Skocz do zawartości

Delikatne wibracje na wolnych obrotach E60 530d


gelu1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie mam pytanko, być może głupie ale jest to mój pierwszy diesel. Do tej pory jeździłem tylko benzyną. Nie wiem czy to wrażenie ale wydaje mi się, że jak go kupiłem to nie czułem wibracji, bądź nie zwruciłem na to uwagi. Generalnie jest to bardzo delikatne, czuć troszke na kierownicy taki "masażyk" oraz delikatnie trzęsie się dźwignia zmiany biegów. Dzieje sie tak na wolnych obrotach. Jest to autko z 2004r z skrzynią manualną. Dwumasa wymieniona z całym sprzęgłem. Szukałem gdzieś filmika z pracą E60 na wolnych obrotach lecz nic nie wygooglałem. Podpowiedzcie jak to u was wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę sprawdzić. Czyli generalnie nic nie powinno być czuć wibracji na kole kierownicy i dźwignia biegów powinna stać nieruchomo. Dodam jeszcze że chciałem sobie ruszyć dośc ostrzej i wyłączyłęm trakcje. Ruszyłem ostro jednak samochód troche podskakiwał tyłem, no i wydaje mi sie że po tym durnym wyczynie to sie objawiło. Chyba że to tylko moja wyobraźnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego dobry silnik 3.0d nie ma prawa drżeć , ja na swoim monete pionowo stawiam podczas pracy na jałowym i musi stać,

to są jedne z lepszych diesli na wolnych jak ktoś się nie zna to powie że to benzyniak :) .

przy zakupie tak samo było??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wydaje mi sie, że mniej było czuć te wibracje w środku. To nie jest wibrowanie jakieś straszne poprostu czuć delikatnie na kierownicy, że autko pracuje, z tąd pytanie. Test z monetą przeprowadze w weekend tak z ciekawości. Może też nagram filmik i ocenicie. Tak pozatym samochód pali bezproblemu, przyśpiesza jak wsciekły :) tylko te wibracje mnie zastanawiają, być może przesadzam ale nie mam z czym porównać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to spokojnie raczej będą to poduchy silnika lub skrzyni tylko poprzedni właściciel musiał troszkę szaleć że tak szybko by padły

ile ma przebiegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Bez przesady wibracje to ma nawet v8 diesel wiec nie piszcie tutaj bajek że nie ma wibracji, w swoim życiu przerobiłem setki bmw i r6 diesel i v8 diesel każdy, powtarzam KAŻDY minimalnie drga , a to że ktoś nie czuje to jest kwestia indywidualna. Ja czuję najmniejsze wibracje pod tyłkiem i na wieńcu kierownicy, a większośc ludzi nie czuje nic więc to kwestia indywidualna. Gałka w automacie nie ma drgania ale manualna często drga niestety, nie jest to widzialne gołym okiem ale ręką już tak

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja delikatnie czuje na kierownicy i na siedzeniu. Natomiast co do drążka to widać to jak deczko wibruje na boki. Przy dotknięciu ręką jest to wyczuwalne. Ten test monety to postawić np. dwa złote na sztorca na tej pokrywie plastikowej w trakcie pracy silnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie,dużo jest o tym na yotube ,zaczęło się od benzynowego v8 ale udowodnili że dobry diesel wcale nie jest gorszy.

nie jest to żaden sposób na sprawdzenie ale jeśli jest wszystko ok, moneta stoi, :D

Edytowane przez driverv8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tu o pierdołach z monetami. To możesz zrobić sobie jako ciekawostkę ,ale nie będzie to żaden wyznacznik zużytych poduszek silnika. Wrzuć auto na podnośnik i sprawdź naocznie czy z poduszek nie wycieka olej ,czy nie są popękane i weź łyżką sprawdź kondycje poduszek czy silnik na nich nie lata zbyt luźno. Wtedy będziesz miał jakąś odpowiedź. A jak się na tym nie znasz to podjedź do warsztatu lub stacji diagnostycznej zapłacisz 20-30zł.

Używane części do BMW e36 e38 e39 e46 e53 e60 e87 e90 f01 f10 f30

tel .: 731 885 885 Zapraszam :)


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39682621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie tak jak piszesz z tymi poduszkami wskocze na kanł i obadam temat.Co do testu monety to faktycznie bardziej z ciekawości :) Jeszcze jedno, poduszki silnika mają podłączony jakiś obieg olejowy czy poprostu maja go same w sobie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie tak jak piszesz z tymi poduszkami wskocze na kanł i obadam temat.Co do testu monety to faktycznie bardziej z ciekawości :) Jeszcze jedno, poduszki silnika mają podłączony jakiś obieg olejowy czy poprostu maja go same w sobie?

 

w poduchach jest olej ,nic nie jest do nich podłączone to nie ciągnik siodłowy :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz różnie bywa np.w Volvo S60 poduszki silnika podłączone są do pociśnienia :)

 

tak ,ale nie są to poduszki samopoziomujące o to mi chodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 530d tez poduchy sa podlaczone pod podcisnienie.

U mnie w obydwu samochodach wymienialem poduchy.

Pierwszym razem jeszcze w E46 mechanik mowil ze są ok i nie wymieniac - poniewaz nie byl to duzy koszt to zrobiłem.

Drgania na jałowym ustąpiły.

Dopiero po demontazu poduchy bylo widac peknietą gume.

 

W Drugim BMW jak powiedzialem mechanikowi co by ogladnął poduchy - powiedział ze wszystko wyglada ok, ale pamietał poprzednią sytuację i wymienił.

A ja znowu poczułem znaczną poprawę w kulturze pracy silnika - w szczegolnosci na postoju.

Poduszki po wymontowaniu tak z wygladu wygladają jak dobre - zadnych wyciekow - pomimo tego byly juz zurzyte - przebieg 165tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie kolego to aż wstyd żeby w tak młodych autach i z tak malutkim przebiegiem poduszki silnika były zużyte

im nowsze auta tym bardziej do kitu bo robione z plastiku a nie prawdziwych materiałów jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zauważyłem jeszcze jednąrzecz. Stałem na zewnątrz auta gdy żona cofała do tyłu i usłyszałem przy ruszaniu takie brzęczenie, większe drganie silnika. To włąsnei tak jakby poduszki go nie trzymały właściwie. Dodatkowojeszcze nadmienie iż podczasgaszenia, ale to było od początku autko mocno sie zatelepie. Jeśli to poduszki to od których zacząć, skrzynia czy silnik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.