Skocz do zawartości

BAD BOY E36 323i ///M COUPE-BYŁY CICHEGO


CICHY525

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko jest nagrywać jednocześnie coś robiąc i jeszcze świecąc lampką :mrgreen:

 

No wiadomo ale nie masz lampy w aparacie/telefonie żeby włączyć i zobaczyć jak wyjdzie bo będzie oświetlać miejsce jakie akurat nagrywasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 386
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fajnie działasz :cool2: :cool2: Życzę Ci aby skórka służyła jak naj dłużej

 

Kiedyś w E36 lakierowałem skórę bo była już w kiepskim stanie i użytkowałem 1,5 roku i nic się nie działo ale dbałem o nią bardzo ,pielęgnacja co najmniej raz w miesiącu czyszczenie balsamowanie itp.

 

Ps.Bardzo ładne Coupe :wink:

Edytowane przez marko0424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dziękuję :modlitwa:

Jak przypomnę sobie w jakim stanie była jak ją kupiłem to aż smutno się robi.

Wracając do tapicerki to...

Siedzenie dziś trafiło z powrotem do auta :wink:

Ładnie to wygląda. Teraz czas na resztę :roll:

DSCN0630.JPG

W porównaniu z resztą różnica nie jest tak ogromna jak wyszło na zdjęciu bo w garażu ciemno jest, ale jest...duża :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota idziesz grubo z pracami czasami nie nadążam śledzić Twoich postępów ale to dobrze oby tak dalej. Zaglądam kiedy mogę.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze podłokietnik do obszycia i zmiana koła Cię czeka.

Bo juz chyba więcej pracy przy Badzie nie bedzie. Bo co tu niby robić?

Co do wnętrza to zrobienie mojego ze schnięciem trwało z tydzień oczywiscie bezbarwny tez był.

Moze po prostu mi coś spsuli:)

Dokumentuj dalej prace miło ogląda się galerie;)

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jeszcze podłokietnik do obszycia i zmiana koła Cię czeka.

Podłokietnik będzie, i kiera pójdzie też do obszycia. Koła zostawiam na koniec i to absolutnie na koniec, te co są też złe nie są.

Co do wnętrza to zrobienie mojego ze schnięciem trwało z tydzień oczywiscie bezbarwny tez był.

No właśnie mi samo malowanie 1 siedzenia(robię to pojedynczo bo brak miejsca) zajęło 3 dni. Każdą kolejną warstwę kładłem po wyschnięciu czyli po upływie ok 5-6 godzin. Malowanie zamknęło się na 6 warstwach-tak, tak na 6ciu :wink: Natomiast samo schnięcie też jakieś 4 dni. Po 3 dniach było niby suche, ale jeszcze pod ręką takie...hmm ciężko to nazwać.

Ale jak czytam...

Witajcie,

W październiku 2009r. postanowiłem coś zrobić z moimi powycieranymi i trochę przybrudzonymi fotelami przednimi w E39. Skóra ma kolor beżowy (kremowy). Wyszukałem firmę, która profesjonalnie u klienta w domu zajmuje się regeneracją zniszczonych skór. Panowie stwierdzili, że skórę trzeba wyczyścić a następnie pomalować pigmentem specjalnie dopasowanym do koloru skóry w aucie. No i tak też się stało. Przyjechali, wyczyścili, pomalowali, prawie 5 godzin roboty. Efekt końcowy - raczej zadowalający.

To wpis kolegi z forum z działu E39.Teraz wiem, że tak się nie da.Jestem ciekaw co oni tam robili bo na pewno nie malowanie. Nawet uwzględnić czas schnięcia farby +kolejne warstwy to = BZDURA. tak się nie da!

Bo juz chyba więcej pracy przy Badzie nie bedzie. Bo co tu niby robić?

Trochę będzie. W przeciągu miesiąca (jak zrobię badanie techniczne) auto będzie zakonserwowane antykorozyjnie.

Dobra robota idziesz grubo z pracami czasami nie nadążam śledzić Twoich postępów ale to dobrze oby tak dalej. Zaglądam kiedy mogę.

Eeee tam. Powolutku idzie :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta nakładkę na klamkę z początku tematu to przykleiłeś na jakiś klej czy tylko na zatrzaski? jak na klej to jaki bo mam podobny problem.

ps. zauważyłem tez z początku ze masz świece denso nie wolałeś NGK?

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nakładka na kasetę klamki jest na uchwyt tak jak fabryka wymyśliła- żaden klej.

Tak. Mam świece Denso. Kiedyś raz przewiozłem się na NGK i nie kupię ich więcej. To nie jest dla mnie marka godna zaufania.

Z bardzo dobrych świec mogę polecić również Championa.

 

Wracając do tematu...działań ciąg dalszy.

:arrow: Farby są :wink:

 

:arrow: Jest też krem, ale na razie sobie czeka bo jeszcze za wcześnie.

Krem.JPG

:arrow: Póki co wszystko w rozsypce :P

DSCN0656.JPG

DSCN0654.JPG

:arrow: Robi się...

DSCN0635.JPG

DSCN0636.JPG

Boczki i oparcie gotowe.

DSCN0637.JPG

DSCN0647.JPG

Widać wyraźnie różnicę pomiędzy efektem końcowym i nałożoną jedną warstwą.

DSCN0648.JPG

Drugie też gotowe.

DSCN0650.JPG

Wszystko schnie :D

DSCN0652.JPG

:arrow: Zagłówki się robią :wink:

DSCN0657.JPG

To tyle :norty:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czy używasz szpachli i farby czy jeszcze czegoś innego nie ukrywam,że myślę o samodzielnej renowacji patrząc na Twoje poczynania .Jeżeli nie chcesz tutaj smiecić to proszę o pw.Dobra robota.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Szpachli jeszcze nie używałem. Szpachla jest do uzupełnienia głębokich rys,nadpęknięć lub uszkodzeń i jak narazie nie potrzeba było mi korzystać. Szpachlę kupiłem tylko na jedno siedzenie. Ma ona konsystencję farby czyli jest płynna.

Ty masz u siebie inny kolor więc i farba może kryć inaczej. Biały to baaardzo wymagający kolor i ciężko jest uzyskać jednolity.Każda niedoskonałość lub wybarwienie skóry przyjmuje tą biel inaczej.Podejrzewam, że gdybym miał czarne to już dawno by było po robocie.Musisz Przeznaczyć conajmniej ze 4-5 dni na schnięcie elementu po malowaniu. Do ostatniej warstwy używam lakieru bezbarwnego ale nie czystego tylko tak pół na pół (na oko) z farbą. Jak zacząłem nakładać ostatnią warstwę bezbarwnym(czystym) to tak jakby...hmm odkrywał on niedoskonałosci skóry. Efekt naprawdę jest fajny.Aż oko się cieszy jak się widzi na żywo jak to wygląda.

PS.Podstawa to dobrze odtłuscić,do tego potrzebny jest aceton. Tylko też nie należy przesadzać bo będzie się usuwać stara farba. I najlepiej delikatnie szmatką tylko przetrzeć i broń Boże nie scierać starej farby bo możemy zniszczyć siedzenia. Nie wiem czy zafarbowało by się to wtedy. Ogólnie nie jest to trudna rzecz.Nie należy się przejmować jak po pierwszej czy drugiej warstwie zrobi się nam brzydkie i łaciate :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie z allegro, ze sklepu. Ale z tego co wiem to dużo osób ma te z allegro i też nie narzekają.

 

Wracając do auta to zwiększyła mi się liczba zdemontowanych części które trafiły do bagaznika :wink:

Kto zgadnie co, po co i dlaczego? :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciężko powiedzieć, ale zaryzykuje ;) i zgaduje: wrzuciłeś do bagażnika silnik elektryczny, który ma przekazywać moment na wał w zakresie prędkości 0-90. Dzięki temu poprawiło ci się znacznie przyspieszenie ? Coś jak w nowym NSX-sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W końcu wygląda przyzwoicie, z takimi fotelami i zatartą kierownicą byłoby słabo, dobry mod ;) U mnie w obecnej jedna z pierwszych rzeczy to było doprowadzenie kierownicy do porządku, różnica w trzymaniu pod ręką kolosalna :)

Gałka biegów też obszyta do kompletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Żadnych takich zmian.

Poza tym kierownica jest Mkowa i jest zarąbista, powoli zaczyna robić się niszowa. Serducho kierownica jak kierownica...wszyscy lub prawie wszyscy ją mają, a ja nie chcę być jak wszyscy.

Gałka nie wymaga obszywania.

Nie robiłem tego wcześniej ponieważ są inne priorytety. Wolę takie pierdoły porobić później, bo są ważniejsze rzeczy.

PS.Kolega zgadł tylko częściowo bo zobaczył poduszkę a...resztę :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Paweł, my się nie znamy, ale muszę powiedzieć, że z wielką przyjemnością śledzę Twoje tematy: najpierw w dziale E39, a po nabyciu "BAD'a" to wchodzę w dział E36 tylko i wyłącznie za dla Twego samochodu, gdyż bardzo ciekawie opisujesz postępy restauracji, wzbogacając ją zdjęciami i filmikami. Gratuluję dokonanych osiągów w doprowadzaniu samochodu do idealnego stanu! Dzisiaj zalogowałem się po ponad 2-ch lat pasywnej obecności na Forum, i postanowiłem Ci napisać, bo bardzo mi się spodobała w szczególności robota obszycia kierownicy. Naprawdę profesjonalne podejście. I tu moje pytanie: czy to robiłeś sam? Jak nie, to mógł byś podać namiary, gdzie można obszyć kierownicę, jakie są koszty i ile czasu to zajmuje. Z góry dziękuję. Powodzenia w dalszym restaurowaniu samochodu. Z przyjemnością będę obserwował każdy krok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wolę serducho, ale ta kiera też robi robotę. Kojarzy mi się jednoznacznie z E36 M3 z pierwszych lat produkcji, a to chyba skojarzenie z tych lepszych :)

 

Generalnie mniej ważne czy to taki, czy inny wzór - ważniejsze, że jest w stanie perfekt.

 

Bardzo fajne auto, tak trzymaj :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.