Skocz do zawartości

318D, jakie numery wtrysków do rocznika 2003


mihash

Rekomendowane odpowiedzi

Mam auto u mechanika i wydaje mi się, że robi mi wała. Oddałem auto do wymiany turbiny po regeneracji a jak odebrałem to zaczęły mi klekotać wtryski, więc auto zostało u niego ponieważ zadeklarował się,że mi odda wtryski do regeneracji. Potem tydzień telefonu nie odbierał lub odrzucał połączenia. Podjechałem do niego. Obiecał mi auto na drugi dzień. Oczywiście zadzwonił na drugi dzień, że po regeneracji jeden wtrysk dalej klekoce i oddaje go do reklamacji. Wał ewidentny. Chcę odebrać auto i na własną rękę poszukać wtrysków ale chcę wiedzieć jakich mam szukać. Czy jest jakiś przedział rocznikowy na dany numer wtrysku czy po prostu szukać do modelu po liftingu i czy będzie mieć różnica czy jest to wtrysk do modelu 150 KM(320d) czy 116(318d). Pomocy!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proponuję sprawdzić jakie numery wtrysków mają być w http://realoem.com/bmw/select.do i takie właśnie szukać. Ja osobiście przerabiałem ten temat i trochę nerwów mnie to kosztowało właśnie przez pseudo mechanika który sprzedając mi używane wtryski z modelu z silnika euro 4 zapewniał mnie, że do mojego modelu silnika z euro 3 będą pasować. Faktycznie pasowały, ale tylko gabarytami bo wynikiem zamontowania było bardzo duże dymienie oraz spalanie ( nawet 9,5 litra ON ) w silniku 2.0 D 150 km. Wynikiem tego był zakup prawidłowych wtrysków i szczęśliwa sprzedaż nieprawidłowych za cenę kupna. W tej chwili auto nie do poznania, spalanie prawidłowe i brak jakiego kol wiek dymku za mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy powinien byc taki sam, najlepiej sprawdz jakie masz i takie same kup. Ja regenerowalem w serwisie bosch i nie bylem zadowolony. Kupowalem tez używki i od razu inpa sprawdzalem korekty jak ok to zostaje jak kiepsko to na wymiane.
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem samochód po regeneracji wtrysków i nie jestem zadowolony. Auto zakopci na czarno kiedy wcisnę więcej gazu a silnik klekocze. Może to być wina źle zregenerowanych wtrysków albo coś innego. Tak jak pisałem wyżej coś mi się nie podoba ten "fachowiec". Po prostu czuję jakbym jeździł nie moim samochodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz ten sam temat co ja. Tak jak pisałem wcześniej o moich perypetiach z wtryskami to wszystko zaczęło się od odpalenia auta w zimie. Przy około - 15 st. miałem nie lada problem z rozruchem silnika (pomógł dopiero dodatkowy akumulator) pomimo sprawnego sterownika i świec żarowych. Jak odpalił to siwy dym z tyłu. Wymieniłem dodatkowo czujnik temperatury wody oraz zasysanego powietrza bo mogły podawać dane jak przy dodatniej temperaturze i komputer mógł wariować. Sugerowałem się tym bo kupiłem auto od znajomego, a on regenerował wtryski ok. 10000 km przed sprzedażą wiec nie brałem tego pod uwagę bo i INPA na niskich obrotach pokazywała, że mieszczą się w normie. Jednak wysłałem do innego warsztatu wtryski i okazało się, że nie trzymają wartości pod obciążeniem. Dobrze, że trafiłem na uczciwego gościa który powiedział mi, że nie będzie ich robił z racji dużego zużycia, a nie zregenerował i przyciął kasę gdzie pewnie po następnych 5000 km znowu drapał bym się po głowie czemu nie pali. Czasem lepiej zainwestować w nowe i spokój, ale wiadomo jak wygląda życie w tym kraju. Po wszystkim to mam nowe czujniki i wtryski, a auto pięknie chodzi choć troszkę to kosztowało nerwów i kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odebrałem samochód po regeneracji wtrysków i nie jestem zadowolony. Auto zakopci na czarno kiedy wcisnę więcej gazu a silnik klekocze. Może to być wina źle zregenerowanych wtrysków albo coś innego. Tak jak pisałem wyżej coś mi się nie podoba ten "fachowiec". Po prostu czuję jakbym jeździł nie moim samochodem.

 

Kolego polecam Ci serwis boscha w miejscowości Kobiór. Znają sie na rzeczy i godni polecenia.

Ul Kobiórska 77 Kobiór

tel 322188616

[email protected]

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddaj na gwarancję tam gdzie robiłeś- nie musi byc mechanik powiedz że sam sprawe załatwisz niech ci da namiar gdzie robił+ rachunek, a żeby miec pewność sprawdź INPA jakie korekty są na wtryskach. Tak jak pisałem wyżej ja oddawałem do BOSCH -Szczecin i nie byłem zadowolony- chodziła jako tako 1,5 roku i potem padły znowu koszt 2100zł, naszczęście mój mechanik miał uzywki, które po korektach w inpie wyglądały jak nowe. Podstawa to INPA i korekty, będziesz wiedziec ile wtrysków padniętych. Wszystkie ci regenerowali? Papiery jakieś dostałeś z wynikami pomiarów?
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.