Skocz do zawartości

E39 525tds Brak światła cofania i PDC


remuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chciałbym się poradzić w sprawie problemu z moją Bunią;)

Od dawna nie działał mi system PDC i przy włączaniu biegu wstecznego było jedynie słychać jeden dłuższy sygnał. Postanowiłem zająć się tym i wymienić wadliwy czujnik. Niestety po wymianie czujnika cofania brak światła cofania a PDC wciąż nie działa i brak sygnału dźwiękowego przy włączaniu wstecznego.

Moje pytanie brzmi czy wymiana czujnika mogła mieć coś wspólnego z brakiem świateł cofania?

Czy wyjątkowym zbiegiem okoliczności może być że w tym czasie padł czujnik biegu wstecznego na skrzyni? Jeśli tak czy ten czujnik ma coś wspólnego z PDC?

Jeśli żadna z tych opcji nie jest problemem to gdzie mogę jeszcze szukać? Moduł świateł?

Czekam na sugestie i propozycje możliwych rozwiązań;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik na skrzyni daje sygnał między innymi do pdc o wstecznym. Wątpię by przyczyną uszkodzenia czujnika była wymiana sensora pdc. Podłącz auto pod kompa, tam możesz załączyć pdc bez wstecznego oraz sprawdzić co ze światłem wstecznym.

 

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale niestety nie mogę podłączyć do kompa narazie w serwisie a u siebie zainstalowałem inpe i kabel diagnostyczny ale niestety inpa pokazuje battery off i nie wiem narazie jak sobie z tym poradzić.

Postanowiłem dostać sie do czujnika na skrzyni odpiąć go i połączyć w niej piny, wydaję mi się że wtedy jeśli światła by się zapaliły na zapłonie to ewidentnie wina czujnika ale i tu niestety zero rezultatów...

Czy ten sposób jest poprawny i mogę wykluczyć czujnik biegu wstecznego na skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmostkowanie nic nie dało ?

to musisz zobaczyć czy z LCMa idzie prąd do tyłu

cza by poszukać na forum bo była kiedyś rozpiska pinów z LCMa

na 100% któryś kabelek jest do świateł cofania bo podłancza się do niego lusterko fotohromowe co robiłem ale dawno to było

 

===========================================================

edytuja bo znalazłem

w LCMie kabel czarno zielony

masz niewiele młodszą od mojej więc kabelek pewnie też masz czarno zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, na wstępie dziękuję za zainteresowanie tematem i przepraszam że długo nie odpisywałem.

Więc tak jak mówiłem zmostkowanie nic nie dało. Połączyłem się z INPĄ ale spolszczenie mi nie działa więc niestety za dużo sam nie mogę pogrzebać.

LCM po sprawdzeniu błędów nie ma żadnych więc raczej tam wszystko ok.

PDC tym razem pokazuje błąd lewego sensora, wcześniej wymieniłem drugi od lewej, tak więc sądzę że wymiana jeszcze jednego sensora może rozwiązać problem z PDC(ale pewności nie mam).

Wciąż jednak ważniejsze są światła cofania bo "chyba" po samej wymianie sensora pdc światło nagle nie zacznie działać?

Gdzie, w jakich opcjach INPY szukać problemu związanego ze światłami cofania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmostkuj kable we wtyczce i sprawdź czy na kablu z LCMa jest prąd

 

Niestety nie ma prądu na tym kablu.

Podejrzewam, że do kostki podłączanej do czujnika cofania nie dochodzi nawet prąd? Tylko czemu?

System PDC jest sprawny po aktywacji w INPIE.

Jednak włączenie wstecznego czy mostkowaanie kostki nie włącza PDC ani świateł cofania.

Co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Możliwe jest aby 7 z 8 czujników pdc nie działało? Tak niby wyszło po podłączeniu pod kompa. Czy jest możliwość że to jakaś inna usterka?

 

Raczej nie jest to możliwe.

Skasuj błędy i zrób odczyt jeszcze raz, jeśli pokazuje nadal te 7/8 to dla pewności że tak jest włącz zapłon i wsteczny a następnie sprawdź wszystkie czujniki na odsłuch przykładając ucho do każdego po kolei. Sprawny czujnik "cyka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety nie ma prądu na tym kablu.

 

Co dalej?

to faktycznie jest problem

musiałbyś mieć schemat instalacji i prześledzić gdzie idą kabelki

jak światłami cofania steruje LCM to wyłącznik na skrzyni pewnie daje tylko minus

a wtedy może się okazać że tylko masa gdzieś na złączkach przy karoserii ugniła albo zsunoł się konektorek

ale to tylko takie gdybanie

a może też być tak że jest lub było zwarcie i LCM odłączył tą część instalacji

jak kupiłem BMW to też nie świeciły cofania ale przyczyną był poprzecinany kabelek do czujnika na skrzyni

po prostu jak auto remontowali to wyjeli skrzynię a że za długo by było odkręcić kabelek to go pocieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minus na kostce jest, sprawdziłem kontrolką.

Kabel nigdzie raczej nie jest przecięty bo światła działały a przestały w ten sam dzień co wyjąłem sensor pdc bądz w zbliżonym czasie.

Jeżeli jest jakieś zwarcie bądź moduł LCM odłączył światła cofania to czy idzie to jakoś sprawdzić np w INPIE i naprawić?

Może ktoś ma jakiś inny pomysł jak to ugryźć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze taki pomysł by dać + na kabel wychodzący z LCMa

jak się cofania oświecą to znaczy że niema zwarcia i wiązka do tyłu sprawna

a ta masa wracająca z czujnika też musi mieć wejście do LCMa

przydała by się rozpiska kabli przy LCMie

nie wiem jak z diagnozowaniem takich spraw ale z wycieraczkami miałem tak że jak gałka wypadła i zablokowała silniczek to gdy gałkę wsadziłem na swoje miejsce a mechanizm nie miał oporu to po kilku minutach zaczło wszystko działać normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze taki pomysł by dać + na kabel wychodzący z LCMa

jak się cofania oświecą to znaczy że niema zwarcia i wiązka do tyłu sprawna

 

jutro to najprawdopodobniej sprawdzę.

 

rozpiskę znalazłem i wg niej sygnał z włącznika na skrzyni idzie do zegarów a z nich do LCM i dopiero na lampy.

 

http://imageshack.com/a/img33/4450/xyrj.png

 

tak więc jutro rozbieram zegary bo być może tam coś jest nie tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lo matko ...

prędzej bym pomyślał że idzie do modułu komfortu niż do zegarów

jak nic przy zegarach nie znajdziesz to sprawdź ten + na wyjściu z LCMa

i jeszcze możesz dać minus na wejściu skoro wiesz który kabel

tylko warto to zrobić przez żaróweczkę bo tam może być już sygnał cyfrowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a jednak wina była w zegarach.

do zegarów idzie kabel tak jak mówiłem od włącznika na skrzyni(te same kolory).

Po odłączeniu kostki przy zegarze przeczyściłem piny, podłączyłem z powrotem wszystko i światła święcą:D

 

PDC się włącza ale słychać cały czas ciągły sygnał tak jakbym był już na przeszkodzie, wszystkie czujniki są sprawne i nie ma błędów w INPIE. Jednak zauważyłem na jednym czujniku jakiś bród, odprysk czy coś. Zamawiam jeszcze jeden czujnik i mam nadzieje że już sprawa będzie zamknięta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem te cykanie i rzeczywiście cyka 1 na 8 sensorów.

 

Powtarzam więc pytanie: czy możliwe jest aby 7 z 8 czujników było uwalonych?

 

Nie chciałbym wymianieć 7 sztuk żeby się dowiedzieć że to jednak nie to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie jednak jest to możliwe ale dla pewności zanim zakupisz nowe sensory wyjmij ten co działa i zamień go z jakimś który nie działa, Dzięki temu będziesz miał pewność czy sprawny działa podłączony do innej kostki oraz czy niesprawny zadziała w miejscu działającego.

Po tej operacji moim zdaniem będzie już wszystko jasne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.