Skocz do zawartości

F10 Opcja ConnectedDrive w Polsce!


demon528

Rekomendowane odpowiedzi

 

U mnie po przekroczeniu granicy Polsko-Niemieckiej działa bez zarzutu :mrgreen:

 

Dokładnie tak jest. Miałem okazję wypróbować to w Skandynawii i w Niemczech. Pięknie i dosyć dokładnie zaznaczone roboty, wypadki, przedmioty na jezdni i inne. Nie wiedziałem wcześniej, że tak dobrze może to działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 479
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

RTTI startuje całkiem poprawnie 50-80km przed granica DE jadąc A2. Niestety informacje o wypadkach i leżących na drodze przedmiotach potrafią być dośc przedawnione ;)

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
RTTI startuje całkiem poprawnie 50-80km przed granica DE jadąc A2. Niestety informacje o wypadkach i leżących na drodze przedmiotach potrafią być dośc przedawnione ;)

A może to nasze służby drogowe są tak szybkie i sprawnie działające :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesądzę ;) Zaryzykuję stwierdzenie iż to jest zbłąkany sygnał z obszaru DE :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Pewnie masz rację.. zawsze gdy przekraczam granicę w Kostrzynie nad Odrą słyszę komunikat 'Uwaga, wkraczacie Państwo na obszar z ograniczoną funkcją nawigacji'. Eh... wstyd BMW Polska, wstyd....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
To tylko potwierdza, iż Pl jest Krajem, który Fabryka ma w głębokim...

Moim zdaniem winny jest przede wszystkim przedstawiciel na Polskę / importer czyli BMW Polska. To jednak w dużym stopniu niezależna od BMW AG firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina do końca BMW. Aby RTTI podawało miarodajne informacje przede wszystkim musi być odpowiednia ilość aut z tym systemem. Wynika to z faktu iż każde aute jest też nadawcą informacji o lokalizacji, prędkości. Co innego ładowanie do systemu informacji o zdarzeniach na drodze. Tu potrzeba systemu w naszym kraju który takie news'y będzie gromadził i ładował do RTTI. O ile wiem coś działa w oparciu o TMC ale nie dociera do BMW.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że RTTI to nie TMC :mrgreen: ale oba rozwiązania na zachodzie działają równolegle i współpracuja z BMW.

A w PL coś działa w oparciu o TMC ale poza BMW. Nawet na forum były szczegóły odnośnie aut które z tego korzystają.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW Polska daje d, a zwlaszcza ludzie ktorzy siedza tam na gorze.

Kazda dziedzina kuleje.

a na stronie www maja archaiczny konfigurator aut sprzed 5 lat...

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko

aplikacje

pogoda

serwisy informaacyjne

consierge

 

a co mam sprawdzic

i nawet telefon nim streruje

 

U mnie tez to działa. Samochód był zakupiony w salonie w UK. Oczywiście wersja LHD czyli europejska.

Aplikacje BMW Online działają, czyli news'y, prognoza pogoda itd.

 

Niestety jak chcę wejść w internet (przeglądarka internetowa) to już mi nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na możliwość korzystania z radia internetowego (webradio, TuneIn, ogólnie funkcje DAB) też muszę poczekać do uruchomienia sklepu z aplikacjami?
[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

przeczytalem calosc tematu i nadal jestem young boy

 

Jestem zarejestrowany na stronie ?ConnectedDrive, posiadam auto z calym pakietem Connected Drive, auto kupione w PL

auto ma juz dostepne uslugi :

 

konto prywatne mail,

 

Wiadomosci

Pogoda

 

 

Lokalizacja pojazdu

Klakson

Swietlny sygnal ostrzegawczy

Zamykanie pojazdu

Otworz pojazd

Zdalne sterowanie klimatyzacja

 

Panowie jak uruchomic radio internetowe? ( informacje jakie posiadam od BMW ASO - iz funkcja bedzie dostepna w moim modelu od pazdziernika 2014r - nie chce mi sie wierzyc jak we wszystkich modelach jest to samo )

Jak uruchomic przegladarke google? ( info od ASO jak wyżej )

Czy mozna normalnie serwowac po stronach www. majac w/w opcje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalność przeglądarki jest mocno ograniczna do możliwości samochodu i wprowadzania poleceń/znaków. W zasadze spkojnie można przejrzeć np info o hotelach czy portale informacyjne. Do portali które na smartfony czy tablety mają własne aplikacje są również aplikacje do BMW np. Facebook co jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem calosc tematu i nadal jestem young boy

 

Jestem zarejestrowany na stronie ?ConnectedDrive, posiadam auto z calym pakietem Connected Drive, auto kupione w PL

auto ma juz dostepne uslugi :

 

konto prywatne mail,

 

Wiadomosci

Pogoda

 

 

Lokalizacja pojazdu

Klakson

Swietlny sygnal ostrzegawczy

Zamykanie pojazdu

Otworz pojazd

Zdalne sterowanie klimatyzacja

 

Panowie jak uruchomic radio internetowe? ( informacje jakie posiadam od BMW ASO - iz funkcja bedzie dostepna w moim modelu od pazdziernika 2014r - nie chce mi sie wierzyc jak we wszystkich modelach jest to samo )

Jak uruchomic przegladarke google? ( info od ASO jak wyżej )

Czy mozna normalnie serwowac po stronach www. majac w/w opcje ?

 

Aby normalnie surfować musisz przy zamawianiu samochodu wybrać opcję INTERNET 6AR, dostajesz wtedy dostęp do przeglądarki internetowej.

Aby uruchomić radio internetowe musisz zainstalować aplikację Connected na iPhone lub Android i podłączyć telefon przez kabel USB do samochodu,

musisz mieć w samochodzie opcję:(Pełna, bezprzewodowa integracja kompatybilnych telefonów komórkowych wraz z USB 6NS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

... co do Internetu facet z ASO powiedzial i z na stronie ConnectedDrive sam mam ta opcje uaktywnic - a mi nic nie wyswietla przy zalogowaniu na stronie.

 

.... co do radia sprawdze mam tez opcje w aucie (Pełna, bezprzewodowa integracja kompatybilnych telefonów komórkowych wraz z USB 6NS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

... co do Internetu facet z ASO powiedzial i z na stronie ConnectedDrive sam mam ta opcje uaktywnic - a mi nic nie wyswietla przy zalogowaniu na stronie.

 

.... co do radia sprawdze mam tez opcje w aucie (Pełna, bezprzewodowa integracja kompatybilnych telefonów komórkowych wraz z USB 6NS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co do Internetu facet z ASO powiedzial i z na stronie ConnectedDrive sam mam ta opcje uaktywnic - a mi nic nie wyswietla przy zalogowaniu na stronie.

 

.... co do radia sprawdze mam tez opcje w aucie (Pełna, bezprzewodowa integracja kompatybilnych telefonów komórkowych wraz z USB 6NS

 

Nic podobnego, Internet jest dostępny bezpośrednio po wejściu w zakładkę ConnecteDrive z poziomu iDrive, sprawdź czy miałeś zamówioną opcję INTERNET 6AR bez niej internetu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej Internet działał w F10 przed LCI z wykorzystaniem komórki. Teraz zarówno w F10 LCI jak i w F30 ta opcja jest zablokowana. Trzeba wspomnianą opcje Internet 6AR po prostu zakupić :mad2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uruchomić radio internetowe(...)musisz mieć w samochodzie opcję:(Pełna, bezprzewodowa integracja kompatybilnych telefonów komórkowych wraz z USB 6NS)

nie mam!!! :mad2:

a może jest taka opcja aby korzystać z radia internetowego/spotify z własnej komórki a odtwarzać przez głośniki samochodowe... :? :idea: :?:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchomic przegladarke google? ( info od ASO jak wyżej )

Czy mozna normalnie serwowac po stronach www. majac w/w opcje ?

 

musisz poczekac az bmw polska raczy uruchomic oficjalny sklep z aplikacjami na koncie connteddrive

 

Mozna serwowac zupelnie normalnie, nawet dziala youtube

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.