Skocz do zawartości

Termostat czy visko???Hmmm?Problemy z temperaturą.


aanettkaa5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jakiś czas temu opisywałem problem,że moja bunia nie łapie temperatury(dochodzi tylko na niebieskie pole)Domyślałem się i wszyscy potwierdzili,że do wymiany termostat najlepiej cały z obudową.Czy faktycznie z obudową... nie wiem,zdanie na forum widze,że jest podzielone :?

Teraz do rzeczy;robi się zimno więc pora go wymienić.Ostatnio czytając podobne tematy na forum obiło mi się o ...oczy :? jakieś visko???Co to takiego?Czy w moim przypadku termostat znajduje się tak prawie na wysokości przedniego pasa???To te coś czarnego rozdzielające się na 2 części z odpowiecznikiem z boku?Chcę się po prostu upewnić bo nadszedł czas by wymienić owy termostat bo robi się bubu na dworze :cry: Pomóżcie gdzie ten termostat i ile litrów płynu potrzebuje by zalać(e 39 2.0 z gazem.)Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W układ wchodzi ok 10l płynu, ale raczej nie uda Ci się całego zlać. Plus może jakieś 0,5l z racji, żę jest reduktor gazowy.

Tak, tam jest właśnie termostat w tej czarnej obudowie co się rozchodzi na 2 części.

 

Sprawdzić go łatwo. Niech się auto trochę rozgrzeje. Zrób np 5km po mieście. Jak dostanie trochę temp zanim wskazówka wejdzie na pion to wyjdź z auta otwórz maskę i sprawdź wąż z lewej strony taki po skosie dość długi. Jeśli on będzie ciepły to 100% termostat do wymiany. Tak samo możesz sprawdzić czy chłodnica nie jest ciepła. Jak jest to termostat puszcza na obieg i jest od wymiany.

 

Wisko to element który włącza i wyłącza wiatrak chłodnicy. A dokładnie zasprzęgla się lub kręci się lekko bez oporu. Ale w tych temp nie jest w stanie schłodzić tak bloku by silnik się nie dogrzewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obudowa nie koniecznie, ale w e39 częsta przypadłością było to, że obudowa pękała. Ja osobiście zmieniłem na metalowa bo 2 razy miałem problem z plastykowa. viewtopic.php?f=72&t=226816 tutaj masz temat jak zobaczysz mój post to jest foto obudowy termostatu. a płynu ile? hmm tyle ile wylejesz przy wymianie termostatu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.