Skocz do zawartości

Video i foto testy spalania e9x


alduwiel

Rekomendowane odpowiedzi

(...) ale gdybam ,ze przed przednimi kołami, , dalej na samych przednich kołach jest skrzynia biegów z połosiami i dalej wał do tylnich kół

 

Przestań gdybać, zacznij sprawdzać informacje:

http://www.awdwiki.com/images/bmw-5-series-xdrive.jpg

 

To prawda bo to dwie R4 dzielacy wspolny wal korbowy ale za to Waga V8 jest duzo wieksza od R6 i tu waga duzo zmienia miedzy silnikiem R6 a V8 oraz rozklad masy calego samochodu.

 

Nie aż tyle co mogłoby się wydawać. Weźmy przykład 330D i M3. 330D ma blok żeliwny, M3 zbudowany jest z różnych stopów aluminium. Zarówno blok, głowica a nawet tłoki które pokryte są tylko powłoką stalową co daje łączną masę 202kg (M3) vs 165kg (330D). Biorąc pod uwagę zmianę w samej konstrukcji karoserii oraz cięższy tylny dyferencjał (szpera), M3 posiada idealne rozłożenie masy 50:50. Z dokładnością do ciężaru kierowcy i aktualnego poziomu paliwa ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, gdzie porownywac BMW do Audi poprzednich generacji.... to przepasc.

S6 V8/V10 ani to nie jedzie, ani to ekologiczne, ani ladne, ani malo nie pali... bjedna brzydkie i wolne auto.

Dopiero nowe V8 biturbo S6 prezentuje jakis tam poziom limuzyny z osiagami sportowego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie porownywac BMW do Audi poprzednich generacji.... to przepasc.

S6 V8/V10 ani to nie jedzie, ani to ekologiczne, ani ladne, ani malo nie pali... bjedna brzydkie i wolne auto.

Dopiero nowe V8 biturbo S6 prezentuje jakis tam poziom limuzyny z osiagami sportowego samochodu.

 

no ja powiem tak m5 jest milion razy lepsza od s6 , ale napewno nie ładniejsza i z tą opiną zgadzli sie wszyscy moi znajomi oprocz jednego... jak sprzedałem s6 to wszyscy mi mówili ,ze ale mam teraz parchawę i ,ze audi było lepsze- ja na to , fakt bylo ładniejsze , ale napewno gorsze!

 

proszę sobie porównać...

 

http://img708.imageshack.us/img708/4126/kewu.jpg

 

http://img163.imageshack.us/img163/5967/ett0.jpg

 

http://img62.imageshack.us/img62/8381/gslz.jpg

 

http://img593.imageshack.us/img593/1848/r5mg.jpg

 

http://img132.imageshack.us/img132/801/gasy.jpg

 

szerokie błotniki i dłuższa maska robiła taki efekt,że ludzie ze zdziwieniem patrzyli... I pytali ,co jest z tym autem ,ze wydaje się takie wielkie/szerokie... i ten dzwięk ....

 

co do mojego zakładu, kolego z racji ,iz nie za bardzo już Ci ufam , a nie mam ochoty stracić znowu czasu... To na potwierdzenie ,że nie mogłeś faktycznie dojechać ... wstaw fotkę mandatu z widoczną datą- będę wiedział ,że jesteś uczciwy...

 

Niestety jutro znowu rano jade na trzy dni do kołobrzegu... Wiec test zrobimy w poniedziałek :D

 

dziś zrobiłem tylko foto , jak mi spalanie ustabilizowało sie na 7,5 litr ( po kasowaniu) , bo akurat jest ślisko , więc jechałem normalnie (bez zamulacza)... mozecie zaobserwować ile ubyło paliwa , na wskaźniku od zatankowania do pełna i na ile to starcza kilometrow

 

to fotka zrobiona w dniu testu

http://img855.imageshack.us/img855/8688/hib4.png

 

a to dzisiaj

 

http://img209.imageshack.us/img209/166/tjqp.jpg

 

 

co do napedu na 4 w bmw - powiem tak WOW tak potrafi tylko BMW hehe... ale i tak to zwiększa masę z przodu auta

 

moze ostatnia fotka trochę przeklamuje bo zrobiona pod kątem, ale wierzcie mi na słowo- wskazówka była prawie na środku pomiedzy pełnym bakiem , a połową :D dokładnie przy przebiegu 260km znalazła sie co do mikrometra na samym środeczku :D

 

Jeszcze mało Wam dowodów?

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale AUDI wygląda jak wieś tuning, a BMW dostojnie. Nie ma co porównywać.

 

Aż tak bardzo nie zależy mi na tym, czy mi wierzysz czy nie :duh:. Nie mam 5 lat i nie będę tu wklejał żadnych fotek z mandatem, żeby coś Ci udowodnić LOL.

 

Tak jak wspomniałem wcześniej, Twój test sobie możesz wsadzić... Jeśli tak jeździsz na co dzień to niezły żal. Po za tym ciekawe jak długo wytrzyma Ci dwumas, jazda poniżej 1000 obr,/min. : :cool2: : .

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kłamiesz przyjacielu kochany- dam sobie rękę uciąć,że czekałeś w Panoramie i patrzyłeś za szybą co robię i to Ty mi głuchałeś o 11,55 aby sie upewnić ,że ja to ja :D

 

:mrgreen:

 

po za tym zakład brzmiał , czy mi spali mniej niz 7 po miescie( ty wybierasz trasę , a ja jadę)- nie było nic mówione jak mam jechać!!! :norty:

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo coś kłamiesz przyjacielu kochany- dam sobie rękę uciąć,że czekałeś w Panoramie i patrzyłeś za szybą co robię i to Ty mi głuchałeś o 11,55 aby sie upewnić ,że ja to ja :D

 

:mrgreen:

 

No tak, a to BMW 320d m-pakiet co stało na parkingu to moje :cool2: . Rozgryzłeś mnie, przyznaję, nie przyjechałem bo bałem się, że przegram zakład, że Twoje auto pali 5 litrów w korkach i że będę musiał "zapłacić" za darmowy wydruk historii Twojej 330d :cool2:

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechałeś pod panoramę , bo byłeś pewny ,że ja nie przyjadę hahaha zdziwko Cie wzieło co?

 

A musiałes tam byc, bo chciałeś na forum dać znac ,ze mnie nie było, aby mnie wyśmiać tutaj :D :nienie: ALE JA JEDNAK BYŁEM!!

 

nie darmowy , bo za 100zl i ja panią prosiłem bardzo ładnie i powiedziała mi tylko ,że ostatnie info mają przy przebiegu 149 tys w 2010 w sierpniu. a cały wydruk jednak kosztuje i nie ma szansy na gratisowy wydruk ( widac bedę musiał jechac jeszcze raz po ten wydruk)

 

 

dobrze ,ze masz honor się przyznać :D Panie młodzik18

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dala minie to porównanie ( tylko wizualne ) to bardziej podoba mi się linia Audi niż BMW pomijając oczywiście lampy przednie bo to wioska totalna .

Wiele osób uważa ,że BMW zaczyna wyglądać od 2004 - 2005r. Sam kilkakrotnie wcześniej chciałem kupić BMW ale nawet e46 w porównaniu z innymi markami w tym roczniku wygląda jak auto z lat 80 . Dopiero E 60 było rewolucją a nie ewolucją tej marki podobnie jak E90 . Natomiast seria Fx jest znowu tylko nieznacznym liftingiem wersji E9x.Patrząc na linię boczną F30 i E90 to trzeba być fanem tej marki aby wiedzieć która to jest nowsza wersja :wink:

Od większości osób którzy pytają się o moje auto dostaję pytanie czy to nowy model bo takiego nie widzieli jeszcze :shock: :mrgreen:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych lamp to chwilka... zacznijmy o tego ,ze z elementów kaloseri w audi to tylko drzwi i klapa tylnia pasuje i do audi s6 i do a6 , a w bmw to wszystko jest praktycznie takie samo jak w bmw m5 a zwykłym e39 mpakiet.

 

Auto takie jak a6 c5 i s6/rs6 c5 to tak dwa diametralnie inne auta,że aż trudno uwierzyć ... s6/rs6 ma inny cały przód ( gril , maska 12 cm dłuższa ... inne lampy inne zderzaki, cała linia przednia z lampami i grilem jest poprowadzona pod innym kontem- nic z przodu nie pasuje od a6, nawet pas przedni jest inny aby sie zmiesciły wieksze chłodnice) błotniki szersze i z tyłu i z przodu ... szersze zderzaki z obu stron...

jak ktoś stawał przed tym autem to nie wiedział o co chodzi... ze zdziwieniem mówił,że to najładniejsze takie audi jakie widział, niby widział takie audi już z tys razy, ale ta wydaje sie inna- jakaś niby większa, taka zajebi.cie masywna (dla spotęgowania efektu dałem 4xdystanse 2,5cm i była gleba jakis czas...I o co tu chodzi pytałi? Jakim cudem to auto jest takie szerokie???

S6/rs6 c5 w sedanie jest bardzo rzadkie i ma linie nie do pobicia....

 

dlatego lampy nie pasowały z przodu , bo to były podróbki kupione w necie dydykowane do a6 - nie pasujace do s6/rs6 takich nie produkowali... nad tymi lampami pracował jeden tuner i je docinał tak dlugo az przypasowały( trzeba było wyciąć przy okazji kawal pasa przedniego)... Niestety kont klosza pozostał inny i na fotkach moze tego tak nie widać , ale wrażenie było kiepskie z tymi lampami...

 

Sami widzicie ,ze te lampy się Wam nie podobały.

 

A nikt z Was nie wstawi jakiegos filmu ze spalaniem?

 

Chyba juz mi wierzycie,ze bym tak o tym moim spalaniu nie klepał gdyby tak faktycznie nie było... Pomyślcie

 

napisałem w pierwszym poscie od którego się zaczeło ,że mi spali 7 litrów w miescie... a jak wiatr zawieje w dup. i bedę jechał bardzo wolno to zejde nawet do 5 moze 5,5 litrów po miescie ...

Napisałem ,że mogę to udowodnic - chyba 25 min film powinien Wam dać jakis wgląd w sytuację... no jadąc normalnie na pewno zmieszczę sie w tych 7 po miescie... tylko o to mi chodziło

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój już z tym spalaniem bo to staje się po prostu nudne . :cry2:

Niech Ci pali i 2l/100 km na zdrowie . Jak kogoś stać na to auto to i stać na tankowanie zwłaszcza ,że i tak palą one niewiele :norty:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, to te spalanie w tych bawarskich silnikach disla jest dla mnie cudem poprawiającym humor przy każdym tankowaniu :D

 

nie ma na swiecie innego auta co pali tak mało jak 330d i ma 6 s do setki , przy czym uchodzi za bardzo mało awaryjne... nawet częsci nie są drogie bo sobie porównajcie z serią 5 ,albo co gozej z serią7 .

 

Do tego jest pakowne, duzo miejsca w srodku , małe z zewnątrz. Wszędzie sie zmiesci i łatwo zaparkować no i cena umożliwiająca zakup zwyklemu kowalskiemu- mówili ponoc ,ze takie rzeczy tylko w erze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
nawet częsci nie są drogie bo sobie porównajcie z serią 5 ,albo co gozej z serią7 .

 

Na co dzień porównuję i jakoś różnicy specjalnie nie widać, a po tym co piszesz powinna być przepaść cenowa, i już tak se nie podniecaj tym autem bo jeszcze troche i ktoś zadzwoni na policje bo Cie zobaczy jak pchasz się z interesem w rure wydechową :twisted:

 

Idealne auto na co dzień to e90 335xi albo 330xd z wirusem plus dodatkowe wygłuszenie samochodu i poprawione audio :norty:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pie... troll żyje,pisze i ma się dobrze....dziqusek- ja myśle że z tą pie..olonom rurą to przesada ale to cudowne bmwiu nie tylko mało pali- do tego skąpo się ubiera i lody robi ... no i jak tu się nie jarać.Nie karmić trolla- i skończcie już te brednie bo obojętnie co napiszecie to i tak samochód naszego bohatera jest naj naj naj i nawet kolorem pasuje do dresu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i już tak se nie podniecaj tym autem bo jeszcze troche i ktoś zadzwoni na policje bo Cie zobaczy jak pchasz się z interesem w rure wydechową :twisted:

 

 

Heheh good one :cool2:

Chyba wrzuce to na mistrzowie.org :mrgreen:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale e90 jest za małe, ja mam 190cm i zawsze fotel max do tyłu- wnerwia mnie jak ktoś wsiada i chce , abym mu fotel mój przesunął do przodu bo ma mało miejsca :evil: dla tego kupiłem e91( tam fotela nie trzeba przesuwać nawet jak jedziemy w 5 osób)... po za tym ja mam dzieci i muszę mieć coś min wielkośc seria 5 , albo choć kombi w 3

 

Nie mam najlepszego auta- wielu z Was ma nowsze, szybsze i każdy z Was ma ładniejsze od mojego... Ale cieszą mnie dobre zakupy i tyle... Założę temat o moim e91 i zrobię tyle fotek ile się da to sami ocenicie

 

Po za tym na za 35 tys to lepszego bym nie kupił i to mnie właśnie cieszy :D

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jest pakowne, duzo miejsca w srodku , małe z zewnątrz. Wszędzie sie zmiesci i łatwo zaparkować no i cena umożliwiająca zakup zwyklemu kowalskiemu- mówili ponoc ,ze takie rzeczy tylko w erze...

 

No dobra, ale e90 jest za małe, ja mam 190cm i zawsze fotel max do tyłu- wnerwia mnie jak ktoś wsiada i chce , abym mu fotel mój przesunął do bo ma mało miejsca :evil: po za tym ja mam dzieci i muszę mieć coś min wielkośc seria 5 , albo choć kombi w 3

 

Pogubiłem się....

besiowy nr2.... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pogubiłeś się. Besiowy 2 myśli po prostu, że E91 jest w środku większe od E90. Nic podobnego, środek jest IDENTYCZNYCH rozmiarów. Jedynie dla kogoś z 190cm z tyłu nad głową w E91 jest więcej miejsca, ale z tego co autor twierdzi, jeździ głównie w fotelu kierowcy ;)

 

No to teraz zaskoczenie. Bagażnik w E92 (Coupe) jest prawie takiej samej wielkości co ten w E91 (Kombi), oraz identycznej jak w E90 bez rozłożonych siedzeń. Teraz jest dopiero zdziwko no nie? :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola , ale mi się wydaje ,że tylnie fotele w e91 są dalej umiejscowione niż np w e90... I to sporo... A właśnie tylko o to mi chodziło pisząc ,że e90 jest mniejsze w środku( miałem na mysli przestrzeń z tyłu ... i nie wciskajcie mi ,że chodzi tylko o przestrzeń nad głową z tyłu... Wiem , jaka jest różnica pomiedzy e90 ,a e91 , bo mój najlepszy przyjaciel ma e90...

 

A co do wielkości bagaja w e92 to przyznaję jestem pod wrażeniem, rower tam wetknę bez problemu :D

 

valeo46 - nie pogubiłes się tylko nie zrozumiałeś... tak e90 jest za małe dla mnie tylko w przypadku wpuszczenia 2 osób do tyłu ,a e91 jest więcej miejsca z tyłu nad głową i na nogi niż w e90 :diabel_faja:

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.