Skocz do zawartości

E60 530xd hamulce przód, jakie firmy polecacie??


Gość Elbich

Rekomendowane odpowiedzi

zarówno TRW jak i ATE są to dobre firmy niektóre podzespoły TRW są montowane na pierwszy montaż ale tarcze hamulcowe tych dwóch firm są bardzo dobrej jakości ,ori BMW wiadomo cena wyższa o ponad 50 % tylko że te oryginały to już na pewno nie to samo co kiedyś ,jakościowo (produkowane w chinach ,więc wiadomo) coraz rzadziej idzie trafić oryginały wyprodukowane w Niemczech,,..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja zapytam..., po czym poznaje kolega czy orginalne tarcze zakupione w niemczech sa z produkcji chin czy nie?

 

Ja do tylu zakupilem ATE (tarcze i klocki), niby wszystko o.k, ale niestety juz po trzech miechach pojawila sie rdza.

Do przodu zakupilem orginalne tarcze i klocki, siedza sobie dobre szesc miesiecy i sladu rdzy nie widac nigdzie.

Dodac musze jeszcze ze na orginalnych tarczacz w tyle przejechalem 130tys. Ciekaw jestem ile wytrzymaja te ATE. Zapewne nie tak dlugo jak orinal. Widac to juz po syfie jaki zostaje na feldze. Tak jakby klocki scieraly sie duzo szybciej od orginalnych.... Jak wytrzymaja polowe tyle co orginalne czesci to bedzie dobrze. Zatem oszczednosc o 50% ceny w porownaniu do orginalnych czesci robi sie praktycznie zerowa.

Moim zdaniem tylko orginalne czesci jesli chodzi o hamulce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego TEXTAR średia firma i ja osobiście nie polecam a sporo mam do czynienia z naprawą

a piszesz że połasiłeś się na TRW bo są tanie ,tańsze od TEXTARA ? chyba dużo nie ,

piszczą to ci klocki które nie prawidłowo dobrałeś a nie same tarcze hamulcowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja zapytam..., po czym poznaje kolega czy orginalne tarcze zakupione w niemczech sa z produkcji chin czy nie?

 

Ja do tylu zakupilem ATE (tarcze i klocki), niby wszystko o.k, ale niestety juz po trzech miechach pojawila sie rdza.

Do przodu zakupilem orginalne tarcze i klocki, siedza sobie dobre szesc miesiecy i sladu rdzy nie widac nigdzie.

Dodac musze jeszcze ze na orginalnych tarczacz w tyle przejechalem 130tys. Ciekaw jestem ile wytrzymaja te ATE. Zapewne nie tak dlugo jak orinal. Widac to juz po syfie jaki zostaje na feldze. Tak jakby klocki scieraly sie duzo szybciej od orginalnych.... Jak wytrzymaja polowe tyle co orginalne czesci to bedzie dobrze. Zatem oszczednosc o 50% ceny w porownaniu do orginalnych czesci robi sie praktycznie zerowa.

Moim zdaniem tylko orginalne czesci jesli chodzi o hamulce...

 

 

 

a po czym kolega poznaje gdzie dane auto było wyprodukowane w portugali czy de?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w którym miejscu oceniłem kto co założył lub za ile ? :norty:

czytaj ze zrozumieniem założyciel postu pytał o 3 firmy więc odpowiedziałem co polecam według siebie i tyle,

ale pierwsze słyszę że tarcze piszczą a nie klocki :D .

Edytowane przez driverv8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem komplet na przód TRW dla swojego klienta do 530xd przez 2 mies jeździł po czym zaczął marudzić dlaczego nie założyłem OE BMW i zażyczył sobie wymiany nowych hamulców na nowe :P Klient nasz Pan więc ma teraz OE, a komplet prawie nowego TRW mam dla kogoś potrzebującego..

 

Osobiście testując auto nie zauważyłem większych różnic przy hamowaniu z większych prędkości ani piszczenia. To czy klocki brudzą to wszystko zależy od typu klocków jaki wybierzemy, bo jeden producent może mieć tanie zestawy klocków jak i droższe z porządniejszą mieszanką- wtedy źle dobrane tarcze będą za szybko się zjeżdżać albo odwrotnie. Ogólnie ATE to chyba = OE BMW i oba są produkowane w odlewni żeliwnej BUDERUS z Niemczech. TRW jako, że są tańsze to więcej się montuje i nigdy nie było z nimi problemów dlatego pytam o Wasze doświadczenie z producentami bo bądź co bądź wymiana dobrych na dobre to nie jest codzienny przypadek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
U mnie siedzi Zimmermann Sport na tarczach i takież klocki i jestem bardzo zadowolony :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.