Skocz do zawartości

Czujnik kąta skrętu X3 E83 LCI - kodowanie po wymianie


Shot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie zamontowałem nowy czujnik kąta skrętu do X3 2,0d z 2008 roku (paliły się 3 kontrolki AirBag, 4x4 i (!) ). DIS wywalał błąd czujnika kąta skrętu a przy odczycie wartości kąta było cały czas -1440st.

Po założeniu nowego czujnika okazało się, że nie wystarczy tylko kalibracja i kasowanie błędów, a trzeba dodatkowo zakodować czujnik.

Nowy czujnik 950zł i mnóstwo pracy przy wymianie, a kontrolki nadal świecą.

Dysponuję kabelkiem k+D-CAN, INPĄ i DISem (v44 z kodowaniem i V57 bez kodowania).

Czy mogę liczyć na waszą pomoc w postaci instrukcji step by step jak i czym zakodować ten czujnik?

A może ktoś z Warszawy lub okolic chciałby zakodować mi ten czujnik (oczywiście nie charytatywnie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dziqsek chyba nie dysponowany, bo nie odpisuje na PW i nie odbiera telefonu, ale czekam cierpliwie dalej. W między czasie sporo poczytałem na temat kodowania i nigdzie ani na polskich ani zagranicznych forach nie znalazłem opisu kodowania nowego modułu LWS. W większości postów znalazłem informację o użyciu SSS do kodowania nowych modułów w nowszych autach (po 2007). Dla używanych podzespołów ludzie polecają wgranie pustego pliku MAN NCSem lub zmianę VINu przez WinFKP. Co zrobić w moim przypadku?? Pusty MAN załatwi sprawę?

Duże HELP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Kolega dziqsek chory dlatego nie odpowiada bo mowic po prostu nie moze ;/ Ale spokojnie jeszcze ze dwa dni i dojde do siebie :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Niestety też muszę wymieniać czujnik kąta skrętu w takiej samej bmw.

Tylko mam problem ze ściągnięcie kolumny kierowniczej. Czy da się to zrobić z wewnątrz samochodu? Poodkrrcalem wszystko juz na maxa wyciągnąłem kierownicę prawie pod oparcie fotela i brakuje mi jeszcze trochę ale coś blokuje...szarpalem i nic.

Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.