Skocz do zawartości

ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta


adamjttk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 771
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

AO - nie wiem czy wiesz ale w nowej Octavii przyoszczędzili mocno na zawieszeniu(tył nie jest już niezależną konstrukcją). Jak lubisz testy to poszukaj któregoś z ostatnich Automaniaków(z ostatniego sezonu) gdzie właśnie testowali nową Octavie i jak pięknie szła w pejzaż na winklu z poprzecznymi nierównościami... :lol:

 

Co do 2.0d to musicie mi dać pare dni bo kamerę odbiorę dopiero po weekendzie więc jak tylko nauczę sie jej używać nagrań jakiś krótki filmik. Nie porównujecie jednak w tej kwestii f30 do e46/e90 bo wiele sie tutaj zmieniło.

Zresztą jak nie możecie sie doczekać to na youtub'ie jest już trochę filmikach z dieslem w akcji! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moim zdaniem to kwestia elektroniki. 335i w e9x tez mialo tak ustawiona elktronike zeby symulowala szpere i jezdzi bokiem a zwykle e9x nie.

 

Tu przyklad f30 320d w e9x nie dalo sie tak.

http://m.youtube.com/index?&desktop_uri=%2F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AO - nie wiem czy wiesz ale w nowej Octavii przyoszczędzili mocno na zawieszeniu(tył nie jest już niezależną konstrukcją). Jak lubisz testy to poszukaj któregoś z ostatnich Automaniaków(z ostatniego sezonu) gdzie właśnie testowali nową Octavie i jak pięknie szła w pejzaż na winklu z poprzecznymi nierównościami... :lol:

 

Z tego co pamiętam to tylko z najsłabszymi motorkami jest belka, te mocniejsze wersje mają wielowachaczowe zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o wchodzenie w zakrety to polecam nie poruszac tego tematu dopoki ktos nie pojezdzi seria ///M kazde seryjne inne BMW to kasztan na lodzie ganiany przez gargamela z marchewka na zakretach w porownaniu do ///M - zwlaszcza M3 E92/E46 :)

 

Taka o dywagacja bo juz zamiast o cenie 300 tys za 320d gadacie o przyjemnosci z jazdy ;)

 

 

A E92 M3 to "kasztan na lodzie" w porównaniu do 458 Italii albo Mp4-12c i co to ma do rzeczy :wink: ?

 

WIadomo, że M3 E92/E46 to genialne auta i nie ma co porównywać do nich "cywilnych" samochodów.

 

Dokładnie, dla mnie M3 wydaje się kosmosem, a dla posiadacza prawdziwego auta sportowego żałosną podróbą. Bez sensu się tak licytować. Tym bardziej że cena M3 też daleko odbiega od ceny "normalnych" modeli. Całe szczęście, że w tym przypadku płaci się za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najeżdżacie na te ceny ze ho ho .

520d w individual można tak doposażyć , że cena przekroczy 350k zł. Ale po co jak z można mieć większość wyposażenia z autem za 230k zł.

Dalej nie rozumiecie, że jak ktoś chce to kupi . A jak sami widzicie nie mało takich co kupują.

 

Chodzi o mentalność .

Jeden nigdy nie kupi nowego auta bo po wyjeździe z salonu traci 15% tego co zapłacił, a drugi ma to gdzieś bo chce nowe.

 

Ja tylko czekam na moment aby kupić nowe z ASO !!!

Tak samo jest z innymi rzeczami - torebkę ze skóry na targu kupisz za 100 zł , a taką LV za 3500zł która jest zrobiona tylko z 20% skóry . Gdzie tu logika !!!

 

Płacie się za markę w tych czasach.

 

Po co kupować Maca za 9k jak kompy za 4k mają to samo ?

 

Co do jazdy bokiem to moje e90 lata bokiem po lodzie :twisted:

A na suchym to muszę wyłączyć trakcje , skręcić kierownicę na maxa i gaz do dechy - wtedy coś tam zarzuci .

Czasami dosiadam f10 z 3 litrowym dieslem i po wyłączeniu trakcji da się zarzucić tyłem ale nie jest to jakoś kontrolowane - stare 200sx lepiej się driftuje chociaż ma mniej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chodzi o mentalność.

Jeden nigdy nie kupi nowego auta bo po wyjeździe z salonu traci 15% tego co zapłacił, a drugi ma to gdzieś bo chce nowe.

 

Teoretycznie masz racje. A w praktyce wyglada to tak ze jest w Polsce bardzo duzo ludzi ktorzy chcieliby nowe pachnace z salonu i stac je na to by wylozyc te powiedzmy 200k za nowa trojke (co wydaje sie rozsadna doplata powiedzmy +50k (35%) do takiego Passata HL). Natomiast nie robia tego bo polityka BMW w tej czesci Europy wyglada tak ze za 200k masz bida wersje, po doposazeniu porzadnym kosztuje toto 250-270k (R4) a po roku wartosc auta leci na rozsadniejsze 150k. I tej straty wielu ludzi po prostu nie akceptuje bo nie jest proporcjonalna do tego co dostaja w 3er, to nie jest zadne luksusowe auto proporcjonalne do takiej utraty wartosci. Stad mamy popularny rynek rocznych uzywek PS co jednak wielu ludzi odstrasza bo nie lubia wydawac takich kwot na uzywki. Osobiscie wg mnie lepszym interesem jest F10, jest nieduzo drozsza od F30 a dostajesz wiecej za swoje $. Szkoda ze nie wszyscy po prostu potrzebuja takich duzych aut.

 

Tak samo jest z innymi rzeczami - torebkę ze skóry na targu kupisz za 100 zł , a taką LV za 3500zł która jest zrobiona tylko z 20% skóry . Gdzie tu logika !!!

 

Zgadzam sie, tu nie ma logiki. Aczkolwiek nie porownywalbym mody (tym bardziej kobiecej :P) do motoryzacji, troche inne zalozenia. ;)

 

Po co kupować Maca za 9k jak kompy za 4k mają to samo ?

 

Akurat apple dostarcza jakosc mimo kosmicznej ceny! Od wielu lat uzywam tylko macbookow pro, mam teraz 3ci czy 4ty egzemplarz.

Ostatnio niedawno zalalem woda i zdechl. Mial juz ze 2 lata wiec byla okazja do zakupow. Poszedlem do sklepu, pomacalem konkurencje (Samsungi, Sony, HP etc), potestowalem i po 3 minutach wiedzialem ze mimo sporej ceny zostaje nadal przy apple. Ale tam wiem za co doplacam - pozostale marki praktycznie nie mozna traktowac jako bezposredniej konkurencji. Takie rzeczy jak Retina (bezkonkurencyjna), mala waga, system operacyjny bez wirusow czy wiecznego instalowania sterownikow, jakosc klawiatury i touchpada(!!), zywotnosc baterii, spasowanie elementow nie pozostawiaja zludzen - wiesz za co placisz extra. Jezeli piszesz ze komputery za 4k maja to samo to kategorycznie sie z Toba nie zgadzam.

Przy F30 nie mam absolutnie takich spostrzezen, jest to porzadne auto, dynamicznie sie nim jezdzi, marka pozytywnie sie kojarzy ale ma spora konkurencje oferujaca w 95% to samo i nie moge usprawiedliwic takiej polityki cenowej. Oczywiscie polityka np Audi jest u nas identyczna wiec i tak wyboru wiekszego nie ma.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po co kupować Maca za 9k jak kompy za 4k mają to samo ?

 

Akurat apple dostarcza jakosc mimo kosmicznej ceny! Od wielu lat uzywam tylko macbookow pro, mam teraz 3ci czy 4ty egzemplarz.

Ostatnio niedawno zalalem woda i zdechl. Mial juz ze 2 lata wiec byla okazja do zakupow. Poszedlem do sklepu, pomacalem konkurencje (Samsungi, Sony, HP etc), potestowalem i po 3 minutach wiedzialem ze mimo sporej ceny zostaje nadal przy apple. Ale tam wiem za co doplacam - pozostale marki praktycznie nie mozna traktowac jako bezposredniej konkurencji. Takie rzeczy jak Retina (bezkonkurencyjna), mala waga, system operacyjny bez wirusow czy wiecznego instalowania sterownikow, jakosc klawiatury i touchpada(!!), zywotnosc baterii, spasowanie elementow nie pozostawiaja zludzen - wiesz za co placisz extra. Jezeli piszesz ze komputery za 4k maja to samo to kategorycznie sie z Toba nie zgadzam.

Przy F30 nie mam absolutnie takich spostrzezen, jest to porzadne auto, dynamicznie sie nim jezdzi, marka pozytywnie sie kojarzy ale ma spora konkurencje oferujaca w 95% to samo i nie moge usprawiedliwic takiej polityki cenowej. Oczywiscie polityka np Audi jest u nas identyczna wiec i tak wyboru wiekszego nie ma.

 

Ha, ha. Czekałem, kiedy to wypłynie.

Pełna zgoda.

Tutaj japka są bez konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jablka to chodzilo mi o wnętrze.

Ja używam acera jakiegoś tam wydajnego do gier ma ekran 18,4 fullhd i nijako to sie ma do 15 retiny żony :]

Też wole podkradać jej , jak pisze na forum .

 

Wartość spada po roku na pewno więcej w BMW ale do 3, 4 lat raczej passacik bardziej spadnie cenowo. Popatrzcie sobie - ile na allegro jest pasatów 3,6 ? ile osób je kupuje.

Z BMW jest inaczej - wielu szuka dobrej 335i, sam za taką lukam , albo poczekam na f10/f31 nowe.

 

Jak znajdę na starym kompie konfigurację mojej f11 za 215000zł to ją tu wrzucę. Auto kosztowało ponad 260000 w cenniku. I autko miało pełny system multimedialny z netem, wszystkie wspomagacze jazdy, night vision z hud . W passacie trudno tego szukać. Dlaczego nie audi ? :twisted: Jeździłem ponad rok c6 z 2,0 traktorem z melexotroniciem i nigdy więcej !

 

 

P.S.

Dlaczego porównuję do LV i damskiej konfekcji - a dlatego , że my za to zazwyczaj płacimy, a one dostają jako prezent :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie cierpie produktów appla (srajfony i macbooki) z powodu zamknietej architektury, ale musze przyznać, jeżeli chodzi o jakość wykonania i wydajność (mam ipada mini) to bije na łeb wszystko inne

 

 

A na kiego zmieniać coś, co jest doskonałe?

Dlaczego zamknięta architektura?

Przecież flaki mozna sobie zmieniać i nie trzeba tego robić w serwisie.

Parę miesięcy temu dołożyłem pamięć, teraz zastanawiam sie nad dołożeniem dysku optycznego. Obudowa cały czas ta sama.

No i bajka inna, że płacisz raz za program i możesz go instalować na 4 innych.

Sprzedajesz lapka, odinstalowujesz i wrzucasz na nowy.

O automatycznych back upach na Time Capsule nawet nie wspominam.

 

Doceni ten, kto sie z windy przesiądzie.

 

Najgorzej, że w furaczach podobnej jakości i funkcjonalności nie widać.

 

Producenci wmawiaja nam, co jest dla nas najlepsze.... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi ma jeszcze lepsze opcje w swoim cenniku.

 

W moim dawnym c6 miałem MMI ale nie było modułu nawigacji ! :twisted: Za to było przygotowanie pod nawigacje. To po kiego … mi ten ekran jak nie ma nawigacji ? No ale ludzie to kupują i nie narzekają . W BMW przynajmniej masz bierzesz navi professional i masz to co chcesz . Nie wspominając już o dawnym comandzie w MB ! toż to jest szajs . Zero funkcjonalności, a bluetooth to już w fabrycznie nowych modelach nie działał . Cieszcie się, że BMW ma taki fajny bluetooth. Jest sporo takich rzeczy w BMW , za które warto zapłacić.

Brat ma clk200 cabrio z 2006 i przez trzy miechy chciał montować w nim wejście AUX, przy wizycie w salonie i poproszenie o to , serwisant pokazał mu te wejście AUX w schowku pasażera :duh: - naprawdę funkcjonalne auto i intuicyjne :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jablka to chodzilo mi o wnętrze.

Ja używam acera jakiegoś tam wydajnego do gier ma ekran 18,4 fullhd i nijako to sie ma do 15 retiny żony :]

 

Produkty Appla nie są do gier, jak to stanie się jasne, to wtedy zrozumiesz dlaczego ludzie kupują je pomimo faktu, że dostaną często 2x tańsze podzespoły w oem-owym opakowaniu.

 

Za Appla płacisz cenę premium, bo dostajesz towar, którego konkurencja na rynku nie ma i nie robi. Plus genialny ekosystem softwareowy. W ajfonach jest 64 bitowy procesor, w nowych macbookach superszybkie dyski, których nie kupisz w żadnym innym standardowym pececie. Dostajesz coś, czego nie ma nikt inny.

 

Jeśli chodzi o ceny BMW, to jak komuś szkoda, może wziąc szkodę. Tak samo jak szajsunga zamiast jabłka. Wolny rynek, wolny wybór.

 

To co mnie się natomiast na rynkiu aut nie podoba, to buraczane podejście ludzi do części składowych produktu. Jak kupuje nowego maca, to nikt mi nie mówi, że wersja ze słabym procem "nie jedzie", a biorę - jak wszytko, co kupuje - taką, jaka mi odpowiada i spełnia moje oczekiwania. Na rynku aut już tego luzu nie ma, bo zaraz oddzywa się tłum specjalistów, że musisz mieć co najmniej M bo inaczej lepiej kupić szkodę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o SSD, teraz kazdy high endowy laptop ma to. Całokształt macbookow miazdzy konkurencje, mam zenbooka 13,3 cala z rozdzielczosica full hd ale retina i tak jest lepsza

 

BTW. te dyski ssd od apple faktycznie maja odczyt zapis 450mb/s podczas gdy do reszty czesto pakuje sie Sandisk 100 z który ma prędkość 100-150MB/S

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jablka to chodzilo mi o wnętrze.

Ja używam acera jakiegoś tam wydajnego do gier ma ekran 18,4 fullhd i nijako to sie ma do 15 retiny żony :]

 

Produkty Appla nie są do gier, jak to stanie się jasne, to wtedy zrozumiesz dlaczego ludzie kupują je pomimo faktu, że dostaną często 2x tańsze podzespoły w oem-owym opakowaniu.

 

a to wszystko dzięki BlackBerry ;) http://www.qnx.com/products/qnxcar/index.html#enablement

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zodiac jesteś informatykiem?

 

To szerokie pojęcie, ale tak, jestem z branży :wink:

 

----

 

Nowe SSD w Applu są na PCIe, nikt na rynku tego nie oferuje w normalnych maszynach do pracy (nie mówiąc o laptopach). Można kupić jak ktoś chce, ale zapłaci dużo i musi sie bujać z konfigiem. A tu kupujesz wyciagasz z pudełka i używasz.

 

Osiągi 2x lepsze niż najszybsze dostępne w PC SSDki, teraz używam zastępczo nowego Aira zapis / odcczyt 800 / 800 MB/s. Za 3 dni przyjdzie składana na zamowinie Retina z 1TB dyskiem i tam zapis / odczyt jest pod 950/900 MB/s. Fajnie sie na tym pracuje :cool2:

 

Niemiej nie kontynuuje tematu, bo to nie to forum :mrgreen:

 

 

Ja Appla kupuje dla świętego spokoju (gwarancja, obsługa klienta) i auto wybrałem z tego samego powodu (gwarancja). Nie mam czasu kopać się z koniem, sprzęt musi na siebie zarabiać. W BMW jest z tą obsługą klienta różnie ale jak narazie w Bawarii w Katowicach stanęli dla mnie na wysokości zadania i jestem zadowolony :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.press.bmwgroup.com/pressclub/p/pcgl/pressDetail.html?title=bmw-group-on-course-after-good-third-quarter&outputChannelId=6&id=T0154106EN&left_menu_item=node__804

 

Tyle w temacie analizy tematu dlaczego taka a nie inna cena... Jeśli koncern sprzedaje 10% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej, to byłoby kpiną obniżanie jakichkolwiek cen :) I czy nam się to podoba czy nie, raczej szybko się to nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.