Skocz do zawartości

Video i foto testy spalania e9x


alduwiel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zarejestrowani
Pierwszy filmik 2:18 widze moje ulubione rejony, studiowałem na WSB na Ratajczaka :mrgreen:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujekwaldus a na sotatnim skręcie wyrobiłeś? bo coś dziwnie Ci przód uciekł :shock:

 

super ta Twoja bryczka :) co musnisz gaz to d...pa ucieka na boki :cool2:

 

tak, ale balem sie ladnie skonczyc bo jakis turysta sie pojawil ;) - wiec odpuscilem.

no jak jest 4-6 stopni i opona z tylu ma 3 bary to ciezko jest... wciskasz gaz i na 3-4 potrafi sie zapalic trakcja, jednak obecnie jezdze na 2,3 z tylu i jest ok ;)

 

 

Srednie spalanie na dystansie niecalych 20 km, wyszlo m 32.8. Jadac normalnie na tej trasie z umiarkowanym postojem na swiatlach bedzie 11.5 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh daj spokój z tym spalaniem . Mając Twoją "316" to bym się tym zupełnie nie przejmował z 38 l przy takiej "spokojnej" jeździe jest zupełnie ok .

 

Tak sobie myślę,że może lepiej zmień ten opis 316 bo jest aż przesadnie skromny i nowi potem mają skrzywienie rzeczywistości.

 

Zobaczysz jak wzrośnie sprzedaż 316 na otomoto po tych filmikach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zawsze jest placz ze spalaniem jak licze faktury pod koniec miesiaca ile na paliwo wydalem :cry2:

a 316i niech zostanie... ;) bjeda i kryzys to oszczedne auto jest... ;)

Natomiast zrobilem tez test 6 bieg, 69 km/h obroty lekko ponad 1500. spalanie 7.9-8.5 mniej to juz panie nie bedzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobra dobra, skupmy sie na video testach spalania, moj filmik byl taka poprawa humoru na wieczor, aby pokazac jak bardzo liczy sie dla mnie ecodriving.

Prawda jest taka ze tak wyglada moze 1% mojej ogolnej jazdy, normalnie w miescie spalanie mam w granicach 13-15 litrow, srednia z calego baku.

 

A odnosnie tajemniczego podpisu gpower to na darmo go tam nie ma... moze pochwale sie na poczatku listopada jakos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ty masz tam za silnik? 1,6 to tuningu gpowera i masz tam turbo?

dziwne ,ze komus się chciało wywalić tyle kasy na tuning 1,6...

 

Swoja drogą, to spalanie masz kosmiczne... dajesz ostro w czapkę , co? hehe to lubię - ja kocham szybkie auta (oczywiście te tańsze :D)

 

Ale skrzynią manualem mozna naprawdę sporo zaoszczedzić na zupie... Audi s6 automat (opona 4x19 i 255 szeroka napompowana do 3,1 bara ) paliła mi najmniej na zamulaczu 19 litrów po mieście... a tak normalnie to 22 litry... zdziwinony małym spalaniem byłem po przesiadce na m5 , 15 litrów to tak przy normalnej bez zamulacza...

 

Za to v8 to po prostu poezja ... 5 lat spełnionych marzeń, jak to się mówi...

 

W kazdym razie 3 litrowego disla to w spalaniu chyba nie pobije żadne inne auto, oferujace dużą moc!

 

no 6 s do setki i do tego spalanie 9 litrów po mieście przy kozystaniu z tych 650Nn, tanie częsci i tanie w zakupie ,a do tego mało awaryjne? takie rzeczy wydawało by się tylko w erze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ty masz tam za silnik? 1,6 to tuningu gpowera i masz tam turbo?

dziwne ,ze komus się chciało wywalić tyle kasy na tuning 1,6...

 

Też się dziwię. Nie dość, że zapakował do 316i turbo to jeszcze zamontował sobie coś takiego - dlatego zachodzi bokiem na filmiku przy skręcie:

http://3.bp.blogspot.com/_JVtF1VZ2FBc/TNcXkOaCpxI/AAAAAAAAA1g/6rX2fha7xc0/s1600/001.JPG

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to v8 to po prostu poezja ... 5 lat spełnionych marzeń, jak to się mówi...

 

Bede troche poza tematem ale V8 (akurat w S4 B6, trzy lata temu) wydawalo mi sie rownierz spelnieniem marzen dopoki nie pojechalem na tor... tam gdzie z tylno napedowa bunia bralem zakret na 120... to jak sprobowalem z S4 z napedem na 4 kola to nagle poczulem ten ogromny ciezar z przodu... za cholere nie bylem w stanie nawet do setki dojsc aby sie wyrobic w zakrecie... podobno (bo nie jezdzilem tylko slyszalem) w nowych modelach sobie z tym poradzili ale wczesniej to byla katastrofa.

 

Dla mistrzow prostej jak duzo ich w polsce to pewnie szal ale do prawdziwej jazdy to samochod sie zmienial w czolg...

 

Teraz wracajac do tematow filmikow z oszczedzaniem paliwa na poczatku, fajnie wszystko ale to nie jest realna jazda tylko zawody w oszczedzaniu, i faktycznie musze sie zgodzic z kilkoma ludzmi ze to tworzy straszne korki w koncu. Przy tym stylu jazdy to ja 8L/100 w automacie w benzynie wykrecam w miescie chociaz zazwyczaj pale 13 a nota bene to nie sa zadne korki, przyjedz w piatek popoludniu do centrum warszawy i sprobuj wyjechac na krakow, i wtedy pokaz spalanie....

Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ty masz tam za silnik? 1,6 to tuningu gpowera i masz tam turbo?

dziwne ,ze komus się chciało wywalić tyle kasy na tuning 1,6...

 

 

no i mówiłem ,że inni będą się dziwić co to za 316i .

 

Kolego, ta bmka wujekwalduska to nawet nie stała koło 316i :duh:

 

Jesli myślisz ,ze 316i z dołożonym turbo i programem tak śmiga to brak mi komentarza :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh nie no, 316i, na sportowym wydechu i waskich kolach 155 z bjedornki, dlatego czasem postawi go bokiem na zakrecie, reszta to efekty dodane w sony vegas studio.

 

316i turbo nie ma jest tak jak powiedziane na filmiku: wolnossace :)

Gpower mam tylko znaczek ;)

 

 

 

tak na marginesie , to jak będziesz w Poznaniu to zapraszam na kawe , poznany się a przy okazji ja zobaczę tą 316i bo narobiłeś mi smaku na takie cuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wypluć z turbo 1,6 mozna nawet 300 koni kolego....

 

A co do napedu na 4 koła to mega lipa... Silnik musi w tedy być przed przednimi kołami (jesli to jest v8 to dopiero lipa) i dlatego autem sie bardzo źle wchodzi w zakrety- katastrofa. napęd na tyl zwykle umozliwi umieszczenie silnika blizej środka auta- to maga plus dla wszystkich tylnionapedowców. No naped na tył to poezja, troszkę mniej pali niż napęd na przód( bo łatwiej jest pchać niż ciągnąć ) no i dużo mniej niz napęd na 4 kola :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poznaniu bede pewnie w przyszlym sezonie jak znowu rozpoczana sie trackday'e pewnie jakos w kwietniu (moze marcu jak sniegu nie bedzie...) zaczne sie bawic ;)

Wiec chetnie wpadne...

Bedzie tez kilka zmian w aucie, ale o tym na PW ;)

 

no 300 koni to juz potezne maszyny sa...ale ile to musi palic podczas normalnej jazdy i jakie to koszta utrzymania sa!... :roll: a u mnie bjeda :cry2:

ja mam 107 koni na hamowni mi pokazalo, ale jak widac daje rade, dajesz sportowy glosny wydech i jest jazda! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wypluć z turbo 1,6 mozna nawet 300 koni kolego....

 

A co do napedu na 4 koła to mega lipa... Silnik musi w tedy być przed przednimi kołami (jesli to jest v8 to dopiero lipa) i dlatego autem sie bardzo źle wchodzi w zakrety- katastrofa. napęd na tyl zwykle umozliwi umieszczenie silnika blizej środka auta- to maga plus dla wszystkich tylnionapedowców. No naped na tył to poezja, troszkę mniej pali niż napęd na przód( bo łatwiej jest pchać niż ciągnąć ) no i dużo mniej niz napęd na 4 kola :D

 

no tak dokladnie takie wrazenie mialem dlatego nie rozumialem dlaczego mowiles ze V8 to bylo spelnienie marzen :mrgreen:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat m5 miała v8 na łancuchu , a to juz nie jest to... Za to moja s6 v8 40V 360 koni na pasku chodziła jak ... o boze bym musiał wziąść słownik do rąk bo mi słow brakuje...

 

milion poetow przez milion lat mogło by próbować opiewać piękno tego dzwieku... ale w swych zwrotkach zawarli by jedynie ułamek tego co serce czuło po odpalenu...

- chodziła jak ferari ,albo lepiej (oczywiście kupiłem kompletny wydech od rs6 i dopiero po tym i z tyłu burczała tak dobrze, że ludziska zwozili nieznanych mi kumpli pod moją chatę , abym im odpalił silnik i przygazował... v8 na pasku - nie ma lepszego dzwięku... przy odpaleniu zaburczał wydech do tego stopnia,że się piasek w szczelinach między krawęznikami obsypywał... mama kiedys myslała ,że burza idzie z piorunami ( a to tylko ja ulice dalej odpalałem auto i gasiłem co chwila :D) wydech dawał znać o sobie tylko do 2500obrotów , potem milkł i słychać już było tylko silnik - no po prostu bajka ... dodam ,że rs6 juz tak ślicznie nie chodzi... turbiny gwizdają i psuja dzwięk...

 

tylko wolnossący silnik na pasku .... no mega :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alduwiel, nie przyjechałem i żałuję, na Hetmańskiej zatrzymał mnie srebrny passat i dostałem 500 zł i 10 pkt... :mad2:

Widzę, że tamten temat jest zamknięty.

Dalej chce się umówić, tylko ważne aby zalać ją do pełna, przejechać te 50 km w mieście i wlać znów do pełna, wtedy zobaczymy.

 

a propos twojego filmiku:

Jechałeś najpierw Opolską, a później 28 czerwca (w tych godzinach ta droga jest pusta prawie, czasami jedzie tramwaj, którego jesteś w stanie wyprzedzić prawą stroną!) Po za tym droga szeroka, można ją przejechać bez żadnego zatrzymywania się prawie, pomijając kilka świateł. Na tej trasie zbiłeś sobie spalanie, bo nawet praktycznie ani razu nie musiałeś stać w korku.

 

Po za tym ten cały test to co to ma być? Jakiś żart! Możesz równie dobrze zamontować sobie żagiel i czekać na wiatr, albo poprosić kolegów, aby Cię popchali. Niczego filmikiem nie udowodniłeś. Jazda w mieście to jazda w mieście a nie jazda na luzie...

 

btw. na Mostowej jest korek, ale po 16 a teraz niczego tam nie bylo lol.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajesz sportowy glosny wydech i jest jazda! :mrgreen:

jeśli strumienicę zamiast katalizatora i nawierconą kilka razy wiertłem 12mm końcową puchę można uznać za sportowy układ wydechowy ;)

 

Żeby nie odbiegać od tematu moja 330d pali pomiędzy 8 - 10 w zależności do warunków i jestem z tego dumny ;) Takiej jazdy jak twoja ten samochód nigdy nie doświadczył.

Edytowane przez kacpercio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)A co do napedu na 4 koła to mega lipa... Silnik musi w tedy być przed przednimi kołami (jesli to jest v8 to dopiero lipa) i dlatego autem sie bardzo źle wchodzi w zakrety- katastrofa. napęd na tyl zwykle umozliwi umieszczenie silnika blizej środka auta- to maga plus dla wszystkich tylnionapedowców. (...)

 

To zadam z ciekawości takie pytanie. To gdzie w takim razie w 330XD znajduje się silnik. W tym samym miejscu co u Ciebie w 330D, czy może gdzieś indziej? Pytanie za 100 punktów skoro już takie ciekawe wnioski snujesz :wink:

 

Do reszty nie wiem czy wiesz, ale V8 jest krótszy od R6 montowanego w 330D.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez artuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zakaz wyprzedzania tramwaju z lewej, a droga jest na styk ktos jechał przedemna i nie chiał wyprzedzic tramwaju, całą droge jechałem za tramwajem... Dobra spotkamy sie i zalejemy do pełna ... zrobimy 30 km i znowu do pełna na tej samej stacji ... ok? tylko kiedy ? Pozaty mogłeś zadz do mnie to bym poczekał... :D

 

nie wiem gdzie w 330xd jest silnik( wiem gdzie był w audi- mega z przodu), ale gdybam ,ze przed przednimi kołami, , dalej na samych przednich kołach jest skrzynia biegów z połosiami i dalej wał do tylnich kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zakaz wyprzedzania tramwaju z lewej, a droga jest na styk ktos jechał przedemna i nie chiał wyprzedzic tramwaju, całą droge jechałem za tramwajem... Dobra spotkamy sie i zalejemy do pełna ... zrobimy 30 km i znowu do pełna na tej samej stacji ... ok? tylko kiedy ? Pozaty mogłeś zadz do mnie to bym poczekał... :D

 

nie wiem gdzie w 330xd jest silnik( wiem gdzie był w audi- mega z przodu), ale gdybam ,ze przed przednimi kołami, , dalej na samych przednich kołach jest skrzynia biegów z połosiami i dalej wał do tylnich kół

 

No mogłem zadzwonić, była 12:10, a nie miałem Twojego numeru, zanim ogarnąłem się z "pieskami" to już była 12:30 i stwierdziłem, że pewnie Cie i tak nie ma.

 

Na 28 czerwca zawsze wyprzedzam tramwaje z prawej strony, daj spokój, może jest w jednym miejscu wąsko, ale ogólnie wszędzie raczej się spokojnie da go objechać.

 

Ta jazda na filmiku to nie była jazda, to było toczenie się, producenci aut pompują koła na maxa i nawet zalepiają wszystkie wloty na grillu przy testach spalania, aby na papierze wyglądały super. Eh, mało to miarodajne.

 

Pasuje mi w piątek ok. 17:00, ale gwarantuje Ci, że jak puszczę Cię o tej godzinie przez miasto to spali Ci 8l bez żadnego problemu :)

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do reszty nie wiem czy wiesz, ale V8 jest krótszy od R6 montowanego w 330D.

 

Pozdrawiam

 

To prawda bo to dwie R4 dzielacy wspolny wal korbowy ale za to Waga V8 jest duzo wieksza od R6 i tu waga duzo zmienia miedzy silnikiem R6 a V8 oraz rozklad masy calego samochodu.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.