Skocz do zawartości

[523i] nowa odma


Sosna91

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
a tak z ciekawości wie ktoś z Was czym się różni ori odma o do tej za 80 pln i z czego wynika jej krótka trwałość ?

 

Made in China,mówi to Panu coś?

http://imageshack.us/a/img31/3805/rt83.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale kupiłeś używkę za te 80zł a nie nówkę, tak ??

 

 

nówke na allegro, z wysylka niecale 100zl,

 

byla duzo lzejsza niz stara ktora wymontowalem, ciekawe czy cos w srodku innego czy poprostu duzo oleju w starej jzu siedzialo

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sosna91, nie ma na Allegro NOWYCH ori za taką cenę. Nie wiem co kupiłeś, jeśli twierdzisz, że ma logo BMW. :duh:

Załóż ale za jakieś 2 - 3 miesiące patrz w lusterka i czekaj na mgłę, ewentualnie kontroluj zużycie oliwy.

A teraz patrz, tu masz ori, przyjrzyj się zdjęciu nr 2, szczególnie tej okrągłej części:

http://allegro.pl/bmw-zawor-regul-cisnienia-e36-z3-e39-e38-odma-m52-i3540387667.html

A tu podróba:

http://allegro.pl/odma-zawor-odpowietrzenie-silnika-bmw-e36-e38-e39-i3586029707.html

Widzisz różnicę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze kupno oryginalniej uzywki tez bez sensu, skad wiem co mi przyjdzie i czy za 3 miechy tez nie padnie?

 

zreszta mam sporo do roboty w aucie i jakbym chcial wszystko robic w aso to bym musial wydac kilka tysiecy, a z dwojga zlego wole nowy zamiennik niz jazde na wyeksploatowanej czesci.

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie klecisz trupa, to właśnie przez takich klejaczy rynek jest zalany szkarłupniami .Naprawy najtańszym kosztem, najlepiej samemu i wszystko aby taniej i aby się toczyło do przodu.Pisałem Ci już że nie stać cię na te auto. Większość złomów na drogach jest właśnie przez takie osoby jak Ty , nie potrafiące zrozumieć że trzeba trochę pieniędzy wydać aby to miało sens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie klecisz trupa, to właśnie przez takich klejaczy rynek jest zalany szkarłupniami .Naprawy najtańszym kosztem, najlepiej samemu i wszystko aby taniej i aby się toczyło do przodu.Pisałem Ci już że nie stać cię na te auto. Większość złomów na drogach jest właśnie przez takie osoby jak Ty , nie potrafiące zrozumieć że trzeba trochę pieniędzy wydać aby to miało sens

 

 

W życiu bym nie chciał kiedykolwiek kupić auta po tobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze kupno oryginalniej uzywki tez bez sensu, skad wiem co mi przyjdzie i czy za 3 miechy tez nie padnie?

 

zreszta mam sporo do roboty w aucie i jakbym chcial wszystko robic w aso to bym musial wydac kilka tysiecy, a z dwojga zlego wole nowy zamiennik niz jazde na wyeksploatowanej czesci.

Ale zrozum że wydając te głupie 150zł mniej tracisz bo będziesz zaraz musiał robić znowu to samo. Taka sama sytuacja jest z amortyzatorami i wahaczami. Za amora 400zł trzeba dać i za wahacz te ~300zł bo inaczej co kilka miesięcy albo raz w roku musisz zawiechę robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ignorowac te posty nie na temat ale teraz to juz co poniektórzy polecieliście, to straszne iż zamotnowałem zamiennik odmy, moje auto teraz jest w opłakanym stanie, czuje jak cierpi na skutek chińskiej odmy, a powiem więcej, wlasnie zakupiłem zamiennik pompy wspomagania za ok 200zł, nie wiem jak on to zniesie.

 

albo macie inne priorytety albo nie macie innych przyjemnosci poza samochodem. co innego gdyby to auto mialo 2-3lata, wkladanie jak czytalem w innych tematach w to auto 12tys na rok to obłęd, jakbym mial tyle inwestowac to odczekałbym troche i kupil e60,

wole dac 100zł za odme i zmienic ja za 6miesiecy niz 300zł ktora teoretycznie wytrzyma dluzej a za 200zł zaoszczedzone zalac pelny bak i skoczyc na weekend na mazury. kwestia podejscia, sa rzeczy na ktorych sie nie oszczedza, jak np uklad hamulcowy ale tu?

 

samochd ma mnie przewiesc z pkt a do b to wszystko, nie katuje aut, mam go z 7 miesiecy i ani razu nie 'palilem gumy' czy latalem bokiem na asfalcie jak to wiekszosc posiadaczy, i pisze posty "mam 528i i nie chce palic kapcia", moze z 2-3x widzial obrotomierz przy mnie 6tys obrotow, jezdze normalnie nie dlatego iz mam 20pkt ale dlatego ze piszczenie opon mnie nie ekscytuje.

 

dlatego co moge to robie sam przy aucie, co nie to zmieniam wybierajac cena\jakosc

 

ja nie neguje tego jak ktos wydaje wszystkie swoje oszczednosci w samochod, i sie cieszy ze kupuje w ASO a pozniej łasi sie o szluge pod blokiem bo pol pensji wydal na naprawe czegos tam.

end.

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mylisz się.

Nie wydajemy oszczędności życia na utrzymanie samochodu. Po prostu większość z nas zdawała sobie sprawę jakie są prawdziwe koszty utrzymania tego samochodu.

I po prostu nie drutujemy bo nas najzwyczajniej stać na części takie jakie być powinny.

I na czym chcesz oszczędzać? Na silniku czy czymś innym?

Możesz sobie ignorować posty, ale to co piszą koledzy to prawda.

Zakładając tematy z pytaniami do posiadaczy tego modelu, a potem i tak lekceważysz i robisz swoje bo my każemy wydawać Ci " wszystkie swoje oszczędności" to sam się ośmieszasz.

Tak kupił byś E60.Nie rozśmieszaj mnie! Wiesz jakie są koszty utrzymania E60? Najzwyczajniej chyba nie i obyś się nie musiał dowiedzieć, bo części do E39 to jest taniocha w porównaniu do E60.

Na razie jeszcze nie musimy "łasić się o szlugę pod blokiem" w porównaniu do Ciebie co nawet byle remonty robisz "po kryjomu przed".......zapomniałem już przed kim.

Tyle ode mnie.

Edit:

Po co w ogóle pytasz innych o zdanie jak sam wiesz lepiej???

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy jak juz tak sie chcesz bawic w takei frywolne tematy to nie narzucaj mi racji i nie mow co jest prawdą, bo jak to ktoś mawiał "racja jest jak du.pa każdy ma swoją" natomiast nie należy tez mylic opini większośc z prawdą. Są zwolennicy tego i tego i na tym pozostańmy.
-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy jak juz tak sie chcesz bawic w takei frywolne tematy to nie narzucaj mi racji i nie mow co jest prawdą, bo jak to ktoś mawiał "racja jest jak du.pa każdy ma swoją" natomiast nie należy tez mylic opini większośc z prawdą. Są zwolennicy tego i tego i na tym pozostańmy.

 

 

odma zmieniona, dziala jak nalezy, temat do zamkniecia.

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym temat zostawił i nie zamykał :mrgreen: Zobaczymy jak odma się spisze przy mrozach i czy nie będzie wciągał oleju.

 

I pamiętaj że na forum nikt złośliwie nie pisze o danych zakupach i markach bo nikt z tego nic nie ma że Ty kupisz daną część. My nie jesteśmy sklepem internetowym tylko zwykłymi użytkownikami.

 

I to że auto kosztuje nawet kilku nasto letnie to właśnie jest ten ból u niektórych i dlatego wiele ludzi doprowadza auta do ruiny. Niestety marka premium i do tego największy model po siódemce musi kosztować. A jeśli Ty nie masz ok 2tys żeby auto doprowadzić do porządku to lepiej żebyś nie znał cen serwisu e60. Chyba nie wiesz co mówisz tak naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze kupno oryginalniej uzywki tez bez sensu, skad wiem co mi przyjdzie i czy za 3 miechy tez nie padnie?

 

zreszta mam sporo do roboty w aucie i jakbym chcial wszystko robic w aso to bym musial wydac kilka tysiecy, a z dwojga zlego wole nowy zamiennik niz jazde na wyeksploatowanej czesci.

no i tu trzeba przyznać chłopakowi racje bo kupowanie części używanej którą zaleca się wymieniać co +- 3-cią wymianę oleju tylko dlatego bo ori to dopiero głupota. Pozostaje jedynie albo ori albo nie ale na pewno nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze kupno oryginalniej uzywki tez bez sensu, skad wiem co mi przyjdzie i czy za 3 miechy tez nie padnie?

 

zreszta mam sporo do roboty w aucie i jakbym chcial wszystko robic w aso to bym musial wydac kilka tysiecy, a z dwojga zlego wole nowy zamiennik niz jazde na wyeksploatowanej czesci.

no i tu trzeba przyznać chłopakowi racje bo kupowanie części używanej którą zaleca się wymieniać co +- 3-cią wymianę oleju tylko dlatego bo ori to dopiero głupota. Pozostaje jedynie albo ori albo nie ale na pewno nowe.

 

W wypadku odmy wyższa cena oryginalnej części spowodowana jest tym, że jakość jest wyższa, lepszej jakości, grubsze materiały z jakich została wykonana przekładają się na to, iż przy pracy pod ciśnieniem nie walnie w najmniej odpowiednim momencie. Ponadto, przy zalewaniu odpowiednim olejem nie trzeba będzie jej nawet wymienić, co tą trzecią wymianę oleju. Tym bardziej, że mówimy tutaj o 400 złotych, a nie napadzie na bank. Prędzej, czy później oszczędzanie się mści :wink:

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze kupno oryginalniej uzywki tez bez sensu, skad wiem co mi przyjdzie i czy za 3 miechy tez nie padnie?

 

zreszta mam sporo do roboty w aucie i jakbym chcial wszystko robic w aso to bym musial wydac kilka tysiecy, a z dwojga zlego wole nowy zamiennik niz jazde na wyeksploatowanej czesci.

no i tu trzeba przyznać chłopakowi racje bo kupowanie części używanej którą zaleca się wymieniać co +- 3-cią wymianę oleju tylko dlatego bo ori to dopiero głupota. Pozostaje jedynie albo ori albo nie ale na pewno nowe.

 

W wypadku odmy wyższa cena oryginalnej części spowodowana jest tym, że jakość jest wyższa, lepszej jakości, grubsze materiały z jakich została wykonana przekładają się na to, iż przy pracy pod ciśnieniem nie walnie w najmniej odpowiednim momencie. Ponadto, przy zalewaniu odpowiednim olejem nie trzeba będzie jej nawet wymienić, co tą trzecią wymianę oleju. Tym bardziej, że mówimy tutaj o 400 złotych, a nie napadzie na bank. Prędzej, czy później oszczędzanie się mści :wink:

oszczędny płaci dwa razy , i tu się mogę podpisać pod twoją wypowiedzią , z drugiej strony to i tak niezłe zdzierstwo za te małe gówno. Tylko nie wyskakujcie mi tu , że to auto premium i musi być drogo bo nie jest tak źle. Zanim kupiłem naczytałem się o tym jaki to drogi samochód a jakie "pakiety startowe" ojoj ajaj a tak naprawdę wymieniłem tylko olej, filtry i pas transmisyjny :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiajcie się chłopaka, montaż nowego zamiennika nie jest żadnym druciarstwem. Każdy przy zakupie stoi przed dylematem używka/ zamiennik/ serwis i każdy podejmuje decyzję pomiędzy trwałością/ ceną i ryzykiem jakie za tym idą, oraz bierze pod uwagę sytuację w jakiej w danej chwili się jest.

Już to widzę, jak latacie do ASO po filtry, płyny, tarcze, klocki, wahacze itd

Pierwszy niech rzuci kamieniem ten kto nigdy nie zamontował jakiegokolwiek zamiennika, począwszy od płynów eksploatacyjnych, czy wycieraczek, a konczywszy na felgach i oponachh.

Przypomne że ASO nie zaleca jakichkolwiek zmian, nie wspomnę o tym że 99% części do produkcji dostarczają firmy zewnętrzne, które później np. piłują znaczek BMW na tych samych częściach i sprzedają je w swoich kartonikach.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.