Skocz do zawartości

[E90 318i] Instalacja czujnika zużycia klocków hamulcowych


k-paul666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Aktualizacja sterowników w mojej 3jce wykazała niedbalstwo i chęć ukrycia usterki przez poprzedniego właściciela :/ Mianowicie okazało się że wyłączone było sprawdzanie kloców hamulcowych przedniej osi. Po zdjęciu prawego przedniego koła szybko okazało się czemu - brak czujnika zużycia klocków hamulcowych W zacisku lewego przedniego koła czujnik siedzi. Tu moje pytanie do forumowiczów: jako że z spod izolacji termicznej w nadkolu nie wychodzi przewód tego czujnika (brakuje chyba całości "wiązki") czy da radę zainstalować ten czujnik samemu czy lepiej podjechać do serwisu? Jeśli się okaże że nie jest to strasznie skomplikowane to który czujnik kupić? Widziałem że są różne długości i oczywiście różna produkcja tych czujników. Wrazie co podaję VIN: VA71314.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienes dac rade samemu, przewod sie dosc latwo wtyka i zawiesza na takim jakby zaczepie zeby nie ocieral o kolo. Co do odpowiedniego przewodu zagadaj do czescidobmw.pl po vinie od razu dobiora Ci, wez np. ate czy textar.

 

Widziałem że przewód łatwo się wtyka na sprężynkę w zacisk a potem odpowiednio rozprowadzając go do tej małej obudowy z tworzywa gdzie siedzi też inny czujnik - ABS?. Ale gdzie dalej leci ten przewód i gdzie finalnie jest wpinany w komorze silnika? Do kompa czy do jakiegoś modułu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Aktualizacja sterowników w mojej 3jce wykazała niedbalstwo i chęć ukrycia usterki przez poprzedniego właściciela :/ Mianowicie okazało się że wyłączone było sprawdzanie kloców hamulcowych przedniej osi. Po zdjęciu prawego przedniego koła szybko okazało się czemu - brak czujnika zużycia klocków hamulcowych W zacisku lewego przedniego koła czujnik siedzi. Tu moje pytanie do forumowiczów: jako że z spod izolacji termicznej w nadkolu nie wychodzi przewód tego czujnika (brakuje chyba całości "wiązki") czy da radę zainstalować ten czujnik samemu czy lepiej podjechać do serwisu? Jeśli się okaże że nie jest to strasznie skomplikowane to który czujnik kupić? Widziałem że są różne długości i oczywiście różna produkcja tych czujników. Wrazie co podaję VIN: VA71314.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Hej, może to troche nie mój dział, ale e90 i e87 są pod wieloma względami podobne i np. w e87 nie ma czujnika klocków w obu przednich kołach tylko w jednym (w lewym) stąd u Ciebie brak kabli w prawym bo tego czujnika tam po prostu ma nie być wg mnie. A różnice w długości wynikaja z tego że są czujniki na przód i na tył (z tego co kojarzę na tył sa dłuższe). Ale jeśli pitolę farmazony to z góry przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.