Skocz do zawartości

E46 rozszczelniony kolektor ssacy


brudi700

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam e46 330d 184km i mam problem z tym ze mam rozszczelniony kolektor ssacy. stalo to sie tydzien temu. przez ten tydzien odpalalem auto codziennie w garazu zeby pochodzilo. dzisiaj gdy odpalilem to silnik chodzil tak jak by nie na wszystkie gary i przy dodaniu gazu kopcil na bialo a przy mocniejszym wcisnieciu na czarno. czy jest to wina tego kolektora czy od tego ze go odpalalem rozwalilo sie cos innego?? dodam ze raz odpalam chodzi normalnie i a po chwili tak jak by nie na wszystkie gary. wydaje mi sie ze chyba sie kolektor bardziej rozszczelnil i lapie lewe powietrze. co wy o tym myslicie. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ale teraz nie mam możliwości podpiąć pod kompa. dopiero jak wymienię ten kolektor to pojadę na kompa. teraz na razie nie chce się ruszać nigdzie tym autem. mam nadzieje ze wymiana kolektora na nowy załatwi sprawę. gorzej jak wymienię kolektor a dalej będzie tak samo :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być. Możesz całkowicie zdjąć kolektor dolotowy, i auto na biegu jałowym będzie pracować normalnie, o ile nie ma innych usterek. Jedyne co się zmienia, to dźwięk, bo kolektor dolotowy pełni też rolę tłumika szmerów. Co innego jak będziesz próbował jeździć bez kolektora / z pękniętym / nieszczelnym kolektorem. Wówczas auto może nie osiągać mocy, wpadać w tryb awaryjny, kopcić ale na czarno - nie będzie bowiem w stanie wytworzyć sobie zadanego ciśnienia doładowania. Ale kopcenie na biało nie ma z tym nic wspólnego. Może po prostu woda odparowuje Ci z wydechu po odpaleniu?

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej - co się dokładnie stało temu kolektorowi? Jak się rozszczelnił? Po czym wnioskujesz tak, a nie inaczej?

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jechałem dodałem gazu i nagle coś strzeliło pod maska, totalny spadek mocy, czarny dym za autem. zatrzymałem się maska do góry a tam od strony bagnetu zarypane wszystko olejem. patrze na kolektor a tam na łączeniu się szpara zrobiła i przy dodawaniu gazu tylko świst słychać i powietrze leci. ale do domu dojechałem i było ok. a teraz te dziwne kulanie silnika. myślałem ze to może być przyczyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem to samo w 3.0d nie jeździj na pękniętym kolektorze bo wtedy więcej sadzy z eg-eru idzie do kloektora ss ,po kolei padną ci końcówki wtrysków ,albo już któraś pada i dlatego tak go telepie ,moja tak samo zaczęła telepać, też będzie to z racji pękniętego kolektora ,wymień kolektor i sprawdź korekty wtrysków na kompie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety siadły po kolei 1i 2 wtrysk od strony eg-eru i też miałem dylemat, pierwszy nieraz zaczynał stukać że szlak jakby silnik miął się rozsypać

po wymianie kolektora zaślepieniu pierdzielonych klapek i eg-eru , dałem wszystkie wtryski do regeneracji znajomemu co też tylko bejce robi ale ma maszynę boscha specjalnie do pompo wtrysków kupioną , zrobił i śmigają do dziś,koszt ok 150zł /sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, walił czarno jak lokomotywa na węgiel :) to już jak wtryski się wieszały,

ale zaraz jak kolektor rozwaliło to też więcej kopciła jak lokomotywa na węgiel, :D ,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień kolektor od tego zacznij właśnie przy pedale w podłogę będzie więcej kopciła ale ten siwy dym ?

siwy czy niebieski ? od dobrego kolektora musisz zacząć.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam. kolektor już jest zamontowany w aucie na nowy. i niby wszystko jest już ok. tylko martwi mnie kopcenie na czarno z rury wydechowej przy dodawaniu gazu. myślę ze trzeba po prostu auto przepalić i będzie ok. jakie jest wasze zdanie?? i jaki polecacie środek do czyszczenia wtrysków ?? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
zapomniałem napisać ze kolektor wymieniony na nowy i wszystko jest ok. nie polecam spawania plastikiem bo tak zrobiłem i po 200km coś strzeliło i pękł znowu. wiec jeśli ktoś będzie miał taka sytuacje to tylko wymiana kolektora załatwi sprawę. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki że nie miałem czasu prędzej odpisać ale gdybyś zapytał czy opłaca się spawać kolektor od razu bym ci odradził 1 raz tylko coś takiego na próbę zrobiliśmy ale 3.0 D i nie wytrzymał nawet 200km :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki że nie miałem czasu prędzej odpisać ale gdybyś zapytał czy opłaca się spawać kolektor od razu bym ci odradził 1 raz tylko coś takiego na próbę zrobiliśmy ale 3.0 D i nie wytrzymał nawet 200km :) .
strata kasy. chyba ze ktoś chciałby się bawić i przed spawaniem go poskręcać :) nie praktykowałem ale pewnie by lepiej trzymał wtedy spaw :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki że nie miałem czasu prędzej odpisać ale gdybyś zapytał czy opłaca się spawać kolektor od razu bym ci odradził 1 raz tylko coś takiego na próbę zrobiliśmy ale 3.0 D i nie wytrzymał nawet 200km :) .
strata kasy. chyba ze ktoś chciałby się bawić i przed spawaniem go poskręcać :) nie praktykowałem ale pewnie by lepiej trzymał wtedy spaw :) pozdrawiam

 

 

też kiedyś próbowaliśmy skręcać i pękał tam gdzie śrubek nie było :)

w 3.0d turbina bije wyższe ciśnienie niż 2,5 tds i z reguły zawsze rozsadza kolektor z tzw stopek wewnętrznych ,po 2000roku montowali już mocniejsze kolektory inaczej lepiej spawane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.