Skocz do zawartości

[E60] LCI - DRL światła dzienne - zgaszone tylne postojówki


gv

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam pytanie odnośnie DRL w E60 LCI 2007 rok (reflektory bi-ksenon).

 

Zakodowałem światła - wszystko działa idealnie.

W ustawieniach "standardowych" świecą się ringi jako światła do jazdy dziennej oraz tył (paski).

 

W pewnym momencie wpadłem na fajny pomysł, aby wyłączyć tył kiedy auto jedzie na światłach do jazdy dziennej.

W praktyce świecą tylko ringi. Kiedy robi się ciemno wszystko zapala się tak jak należy.

 

Pytanie - czy to jest zgodne z prawem, aby świecił tylko przód? (tył zgaszony). Na reflektorach jest oczywiście oznaczenie RL.

Znalazłem w sieci informacje, że są dwa warianty - do 2009 i po 2009 roku. W pierwszym wariancie świeci tył, a w drugim nie świeci. Czy jeśli mam w aucie z 2007 drugi wariant to czy grozi utrata dowodu rejestracyjnego?

 

Czy jeździcie tak może ze zgaszonym tyłem?

 

Dzięki za informacje.

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na samych ringach jako światła do jazdy dziennej (LCI 2008 r.) jest to jak najbardziej zgodne z przepisami obecnie obowiązującymi.

Od 1 stycznia 2010 roku zmieniły się przepisy regulujące zasady montażu i używania świateł do jazdy dziennej.

Zgodnie z rozporządzeniem z 4 maja 2009 roku (Dz. U. Nr 75/2009, poz. 639) obecnie tylne światła pozycyjne, przednie, boczne oraz tylne światła obrysowe, a także oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami do jazdy dziennej.

Powyższy zapis dotyczy pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 r. Oznacza to jednak, że w autach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku światła do jazdy dziennej, mogą - co oznacza że nie muszą świecić się łącznie z tylnymi światłami pozycyjnymi. Natomiast przy rejestracji po 1 stycznia 2010 roku, światła takie mogą być zapalane tylko z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Tak tył zgaszony, policja ma to głęboko gdzieś co masz z tyłu ważne żebyś z przodu był widoczny

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Siemka,

 

Dzięki. Mimo to zastanawiałem się jak to normalnie jest, bo widziałem wiele aut, w których tył świecił z DRL :)

 

Dzięki za pomoc i rozwianie wątpliwości :)

 

 

można zakodować sam przod dla aut przed FL np e60 e90 (jak najbardziej dozwolone) lub przednie i tylnie światła razem

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...

RFS_L i RFS_R to o ile mi wiadomo dotyczy świateł cofania.

Czy ktoś może powiedzieć na podstawie doświadczenia jaki parametr zmienić, żeby w LCI wyłączyć tylne paski ledowe jako dzienne? Mam moduł LM_AHL.C20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

DRL_TFL_RL_BL

DRL_TFL_RL_BL_1_33

DRL_TFL_RL_BL_2_33

 

Wszystko na nicht_aktiv

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A te

DRL_TFL_MIT_SL_1

DRL_TFL_MIT_SL_2

 

Sa z NFRM bo teraz nie mogę sprawdzić w moich.

 

Tak powinno być oznaczone w E60

 

WL_SL_1 = Światła pozycyjne tylne 1

WL_SL_2 = Światła pozycyjne tylne 2

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo! Powalczę wkrótce, bo sugerowałem się nazwami w NCS Dummy najnowszym,a tam nie było wpisów o których mowa,ale jak zerknąłem do kopii mojego pliku z LM to faktycznie są te wpisy. :)

Jeszcze jedno, skoro mam LCI i z tyłu świecą mi takie diody z boku lampy na czerwono to czy powinienem także zainteresować się tym wpisem:

DRL_TFL_SML_33 ->daytime running light with sidemarker lights

aktiv

zrobić na nicht aktiv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Super, to dodam do listy a tak z ciekawości. Po co to wyłączasz? Jak dla mnie jest to bardzo sensowna opcja.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam do jazdy dziennej na osobnym właczniku i wlaczam kiedy chce i w dowolnej konfiguracji :P nie za bardzo lubie jak auto decyduje za mnie kiedy i co ma swiecic :lol:

 

drazniło mnie to ze jak wjezdzałem w ciemniejsze miejsca to automatycznie załaczał ksenony i za chwile gasił co wiadomo zarowki tego nie lubią wiec go załatwiłem osobnym :8) włacznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2 innych moich autach mam dzienne tylko z przodu,z tylu nic nie pali, wiec to mi odpowiada z roznych względów. Poza tym najnowsze BMW tez tak maja bodajze...

Nie jezdze na przelaczniku Auto bo tak jak kolega wyzej napisal czujnik za szybko włącza ksenony,mimo iz w Idrive mam zakodowana opcje powolnego dzialania czujnika zmierzchu. Tryb Auto to sobie sam wlacze o zmierzchu bo wtedy mam doświetlenie zakretow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja jeżdżę na dziennych tylko na (0) przez cały dzień łącznie z Tunelami i opcja ze światłami z tyłu bardzo mi odpowiada bo ksenonów na 0,5 do 3km nie muszę włączać.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

DRL_TFL_MIT_SL_1

DRL_TFL_MIT_SL_2

DRL_TFL_MIT_KZL

DRL_TFL_MIT_BL

Próbowałeś?

 

Albo szukaj pod TFL_xxx

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem jak robie tylko na nich aktve sl1 i sl2 gasna wszystkie dzienne przod i tyl poprobuje kzl i bl dzieki za info

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Trochę odgrzeję temat. Mam BMW E60 LCI 2008 rok bez xenonów czy da się ustawić drl i na jakie markery zmienić standardowe żarówki H10W, wnioskuję że są one za słabe do jazdy dziennej. Aktualnie w trybie AUTO z poziomu idrive mogę ustawić oświetlenie w dwóch wersjach: świecą non stop światła do jazdy dziennej (jak jest jasno i po zmroku) lub nie świecą się wcale (kiedy jest jasno), a zapalają się jeżeli zrobi się ciemno. Chodzi mi o to aby jeździć na ringach w trakcie dnia. Zastanawiam się czy gra jest warta świeczki i da się to zrobić przy takim rodzaju lamp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.