się po jakimś czasie :mrgreen: .

Na felgi 24 założyłem opony w doskonałej kondycji które już...sprzedałem. Pytałem w innym temacie o rozmiar 225/50R17 no i niestety są za wielkie.

Felgi%2520%25286%2529.JPG

Felgi%2520%25287%2529.JPG

Auto wygląda na tym:

-po pierwsze śmiesznie

-po drugie koła się ledwo mieściły.

Felgi%2520%25281%2529.JPG

Felgi%2520%25283%2529.JPG

Felgi%2520%25282%2529.JPG

Do kompletu mam nowiutki zestaw dekli i emblematów. Jednak nie zapłaciłem za nie majątku jak w programie SMKiZ gdzie kupiono ostatnio do E32 :duh:

Bardzo dobrze postąpiłeś z tą folią teraz znacznie lepiej wygląda
zgadzam się bez folii znacznie lepiej :D
No i o wiele lepiej bez foli.

Ja w swojej coupe umyślnie nie przyciemniałem szyb. Rzadko spotyka się teraz ładne coupe w dodatku z ładnym jasnym wnętrzem. Zazwyczaj jest ładne coupe a w srodku szczur boczek wygryzł albo sufit na głowe leci.

Jest ładne wnętrze to nie ma co ukrywać.

Dzięki :cool2:

Też tak właśnie uważam :D O pozbyciu się folii myślałem już od bardzo długiego czasu- z jednej strony taki "Cichociemny" :wink: , a z drugiej wkurzał mnie ten cwaniacki wygląd.

gdzie kupiłeś wkłady lusterek?? i w jakiej kasie??

Kupisz w każdym sklepie. Akurat te jest z IC w cenie nieco ponad 30 zł- są dwa rodzaje takich wkładów z podgrzewaniem i bez.

 

 

PS.Auto na pewno nie pojawi się w tym roku na majówce w Toruniu :8) Sierpień bardziej realny, ale też nie na 100% ...tym razem nie chcę jechać sam :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony rzeczywiście baloniaste.

 

Felgi są faktycznie ciemno-szare czy to takie światło? Tak się właśnie zastanawiam, bo są 2 wersje stylingów 24, bez napisu Motorsport (takie mam w Z3) i z napisem jak u Ciebie. To wersje przed- i poliftowa?

 

Wydech aż się prosi o dwururkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi są faktycznie ciemno-szare czy to takie światło? Tak się właśnie zastanawiam, bo są 2 wersje stylingów 24, bez napisu Motorsport (takie mam w Z3) i z napisem jak u Ciebie. To wersje przed- i poliftowa?

Można tak powiedzieć, lifting w e36 to był dłuższy proces, a nie że z dnia na dzień nastąpiła zmiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Opony rzeczywiście baloniaste.

Ogromne nawet bym powiedział.To rozmiar do E39,E60 a nie do E36. Sprzedały już się zresztą :wink:

Felgi są faktycznie ciemno-szare czy to takie światło?

No niestety, nie wydaje ci się :(

Ktoś tak je pomalował bo się poutleniały. W tym kolorze wyglądają beznadziejnie.

Dlatego nic z nimi na razie nie robię bo pójdą do profesjonalnej renowacji.

To wersje przed- i poliftowa?

Dokładnie. Poliftowa jest jeszcze polerowana. Ale te napisy dodają uroku tym felgom.

Wydech aż się prosi o dwururkę

:nienie:

lifting w e36 to był dłuższy proces, a nie że z dnia na dzień nastąpiła zmiana

Liftu w E36 chyba nikt nie rozgryzie :mrgreen: Będą dwa auta z tego samego dnia produkcji i jedno będzie z czymś tam liftowym, a drugie nie. Składali z czego mieli-to tak jak Poloneza :wink: .

 

Przyjechały dekielki do felg bo miałem tylko dwa.

Felgi%2520%25289%2529.JPG

Oczywiście zamienniki bo kapsle do st 24 w serwisie kosztują 50 zł za sztukę.

Emblematy są 3D, które są trwałe w porównaniu z tymi blaszanymi oryginalnymi, których już nagubiłem się i to sporo.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dziś korzystając z okazji wolnego dnia(nareszcie) od pracy wyczyściłem swoje autka :mrgreen: .

DSCN1024.JPG

Potem zająłem się tym większym.

Bad%2520Boy%2520%2528108%2529.JPG

Bad%2520Boy%2520%2528109%2529.JPG

Bad%2520Boy%2520%2528110%2529.JPG

Pojechałem w dawne miejsce pracy mojego taty, gdzie auto przeszło badanie techniczne. Fajne są te płyty najazdowe, w końcu nie targa się autem po rolkach :D .

Potem wróciłem do domu gdzie dowiedziałem się, że akumulator przestał współpracować- nie ładuje się nawet. Kontrolki świecą się itd. ale już obciążenie rozrusznika to za dużo.

Zrobiłem jeszcze takie fotki.

Bad%2520Boy%2520%2528111%2529.JPG

Bad%2520Boy%2520%2528112%2529.JPG

Bad%2520Boy%2520%2528114%2529.JPG

Jak widać wróciła tablica rejestracyjna z przodu, bo nie znalazłem innego dogodnego miejsca montażu.Nie chcę myśleć uda nie uda chcę żeby było zgodnie z przepisami i nie będę głupa palił z tablicą za szybą albo gdzieś wetkniętą na sztukę.

Auto tak stoi na środku i ładuję aku do bólu żeby nie musieć wpychać go do garażu.Może odpali-zobaczymy.

Bad%2520Boy%2520%2528113%2529.JPG

Edit:

-Odpaliło.

-Odpaliło do sprawdzenia. Miałem drobny wyciek płynu z węża przy chłodnicy tego ze strony sprężarki klimy. Przesunąłem opaskę trochę dalej i skręciłem, bo wąż jest nowy-wygląda, że jest ok. Ech co za układ chłodzenia-porażka.

-Nie odpaliło.Pojechałem do sklepu-dobrze, że z górki było i to manual :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha to musiał być ciekawy widok, moja mama kiedyś odpala z biegu mercedesa 124, ciągnął ja zuk. I niestety zaczepili mesia o tylna os zuka, która pod wpływem szarpnięcia i dobrej kompresji silnika się wygiela.

 

Ale tez miałem przygodę z akumulatorem w tamtym tygodniu. Chce odjerzdzac od blacharza a tu nie kręci, aku padl, na kablach odpalilismy, podladowalem aku a następnego dnia znowu nie pali. Dopiero w nocy zauwazyylem ze w bagażniku się święci cały czas lampa. To wymmontowalem żarówkę i jest ok. Ale muszę w końcu naprawić to... Xd

Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dziś pojadę po nowy akumulator, jaki...zobaczymy :wink:

Był jakiś niemiecki motstart :think: jeszcze do tego za mały.

Akumulator%2520%25283%2529.JPG

Musiałem wyjąć bo przecież stary trzeba zdać :duh:

Pod akumulatorem było ładnie i czysto. Blachowo jak na te lata i na E36 jest w świetnym stanie.

Akumulator.JPG

Wyczyściłem jednak i zabezpieczyłem antykorozyjnie.

Akumulator%2520%25282%2529.JPG

Jutro albo pojutrze założę nowy akumulator.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.