Skocz do zawartości

E61 opony zimowe


maciekx87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zarejestrowani

E53 xdrive a e70 xdrive to juz inne systemy na innym osprzecie i softach, w e53 to sie zgodze ze tam bylo tak jak pisales :cool2:

 

Wszystkie nowsze modele z xdrivem tzw II i III generacji mają zdecydowanie wieksza tolerancję :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW nie wskazane jest zamienianie opon miedzy osiami.

 

Gdyż ? Ja od zawsze robię przekładkę w trakcie sezonu aby opony w miarę równo się ścierały przez co wydłużam ich okres żywotności (tak sobie tłumaczę :) ) i wymieniam pełnymi kompletami nie dwójkami.

 

Gdyż tak jest napisane w instrukcji obslugi :D Myśle, ze chodzi o to, ze koła tylnej osi są ustawione w negatywnie i opony układają sie do takiego ustawienia. Opon tez powinno sie używać tych z gwiazdka jako homologowanych do danego typu zawieszenia. Co do napędu xdrive to mam u siebie oryginalne mpakietowe 18 i na tylnej osi dystanse H&R 10mm i nic sie z napędem nie dzieje więc nie jest jakiś mega delikatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E53 xdrive a e70 xdrive to juz inne systemy na innym osprzecie i softach, w e53 to sie zgodze ze tam bylo tak jak pisales :cool2:

 

Wszystkie nowsze modele z xdrivem tzw II i III generacji mają zdecydowanie wieksza tolerancję :cool2:

Proponuje ci poczytać czym różnią sie te skrzynki a nie pisać o jakiś większych tolerancjach.Tolerancje na co? ,na głupotę użytkownika?

Pomiędzy ATC300 jaka znajduje sie w twoim samochodzie np a ATC500 z E53 jest różnica koła zębate-łańcuch,poza tym nic nie zostało w nich zmienione.Zasada działania jest taka sama.Nie piszę tutaj o elektronice bo ona z uszkodzeniem mechanicznym w razie czego nie ma nic wspólnego.

 

Zreszta niech każdy robi jak uważa mnie to rybka, nawet na 13-stkach na jednej piascie niech jeżdżą

Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za off-topic! Od niedawna posiadam E61 530xd i ostatnio zainteresował mnie zestaw felgi 20" + opony:

przód: szerokość felg 9" z oponami 245/35/20

tył: szerokość felg 10" z oponami 285/30/20

 

Zdjęcie poglądowe tych felg:

http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/36/02/47/40/3602474099

 

Czy w aucie z napędem AWD muszę obowiązkowo zakładać wszystkie opony w jednakowym rozmiarze?

Jak to jest z szerogością i wysokością opony? Czy ktoś jeździ na 20" i czy to ma sens?

 

---

Jeszcze przy okazji mam pytanie w sprawie lusterek zewn., czy powinny składać się obydwa czy tylko prawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.